Bedding do drevenej pazby- ako na to???

eager_chaplygin

Príspevok od používateľa eager_chaplygin »

No ono to nebolo uplne obycajne epoxi lepidlo. Je to nejake dvojzlozkove lepidlo, pri ktorom je napisane, ze sa pri zmenach teploty neroztahuje ani nijako nemeni.
Momentovy kluc este nemam, pretoze som to iba vcera cele poskladal. Ale mam ho v plane.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Proste to nemas dobre urobene.... ja som tiez tak zacinal a hovorim ti ze je to hlupost.
Husta zmes
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=647161
Riedka zmes
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=870001
Ostatne zmesi a pillary na bedding
http://www.midwayusa.com/browse/BrowseP ... 16***10518***
Naradie na robenie Beddingu
http://www.midwayusa.com/browse/BrowseP ... 16***10518***
Momentovy Kluc:
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=718023
eager_chaplygin

Príspevok od používateľa eager_chaplygin »

OK, je to hlupost v com presne? Urcite to nie je hlupost v tom pripade, ze hlaven bude utiahnuta stale presne rovnako a rezonancie pri vystrele budu hadam stale totozne.
Hlupost to moze byt v tom, ze bude drevo pracovat v smere od jedneho srobu k druhemu. Ale tomu nezabranis ziadnym speci "lepidlom" a je jedno ci som pri tomto systeme pouzil moje neroztahujuce sa alebo specialne pre bedding.
Ak to chces mat uplne super, tak jasne. Treba to dat do duraloveho bloku ale to uz nie je pillar bedding ale blok bedding... :lol:
Ak sa mylim, rad sa necham poucit.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

momentovy kluc Ti mozem predat za 25 eur plus postovne, ale bity si musis dat sam.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Oňarb :
Teraz viditelne stlpiky vycnievaju nad drevo a cele zelezo je ulozene iba na dvoch bodoch.

cele zelezo + 2 az 3cm hlavne musia lezat v epoxidovom lozkou ( nie priesvitne epoxidove lepidlo, ale epoxidova zivica z ocelovymi mikropilinami -Devcon ) , duralove pilary priskrutkujes vymedzovacimi skrutkami ( aby si mal pillary vlepebe v dreve presne v osi zo zelezom ) k puzdru uzaveru a na tento celok nanesies epoxid, potom ho vlozis do pripravenej pazby kde tiez nanesies vrstvu zivice .ps: pred nanesenim epoxidu natries separator na ,,Zelezo,, a na tie vymedzovacie skrutky, nechas to uschnut , uvolnis vymedzovacie skrutky a tymto sposobm urobis beding aj na spodnu ocelovu dosku resp, lucik , az nakoniec das orig, skrutky a utiahnes to na 7,3 Nm ,

Ak to chces mat uplne super, tak jasne. Treba to dat do duraloveho bloku ale to uz nie je pillar bedding ale blok bedding...

To tiez nie je pravda, BR pusky maju bezne pazby z Laminovaneho dreva , teda nemusis mat pazbu z duralu na ultra presnu strelbu
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Prajem dobré ránko, ak by som robil bedding s týmto epixidom
http://sk.farnell.com/devcon/10112/devc ... dp/1711533 (10110 tu neviem zohnať), aký separátor by bol najvhodnejší? Za odpoveď ďakujem.
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

...nespekuluj so separatorom. Tieto doktoranske studia su na dve veci...Kazdy dizajner co roby modely od sadry az po karbonkevlar pre F1, ti povie ze najlepsi separator je obycajny parafin resp. vosk...
Mikrofilm nanesenia dosianes teplovzdusnou pistolou...Povrch takto vytvoreny je nevyditelny a neda sa zrovnat s nijakym mechanicky nanasanym porchom, tzn. ze odtlacok bedingu bude stopercentne dokonaly.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Mne kamarát doniesol pixlu nejakého vosku, ktorý používa pri výrobe laminátových dielov aby sa mu nezlepili dokopy, a tiež ma sprdol nech nešpekulujem... To na čo to potrebujem nieje bedding ako taký, ale iba vymedzenie vôle medzi drevom a železom, aby to po pritiahnutí dokonale sedelo... Dík :wink:
inspiring_engelbart

Príspevok od používateľa inspiring_engelbart »

Chlapi musia byt stlpiky pri pillar beddingu vyslovene z duralu, alebo staci aj obycajny hlinik, resp. mosadz, alebo podobny material?
vigorous_saha

Príspevok od používateľa vigorous_saha »

Chcel by som sa opýtať, či nepoznáte niekoho (puškára) z okolia Bratislavy, resp. Trnavy, kto by vedel odborne urobiť pillar bedding do laminátovej pažby? Nie som extra technicky zdatný a sám si do toho netrúfam. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Cavte,
Silno uvazujem spravit si bedding do plastovej pazby (Tikka t3x), a neviem presny postup.
Tam sa tusim pillar nerobi len mi neni jasne ako dosiahnut "doraz" pre zelezo aby mi tekuty kov nevytlacilo cely von a ako dosiahnut hrubku beddingu aj po stranach okolo puzdra zaveru.
Mozno blba otazka ale neako zacat treba :)
Dakujem za vsetky rady.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

T3 mám ve dvou rážích a s přebitým střelivem mi chodí půl moa.
Hlavně mám varmint, jen sem musel zbrousit předpažbí aby se nedotýkala.
Myslím, že pro tuto kombinaci bedding nemá smysl.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Ano mam aj ja varmint a lieta to pekne len som myslel ze s beddingom bude viac sexi :) :)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ked chces viac sexi, tak to si uz vymen celu pazbu. :)
Napríklad MDT, GRS.... moznosti je vela.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Uz pokukujem po MDT LSS ale jedno po druhom.
Po castiach to menej bolí (penazenku) :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"