Saiga-MK

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Saiga-MK

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mate niekto skusenosti s touto samonabijajucou gulovnicou? Co to môze stat?

Náboj: 7,62x39
Hmotnost: okolo 3,5kg

Paci sa mi este viac ako AK-103. A myslim, ze bude lepsia ako semi SA vz.58 :lol:. Dovaza to sem tusim frano. Semi Ak-103, niekto nepredava? Lebo v momente beriem :D :D

Obrázok
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dlhu Saigu v .308 maju na pozicanie v Guncentre v Zline. samozrejme nie je tak nalozena ako na Tvojom obrazku :) predajna cena holej pusky je okolo 12.000CZK , u nas som ich videl v ponuke Slovrosu

edit troska komercie:
Obrázok
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 17 Mar 2009, 15:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Skor by som chcel v original 7,62x39 a assault rifle :D.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

na tej fotke vyssie je na zltom papieriku vidno cenu :) inak myslim ze v 7.62x39 bude stat plusminus podobne

pohladaj na http://shop.vmcustom.cz/

edit; tak som to nasiel http://shop.vmcustom.cz/data/zbrane/SAIGA.pdf

a tu http://shop.vmcustom.cz/data/zbrane/saiga_a.pdf
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Jo, 11 281Čk. To je cena viac ako dobra :shock:.

http://shop.vmcustom.cz/data/zbrane/saiga_a.pdf
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja to chcem. Glock tusim pocka :D.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ku... aj ten Tigr 2 je bomba (Ale 30litrov skoro). Ked sniperku, tak len ten :D. Som o nom cital v najnovsej Streleckej revue. U nas ide po 50litrov, nenazranci :evil:. Inak tu saigu maju aj tu, len neni skladom. Nemate niekto tu klasicku MK v razi 7,62 ze by som si ju vyskusal?

http://www.armyshop-karasek.cz/index.ph ... cts_id=174
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no Saigu v 7.62x39 som pred hodinou videl opretu v BA u Erika Vranskeho v predajni, ale je to typ s loveckou pazbou. Na cenu som sa nepytal.
Co sa tyka Tigra (resp SVD Dragunov)..nie je to snajperka, je to puska pre sharpshootera , pise sa to takmer vsade :) aj v najnovsej SR :)
Mne sa tiez strasne paci, ale za tie prachy mas Tikku aj s optikou
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

ROMAN, neviem kde si videl Ticu za take prachy aj s optikou. Ja som si kupil Tigr 2 vlani v lete v Banskej Bystrici v Slovrose. Stala ma 50000,-Sk, k tomu POSP dalekohlad cca 10000,-Sk , vymenil som predpazbie - 1500,-Sk, kupil som dvojnozku - 1500,-Sk. No a samozrejme "za niekolko kyblov" nabojov za vybornu cenu ( cca za 35000,- Sk ). Najprv som ju mal bez optiky ( kym mi prisla na objednavku z Bieloruska ), takze som mal moznost strielat s otvorenymi mieridlami. Bolo to celkom fajn, no s optikou to je este lepsie. Mam dokonca "zcivilnene" strelivo do gulometu, cize nie special odstrelovacky a aj s nimi ma celkom slusny rozptyl. Osobne doporucujem...
Co sa tyka Saigy, dumal som aj nad tou, ale nakoniec zvitazila nostalgia a kupil som si ulozenku sa vz.58.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Peter, je mi jasne ze za 50k nedas na Tikku PORIADNU optiku, ked samotna flinta stoji cez 30k a podla pravidla 1:1 by to v konecnom dosledku vyslo cca 70k..ale ten Tigr za 50k je podla mna silna kava.

Dufam ze tento rok budes mat viac casu a vytiahnes tu svoju vintovku niekam von, rad by som bol pri tom. Mne sa SVD resp Tigr nenormalne paci.. ale ta cena je uletena . Hola flinta je naozaj o kusisko drahsia nez Tikka a presnost je niekde inde (aj ked na moje oci a ruky staci aj omlatena vzduchovka od kolotocarov, ale to je uz ina tema)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No bol som sa popytat v BA u Frana, ze co pytaju za tu Saigu MK a oni ze cez 20litrov, kokos. Povedala mi, ze NP a mame ju aj na sklade :D. Toto neni normalne co ty obchodnici pytaju, no hned ma presla chut. To uz aby som isiel pytat na OR PZ, povolenie na dovoz a atd. Ale kedy sa ja dostanem do Ciech, sakra :?. A este aj v Cechach papierovacky, no OMG.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Neviete niekto kde sa da kupit na Slovensku Saiga 7,62x39 a za kolko? A tiez by ma zaujimalo ci tu niekto pozna puskara ktory by vedel prirobit rampu na podavanie nabojov do komory tak aby v nej isli pouzivat klasicke AK zasobniky.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

Mal som Saigu a moje pocity z nej boli zmiešané. Je to plechvý výlisok,súčiastky v nej doslova hrkali, každá vystrelená nábojnica mala vydutý krčok (vraj to je štandardná úprava pre ľahkú identifikáciu civilnej zbrane v rusku- ďakujem pekne za taký štandard), nadpažbie(trubica piestika) stihlo chytiť hrdzu ešte pred príchodom zo strelnice. Spúšť som musel hodne poleštiť, aby išla plynulo. Z odporom som nedokázal urobiť nič. Montáž, ktorá bola súčasťou zbrane bola tak ,,dokonalá´´, že som pri nastraľovaní optiky prvou ranou vyoral brázdu cca 20m od ústia hlavne. Bola potrebná úprava puškára. Tak som sa s ňou chvíľku potrápil a potom som ju presal a kúpil starú dobrú 58mičku. No ale koľko ľudí toľko chutí. Je to len moja skúsenosť
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Ked si pisal ze zmiesane pocity, tak som myslel ze na nej bolo aj nieco dobre :lol:
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

aha, no tak som zabudol napísať pozitívum: čo rana, to výstrel :))
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"