Perun 15-Nejake skusenosti ?

chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Perun 15-Nejake skusenosti ?

Príspevok od používateľa chamko »

Nazdar, premýšľam nad kúpou nejakej lacnejšej AR-15ky a momentálne to vyzerá so skladovými zásobami na Slovensku dosť biedne. Svetpusiek ale dováža z Česka nejakú novotu, vola sa Perun 15. Počul som že to už niekto na západe kúpil a preto ma zaujíma či sa tu nájde niekto so skúsenosťami s touto puškou. Za cenu okolo 860e je tam nitridovana hlaveň a udajne to funguje so všetkými typmi zásobníkov a žerie to aj barnaul 55gr, navyše by to malo byt celé v milspecu. Povodne som čakal na Anderson AM-15 ale ten vraj čaká na odoslanie z USA a pri dnešnej situácii by som sa nečudoval keby tu prve kusy prišli na budúci rok.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

So všetkými týmito lacnejšími ARkami je to tak ako s ostatnými lacnejšími vecami.
Ak vychytáš kus na ktorom si dali záležať tak je to OK.
Môžeš však vychytať kus ktorý bol na hrane so špeckami a ten asi celkom OK nebude.
A neviem prečo dávate Barnauly do týchto zbraní keď sú cenovo dostupnejsie o niečo lepšie strelivá napr. GGG. Jasné nie je to TOP ale všetko je lepšie ako Barnaul - iba môj názor.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Lacnejsie ARky u nas stojace okolo 900€ stoja v USA polovicu. perun to ma ulahcene kvoli nizsim dovoznym clam, daniam a poplatkom kedze je vyrobca z EU. Pride mi nelogicke porovnavat peruna za 850€ Napr. s rugrom za 900 lebo ten isty ruger stoji v usa 470$ a to je rozdiel. Zaujima ma porovnavanie s niecim co stoji aj za mlakou tych 800-900e preto som zvedavy najma na kvalitu spracovania a spolahlivost. K tym barnaulom, ggg je o 0,07e drahsie, moze to vyzerat ako nic ale ak by som si mal vybrat ci budem strielat luger za 0,27 alebo luger za 0,34c tak poriadne porozmyslam, rozpocet ma nepusti :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Trojročná skúsenosť so Sig Sauer M400 len pozitívna. Ale zase búcham z nej sporadicky, nie sú to stovky rán týždenne, aby to bolo nejako referenčné. V každom prípade, spracovanie veľmi dobré (hoci by som si vedel predstaviť aj odolnejšiu povrchovku), spoľahlivosť vysoká, presnosť s továrenskými Fiocchi vie prekvapiť...
mienkotvorca
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa mienkotvorca »

Nazdar pani. Skusim sa tu votriet :P
Rozhodujem sa konkretne nad kupou ar15 a vyberam medzi perun 15 v 10.5 dlzke a anderson am-15 tiez v 10.5 . Raz .223.
Ar 15 som uz davnejsie mal konkretne radical firearms s 16'' hlavnou a bol to strasny shit, ktory sa mi rozlamal viac menej v rukach. Viem ze to nieje bohvieaka cenova relacia, no primarne by som ju mal na obcasne plynkanie pripadne nejaky upgrade. Su porovnatelne rovnake ? Dakujem za odpoved :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"