SIG MPX 9x19

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

to poznám :roll:
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Ja by som to bral cez reverznú psychológiu.
Aj keď nemám Siga, dobre vyzerám na videách aj s inou zbraňou, lebo skrátka vyzerám dobre s akoukoľvek zbraňou.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

sig mpx je v podsrate akoby AR, naozaj nic zlozite, nie je to ale nic bezne.

Na americkom trhu nie je moc uzamykanych flint rotaciou zavorniku v 9x19.
Bola este jedna tam to malo princip ako Sig mpx co som videl ale bolo to v 45cal.
pytajme sa asi preco ? no bo lepsie odomyka ako 9 x19 kde neni ziaden pra h a z toho plynie mnozstvo plynov. https://youtu.be/cKmNB0HBVsc

na vyrobu je ovela jednoduhsie navrhnut vlastnu konstrukciu ak chceme uzamykanie ako pchat sa do AR, to nesie so sebou mnozstvo obmedzeni.
problem je , ze sa ovela horsie predava neAR platforma. preto sa vsetci radsej drzia AR a spravia dynamiku.
Jedini spravili kompromis prave CMMG so svojim radial blowbackom pri mkguard.
Uzamykane flinty nikdy nedosiahnu cenovu uroven blowbackov to si povedzme rovno.

ak si vezmeme Barka tak s nim nestrelime o nic horsie ako s mpx , je tam strasne vela toho co musi byt v strelcovi, ak strelec ma nejaku uroven tak je jedno co mu strcite do ruky.

ta dynamika nie zas o tolko horsia, to su male rozdiely. podla mna to na vysledku nespravi taky rozdiel ako kvalita strelca. ale je tu to ale , sami uznajte ci ste sa vzdy riadili len ra ionalnym rozumom? to by sme mali vsetci cz75 a 58my. a obchodnik s AR by isto skrachoval.
MPX je momentalne spica v cene tych troska znackovejsich dynamickych deviatok ako je jp, ale bo inych. uz len posraty schmeisser nekupite pod 2200. takze o com ?
ja som ten sig velmi chcel je to jasne ze iracionalne pri mojich zrucnostiach, ale nepomozem si chcem ho tak som ich musel zobrat viac aby mi to poslali. a cuduj sa svete vsetky maju svojich majitelov uz. lebo asi nie len ja som uplne sibnuty. sami viete, ze je to vec hodnot a urceni si priorit a urovne postihnutosti.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

a este jedna vec, zoberte si tie HKMP5 civilne co predava HK daleko za dva litre... to mi prijde uz naozaj ujete.. ale ak je niekto hk positive tak voci gustu ziadne disputy.

moja pakistanska mp5 po facelifte daleko prevysuje obstaravacou cenou cenu mpx... ako v tomto fyzika nepusti..

preco to niekto nezacne robit ? no lebo si porata dve a dve a vyjde mu, ze za ten isty cas co urobi ovela komplikovanejsiu uzamykanu flintu spravi tri dynamiky za zlomok ceny. a kym to tak bude, MPX bude proste MPX.

aj ked si myslim , ze to vyhrali v Cmmg s Radial Blowbackom, to bude parada.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Rasto ver , ze som nic ine nerobil, len hladal dovody preco to nestem.. a aha tu mas vysledok.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

zle si hladal :-)
Nebyt mojich zavazkov, tak by som bol jednym z tych stastnyc majitelov :-)
Dufam, ze to stihnes priniest ukazat na Bathory, trosku sa ponahaname v PCC i ked neviem ci aspon naboje dovtedy stihnem spravit nie to este potrenovat :-(
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

To CMMG si určite pozriem na nete,pre štúdium. Nemyslím,že pri karabínach sa treba tlačiť do systému,ako má Ar 15. Stačí,ak bude mať ergonómiu a ovládacie prvky, ako Ar 15.
A posledné. Keď musíš,tak musíš. Toto je racionálny argument,ktorému každý strelec rozumie.
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

Pre záujemcov pár detailných fotiek. Skúsenosti prinesie určite Marek (duros), predpokladám za veľmi krátky čas:-)
http://www.3guns.eu/www-3guns-eu/9-Novi ... 9-MM-Luger
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Na záverečnom steel cupe v Tekove bude k videniu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"