ZKM 456 - demontáž mušky

Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

konkrétny model tam nie je, ale ak dobre rozumiem treba vyklepnúť ten kolík, ktorý je vidieť na fotke pri pohľade z boku...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Rozumieš správne,kolík má funkciu čapu/poistky takže nájsť tŕň rovnakého priemeru a jemne vytĺct von, pod hledim sa môže/nemusí nachadzat kus péroveho pliešku.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

regnak napísal:konkrétny model tam nie je, ale ak dobre rozumiem treba vyklepnúť ten kolík, ktorý je vidieť na fotke pri pohľade z boku...
Model-nemodel...tie sa viac menej líšia skôr iným, ako je cieľnik alebo muška...podstata zostáva.
Presne tak, kolík hajde von. Len si daj pozor, možno to pôjde trochu ťažšie. Jedna strana kolíka je trochu klepnutá, aby to držalo všetko pokope. Takže choď z tej druhej strany. Na to pérko bacha, ak vystrelí, budeš hľadať. 8)
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Najlepšie je na to použiť tenší vrták, presnejšie jeho stopku. Keďže je tenší, po vyklepnutí čapu ho jednoduchšie vyberieš. Cieľnik si pri tom prikry handričky kôl tomu perku.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

tak zlomil som 2 vrtáky, jeden aj na 2x... skúšal som z oboch strán a bez úspechu...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Nechcel som Ti brať ilúzie už vopred, ale vrták je na trt. Hlavne taký tenký. Zle priložíš, zle udrieš a je to v prdely.
ALE snáď si si nemyslel, že to pôjde jak po masle ? :roll:
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Ja som tak rozoberal cieľnik na Mosinke a nebol žiadny problém. Odbrúsil som reznú časť, použil som len stopku. A žiadný problém. Otázne je či to náhodou nebolo skúšane práve z tej zaisťovacej - rozšírenej strany. Tým nechcem spochybňovať predchádzajúci príspevok. Je aj možnosť zohnať si doslúžený vrták od optika. Niektoré majú stopku priemer 3mm a v dolnej časti sa zúžuju. Skrátiť kužel do potrebného priemeru, uvoľniť čap a vytlačiť tým vtákom. Ak sa mi podarí priložim foto.
Prílohy
P1060009.JPG
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

podes

Všetko beriem. Upriamim pozornosť na toto.
arminius napísal: Len si daj pozor, možno to pôjde trochu ťažšie.
Trochu sa už bavíme stále o jednom a tom istom. Máme pravdu všetci.
Kolík niekedy nevyrveš ani sekáčom :roll: a inokedy stačí len fúknuť a je vonku. :wink:

Hehehe...mne sa ale mudruje, keď mám k dispo špeci (zbrojárske) náradie práve na tento účel. 8)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Vrták má "problém" v tom že je kaleny a v tej hrúbke ako je ten kolík sa bude lámať vždy(už si zistil) skús klinec kúsok hrubší(využi hrot je mäkši nepoškodí kolík)a keď uvidíš že kolík "zaliezol" použi tenší(pár ich určite ohneš) alebo použi hrubší vrták ktorý zbrusiš na tupý hrot(nie príliš do špica malo by to opačný výsledok kolík by si tam rozklepaval). No a ešte ma napadá,pri vyklepavani daj hledí do polohy (dole/úplne hore)aby na ten pérovy pliešok tlačilo čo najmenej(treci odpor)no a v neposlednom rade mať pod kolikom plac nech ma kam ísť :).

Tak vieš ako arminus kto nemá musí si zohnať či vyrobiť, pripadne uznať porážku a vyhľadať odbornú pomoc(puškara) niekedy je to tá najlacnejšia verzia :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

podes napísal:Skrátiť kužel do potrebného priemeru, uvoľniť čap a vytlačiť tým vtákom.
Ty si ale drsňák!
Dobrý preklep, pobavil :twisted:
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Kde som urobil preklep?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

podes napísal:Je aj možnosť zohnať si doslúžený vrták od optika. Niektoré majú stopku priemer 3mm a v dolnej časti sa zúžuju. Skrátiť kužel do potrebného priemeru, uvoľniť čap a vytlačiť tým vtákom. Ak sa mi podarí priložim foto.
Čakáme na foto... :wink: 8) :lol: :P :mrgreen:
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Žabo-myšie vojny ma nebavia . Fotka toho vrtáka, čo treba upraviť s ktorým to môže uvoľniť, je v predchádzajúcom príspevku . A potom vytlačiť tým pôvodným tenkým, zlomeným vrtákom, ak jeho dĺžka bude ešte dostatočna. Išlo by to aj s tým tenkým vrtákom, ale dĺžka stopky musí byť na šírku čeľusti kombinačiek + 5mm, potom sa nezlomi.
Keď je niekto mierne technický zručný, stačil by mu predchádzajúci príspevok a nie presný návod čo, kde, kedy, čím a ako má chytiť, klepnúť........atď. Viac sa k tejto téme už nebudem vracať.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Podes, žiadne žabomyšie vojny, máš tam preklep v jednom slove, arminius to tam dokonca aj červeným vyznačil, v prvej časti je VRTÁKOM, v druhej už máš napísané VTÁKOM, proste sa bavia na to, ako to chceš VTÁKOM vytláčať a hlavne asi akým :) Nikto nenaráža na nič technické, proste sa zasmiali na perfektnom neúmyselnom preklepe :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Chopper911

OT
Veď o to ide v tých dnešných smutných a vážnych časoch...trochu humoru predsa nezaškodí.
Ale nechaj tak...
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"