Huglu

enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Huglu

Príspevok od používateľa enzox »

Ahojte, na slovenskom trhu je dostupná nová značka brokovníc Huglu (https://www.huglu.com.tr/en). Jedná sa síce o tureckého výrobcu, ale tej vyššej kvality, dobre známa môže byť napríklad majiteľom novších brokovníc CZ. Dajte dole drevo a možno nájdete nápis Huglu :). Dovážané sú zatiaľ vybrané typy dvojok, kozlíc, púmp aj samonabíjacích. Ja konkrétne vlastním 2 kusy: Renova a XR-7. Obe sú to samonabíjacie verzie.

XR-7 funguje na odbere plynov, je to zásobníková verzia. Dodávané sú 3 zásobníky (2,5,10). Táto zbraň je ladená na gramáž brokových striel 28g+. Skúšal som zatiaľ 4 typy náboja 12/70 s gramážou od 28 do 36g. Vystrelil asi 100 rán, zatiaľ s jednou seknutou nábojnicu (SB 28g).
Renova na inerciálnom systéme. Má kapacitu 4+1. Strieľa spoľahlivo všetko od 24 do 36g. Má neskutočne kultivovaný chod a vďaka ergonómii a kvalite spracovania som sa do tejto zbrane doslova zamiloval.

Tento víkend sme mali také menšie Huglu stretnutie a hromadné testovanie, kde sme strieľali 3x15 na asfaltové zajace. Všetky zbrane obstáli vynikajúco.
Časom spracujem podrobnejšie recenzie a dodám detailnejšie foto. Ak niekomu nevadí ruština, tu sú podrobné testy: https://www.youtube.com/watch?v=md9sC5k ... G5adnMS2c0
Prílohy
xr7.jpg
HT-14.jpg
renova.jpg
xr7+renova.jpg
Huglu.jpg
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

dost mi to pripomina dexter/derya/akkar, nebude aj toto z jednej a tej istej fabriky?
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Tie co spominas som nemal prilezitost v ruke drzat. Nemyslim, ze by CZ-ta vsadila na spolupracu so slabou firmou. Zatial, co viem, je v obehu cca 25 kusov. Problem robi kamaratovi jeden zasobnik do XR-7 a jedna z pump mala nejaky drobny zadrhel (nespominam si co) v zabehu, ale pri druhej navsteve strelnice sa to same spravilo.

Najblizsie pojdem strielat vikend po velkej noci. Ratam, ze padne dohromady tak 500 ran z rôznych verzií. Tak dám report :).

Historia Huglu:
https://www.huglu.com.tr/kategori/about-us
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ja mam od nich dve pumpy, jednu vo verzii standart (4+1, hlaven 51 cm) a druhu tactical (7+1, hlaven 66 cm),kamosi maju tacticaly 4+1, hlaven 47...strielaju v pohode, bolo treba zabehnut a vycistit od konzervacie...za tie peniaze je to slusna kvalita, podla mojho nazoru ovela lepsia kvalita ako uzkony a podobne...v Turecku je X zbrojoviek, takze kto sachce presadit, musi ponuknut nieco viac
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Dnes sme vystrielali z brokovníc spolu cca 700 - 800 rán. Jedinú zádržku mala moja Renovam (automat), keď raz nepodala nový náboj do komory (SB 24g). Vystrelil som z nej asi 160 rán. Ostatné kozlice a pumpy bez zaváhania.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Tento víkend ďalšie kolo strelieb na zajace. 3-ja účastníci používali Huglu (Ventus, HT-14, Renova). 100% spoľahlivosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"