CZ SCORPION EVO 3 S1

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

podľa mňa by stačilo aby rukoväť nemala taký sklon ako má. Keby bola kolmejšie tak by som o tú poistku asi nezavadil. Inak stačilo by aj aby tá poistka menej vyčnievala nad profil zbrane, kľudne to mohlo byť ploskejšie, veď tým že pol centimetra vyčnieva nad zbraň nieje nič ovplyvnené. Páčka poistky je OK, len prečo tam je ten hrb to som nepochopil. To nikto z CZUB z toho nevystrelil? Nikoho to nebúchalo do prsta? A čo to testoval jeden človek s malou rukou ktorému sa krátke prsty nedotýkali toho hrbu? Je to divné, ťiež mi to pripadá zvláštne.
Ale na 25 a 50 m som z pištolového terča dával samé deviatky, desiatky. Presnosť je fakt dobrá.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ja mam trochu obavu , ze ako sa tie plasty budu spravat po par tisicoch vystrtelov. Ked to bude mat napríklad vystrelene 15-20 tisíc nabojov, ci tam nebude dochadzat k nejakej unave materialu, pripadne bude nutne menit suciastky.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ten plast to vydrzi, akurat budes mat vymackany rail od nahodeneho prislusenstva.
A popraska ti ten pseudokompik.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Adrian osobne som presvedceny ze k 15 000 sa ani nedostanes. Este predtym sa ti totalne vyhegla pazba, ktora drzi na plastovom koliku a stratis presnost, pretoze hlaven je tiez osadena v objimke, ktora je osadena v plaste.
friendly_perlman

Príspevok od používateľa friendly_perlman »

Ma to tu niekto? Ake to realne je?
Mal som to moznost len drzat v predajni a nasucho si vystrelit - spust to malo hodne tuhu.
Ad tie plasty - myslite ze je to fakt taky problem? Ved taky Glock je tiez samy plast a na vz58 si tu kopa ludi dava plastove pod/nad-pazbie a to je vacsi kaliber / vacsie supy.
Ad cena - semi auto pistol + (orig) konverzia je cca rovnaka suma, tak neviem.
friendly_perlman

Príspevok od používateľa friendly_perlman »

mercedes777 napísal:EVIcku (jak jsem ji pojmenoval EVO3) mam ji od januara a jsem s ni spokojen, jen mne sere tvrdost spouste a vetsi zpetny raz, oproti konkurenci. :( Ale presnost na 25m s kolimatorem od Meopta ZD Tactic M-RAD™ Sight je vice jak vynikajici. Da se s tim malovat po terci. Ale jak jsem psal strasne tvrda spoust, se spousti CZ75-TS, kterou taky mam, se to vubec neda prirovnat. Teda strilet po sobe tyto zbrane, tak vymlatis par naboju v TS naplano, nez si zvyknes na lehkou spoust. Musim se zeptat, jestli to nejde nejak vyladit. Jeste jedna nevyhoda je cisteni hlavne neda se vytahnout ze zbrane. :roll:
Ale stejne ji mam milacka EVIcku rad a nedal bych za nic na svete. :lol: Koupil jsem ji modni oblecek, kufr z kytary Fender.
S akou konkurenciou to porovnavas?
Tu tuhsiu spust som si vsimol tiez.
Podarilo sa ti s nou nieco spravit?

Inak paradna hracka imho, congratz.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tomy - tie plasty pri EVE su naozaj problem. Je rozdiel ci ti v kovovych zaliskoch v plaste chodi dopredu a dozadu zaver,pripadne ci mas plastove predbazbie, alebo ti v nich osciluje hlaven pri vystrele. staci si pozriet ako kmita hlaven pri kazdom vystrele na rychlokamere (vid youtube).. a pokial viem prve reklamacky kvoli tomu uz su na svete.
friendly_perlman

Príspevok od používateľa friendly_perlman »

cubitko - ok beriem, dakujem za feedback.
je to skoda, imho dobry koncept. Poskuloval som po nej..
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

medzi recou spust sa da vyladit na uroven neladenej kaceny len pre porovnanie
i ja som po nom poskuloval pred 4 rokmi, ale nastastie ma to preslo 8)
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

EVO predávajú v Hermese v Bratislave ako samonabíjaciu pištoľ ? Je to jej skutočná klasifikácia aj policajným zborom SR alebo je to len reklamný trik. Je verzia 3 S1 stále odvodená od samočinnej a treba k nej dorábať psychotesty alebo je to už od továrne hotová semiverzia. Ak je to fakt len krátka samonabíjacia pištoľ, dá sa to kúpiť a prihlásiť aj na ZP. Sk. A ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

§ 5 ods. (1)
...
f) samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo samočinnej zbrane,
...
Veľmi široký a flexibilný pojem pre výklad. Hermes si tam môže v podstate napísať čokoľvek, aj to svoje označenie, ktoré vyplýva z kategorizácie ČÚZZS. Na Slovensku to môže byť úplne inak.
:?:
Používateľov profilový obrázok
papanma
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa papanma »

Podla mojich informacii je bez problemov na A (uz je tak zapisana v systeme na SK) a co sa tyka Hermesu... radsej pomlcim. Tam vam budu tvrdit, ze jedine na E a pod. somariny!

velmi nad Evom premyslam, hlavne kvoli tomu A-cku, ale ked si clovek precita niektore fora, tak zacne o kupe premyslat.

Co by ste odporucali namiesto Eva v rovnakej kategorii?

Dakujem.
Martin
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

vyber je slaby, vela toho nie je, ja osobne radsej pockam na striboga
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Napr. UZI sa dá v stave uloženky kúpiť aj za polovicu. Možnosti sú. Pokiaľ ide o nové zbrane špičkových zahraničných výrobcov, tam sú tie ceny už vyššie. Ale zase aj kvalita. Uvidíme, čo prinesie na trh Stribog.
Používateľov profilový obrázok
Max Hardcore
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa Max Hardcore »

zda sa ze sudruhovia z Uh.Brodu trochu zmodifikovali svoje evo.
uvidime kolko si za to vypytaju. :mrgreen:
klasicke EVO 3S1 v plast. kufri v USA stoji 990 USD :lol:
, na slovensku to iste stoji 1250 EUR , ale ziadny kufor ale papierovy box. :evil:


Obrázok
Naposledy upravil/-a Max Hardcore v 12 Mar 2016, 23:25, upravené celkom 3 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"