Puška PAR Mk3

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Puška PAR Mk3

Príspevok od používateľa telra »

Pri hladani niecoho ineho som nasiel toto na strankach Grandpower, mate s tym niekto nejake skusenosti? Len tak zo zvedavosti.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

má ju kamarát, ja však nie som na tieto ARky expert, oproti 58 je to porshe čo sa týka spracovania, ovládania, streľby na väčšiu vzdialenosť, cena je priaznivá a robia to šikovné české ručičky.

jediné čo mne vadilo je ten hrozný zvuk mašinérie pružín vo vnútri po každom výstrele, a pokiaľ viem tak kamarát je s ňou veľmi spokojný, žerie totiž všetko strelivo bez problémov

viac ti nepomôžem (ak som vôbec.....:-)
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

No, len neviem ci to bude stat za tych 2000+eur, co za to chcu :?: :?: :?:
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Kupil ju uz niekto z vas ? U mna je PAR Mk3 zatial jasna volba po uspesnom vybojovani zbrojneho preukazu.
Pred kupou drahsich veci si ale rad v dostatocnom predstihu (niekedy aj rok pred kupou) zistujem vsetky dostupne info a skusenosti majitelov.

PS: Ak by mal niekto casopis Zbrane & Naboje vydanie 2011/11, bol by som moc vdacny za moznost zaslania scanu alebo odfoteneho clanku o PAR Mk3 ;)
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Chtěl sem ji koupit ale byl sem prodejcem upozorněn na několik "nedomyšleností" a problémů této konstrukce. On ji měl skladem, já měl peníze a nákupní povolení, ale nakonec sem raději koupil LA-15. Sice to není "pístovka", ale zatím maximální spokojenost. A ušetřené peníze vrážím do střeliva :-)

PAR Mk3 až tak za rok, za dva..... až vychytají všechny mouchy :-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ak budem vyhravat vsetky sutaze a budem pocitovat ze klasicke AR mi nestaci a zrovna mi chyba ten piest a musim zan dat o 1000e viac tak az vtedy si to kupim , iank mi zatial bohate staci klasicka plynova AR15 flinta ktora je aj s 16'' hlavnou dostacujuca na sutaze IPSC dokonalaa nestrati sa ani na sutazi typu 100- 500m a dokonca boli aj nejake zasahy na 700m. Takze ak mi da niekto jediny dovod preco piest za 2000+ tak ok, ano jeden dovod je vzdy a ten sa vola ''must have" :)
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ono rozdiel medzi piston a gas systemom podla mojich skumani skor ocenia majitelia AR modelov, ktori ich vyuzivaju bud sluzobne alebo sportovo/hobby ale s tym, ze strielaju velky pocet nabojov medzi samotnym cistenim zbrane a potrebuju zaroven vysoku spolahlivost.

Ostatne vyhody/nevyhody:
+ lepsia tolerancia nizkej kvality streliva
+ vyssia spolahlivost pri kratkej hlavni
+ relativne menej narocna na udrzbu

- vyssia cena
- relativne vyssia hmotnost

Na modeli PAR mk3 ma najviac zaujalo, ze vsetky informacie od majitelov co som bol schopny najst na internete hovorili o nezvycajne vysokej kvalite spracovania. Jedine vyhrady boli na prilis tvrdu spust, co sa vsak da vyriesit vymenou spustoveho mechanizmu za nejaky match class. Dalsia dobra vec je, ze sa udajne da s vyrobcom dohodnut na konkretnych upravach na zaklade poziadavkov odberatela. A taktiez sa mi paci ich design asi najviac zo vsetkych AR15 modelov, ktore som doteraz videl.

@selag - Mozes prosim spomenut nejake konkretne detaily ohladom tych "nedomyslenosti" a problemov, ktore predajca spominal ? Zaujimaju ma vsetky informacie, ktore ohladom tejto zbrane mozem pred pripadnou kupou ziskat :idea:
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Trošku podrobněji se to řešilo tady.
http://forum.mujglock.com/ar-15-t7529-40.html
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Dakujem za info. Pozeral som aj spominanu LUVO ARMS LA15 a nasiel som model, ktory je takmer identicky s PAR mk3 designom aj niektorymi parametrami. Povedal by som ze su tam pouzite niektore doslova identicke suciastky ...

http://www.luvo.cz/products/rifles/cz-2 ... n-306.html

Nikde som vsak nenasiel cennik.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ziaden vrcholovy IPSC strelec ti nestriela s piestom, teda aspon co ja viem.
Piest je pekna vec, ale pre nas = teba zbytocna ako pisal Duros a to sme tu jedni z mala coAR15 vlastnime na sportove ucely.
Ked chces kup si, ved od toho su peniaze.
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

to Max11: ako pozeram na tu luvo AR-15 tak rozdiel oproti PARke je v tom, ze lower je od luvo inak je to ta ista zbran... :lol:
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Vzhledově možná ano, ale jinak si pan Hoffman (Proarms) a pan Luxík (Luvo) zakládají na tom, že spolu nemají nic společného. Každý si díly vyrábí sám a o konkurenci se vzájemně vyjadřují se značným despektem. Stejně tak p. Vosátko - výrobce VAR-15 :-) :-)

Jinak ohledně pístu souhlasím s předcházejícími příspěvky.... pokud by se jednalo o zbraň do války, tak pak píst ano. Ale pro naše sportovní využití, kdy je možnost čistit po každé střelbě, bohatě stačí klasika. Někde ve starší SR o tom byl moc pěkný článek autora z USA.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ked uz budem vyberat konkretny model tesne pred kupou tak spravim poriadny "research" a kontaktujem osobne majitelov aj vyrobcov. Potom sa samozrejme podelim o vsetky informacie aby clovek v mojej aktualnej situacii mal co mozno najviac zlahceny vyber a dostupnych viac informacii. :wink:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Nechcem byt offtopic ale vcetko je to jedna p...a ako cele to to postavene na hlavni komore a zavervej voly, na nicom inom tak nezalezi pri tomto type pusky nakolko vsetci pouzivaju tie iste buffer springs, buffre, a o bolt a bolt assemblies ani nevravim.
Recievery vaklu skoro na vsetkych flintach a aj tak na tom polku veci vymenite, luvo je fajn bo ma americke miery aj zavity, PARka ma na lower recievery uz metricke zavity a to vas vobec nepotesi ked budete menit spust. Teda je tam len jeden zavit pod pistolovou rukovatou... Ten druhy na buffer tubu je samozrejme stale rovnaky
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Duros nebud na nich zly, nech si kupia co chcu, a aj tak sam dobre vies, ze sa tu len muti voda naprazdno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"