Malorazka

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

regnak napísal:chcem si s tým zastrieľať na 50m prípadne 70m...
OK vzdialenost vieme, este definuj velkost terca
stodolu na 50m trafis aj cimkolvek zo sucasnej produkcie CZ UB
plechovku na 50m trafis z tej ZKM456 aj bez optiky
vrchnak z PET flasky trafis z dobrej 456 s troskou treningu, slusnym strelivom a obstojnou optikou
1centovu mincu budes triafat tazsie, tam by som uz siel do Suhl alebo Anschutz a streliva za >20centov/ks plus poriadna optika a kus treningu
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

A čo tak rovnaké podmienky, ale čz455 s klasickou hlavnou, vs čz455 s ťažkou hlavnou?
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

Tak kúpil som tú ZKM 456, rok výroby 1953 :D
66cm hlaveň je na tom ozaj (ak som správne meral)
bola osadená aj puškohľadom 3x32, ktorý bol vraj zlý, no kúpil som z na bazoši nastreľovač .22LR zoradil kríž a myslím, že celkom úspešne, na 28 metrov s oporou to strieľa nábojnice 7,62x39... na 70 m je sústrel do 6 cm a ťahá ho kúsok doľava... strelivo som mal S&B standard...
jáááj len ma tu nezhkútajte, aký som mantavý :lol: sú to moje prvé skúsenosti s presnou streľbou nad 50m... pri vz 58 mi úplne do teraz stačilo keď gong 300mm na tú vzdialenosť zazvoní...
ale môžem povedať je to úplne iný rozmer streľby, pištoľ som na strelnici ani nevytiahol :wink:
Prílohy
76239.jpg
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Takuto nabojnicu strielame ako plinking na 70 metrov. Je to celkom sranda.
Na 50 metrov by si to mohol kludne skusit. :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kedysi sme so Skemrom vzali dreveny hranol, navrtali donho diery , do dier vlozili slepaky vz43 a na 50m sme ich odpalovali malorazkou. Sice som na odpalenie jedneho potreboval 10ks 22LR ale bola to strasna sranda :D
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

:) Adrian na 70 m by to malo ísť aj týmto puškohľadom?
lebo strieľal som na vrchnák z ľadového čaju cca 3,5cm a z 5rán len 2 boli dnu...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

S tymto netusim, pouzivam vacsie zvacsenie ako Ty.
Ty mas iba 3x a neviem aky hruby je kriz, ci by to neprekrylo celu nabojnicu a nevedel by si zamierit.
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Zdravím, chcel by som kúpiť optiku na malorážku napríklad Hawke Side Winder 30 8-32x56, ešte nie som pevne rozhodnutý.
Môj zámer je rekreačná a športová streľba do 100 metrov občas ak bude možnosť tak do 150 (našiel som tu aj výraz malá odstrelovačka). Do budúcnosti nevylučujem aj občasne použitie na poľovné účely. Chcel by som niečo kvalitnejšie, nie že to budem za rok meniť.
Je tento druh optiky vhodný? Prípadne aký by ste mi odporučili?
Dík za rady.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pouzivam to na jednej z mojich malorazok urcenych na Malu odstrelovacku. Je to taka stredna cesta. Su optiky horsie a su aj lepsie puskohlady. Idealne by bolo, keby si uviedol Tvoj cenovy rozpocet na nakup.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Mal som zkm 452, suhl150 aj zkm 456. Prvú som mal 456, asi pred 18 rokami. Bola celkom fajn, len vtedy som ju dal preč lebo bola ťažká a škaredá. V tej dobe som nemal predstavu o presnosti a výstroji pre streľbu. Potom som si kúpil 452 a tá sa u mňa ohriala asi rok. Bola v dobrom stave, minimum odrenín na pažbe. V tej dobe som sa začínal venovať presnejšej streľbe a poškuľoval som po varmintkách. Kúpil som si haenel suhl150. Dobrá puška, presná, dobre vyvážená. Problém bol ten že puška nechcela strelivo laua. Odmietala ho odpaľovať. Odpaľovala sb, blazery ale lapuu z plechovky nechcela. Tak som ju predal. Nakoniec som kúpil zkm 456, tú mám doteraz. Mám na nej už druhú optiku. Spoľahlivosť je super, presnosť veľmi dobrá. Vzhľadom na 60te roky výroby fakt super. Presnosť so strelivom lapua rifle match v ľahu 0,5cm stredy dier. To je to najlepšie čo som dosiahol. Jedna diera. Najlepší sústrel som mal tento rok v jeseni. Vystrieľal som 7mm dieru. Takto ale nenastrieľam vždy. Tréning robím vždy polohový desať rán na polohu. Strieľam v stoji, v kľaku, v sede v ľahu z lakťov bez opory a v ľahu z nožičiek. Strieľam na vzdialenosť 50m na klasický malorážkový terč. Všetky polohy strieľam na samostatný terč po 10 rán. V ľahu ale strieľam na terč iba po päť rán, aby sa dali odčítať body. V ľahu mávam na položke 48-50 bodov z piatich rán. Do tréningu som zaradil aj dve polohy naviac a to kľak s oporou a stoj s oporou. Ak sa dá tak minimálne raz do týždňa som dával takýto tréning. Od leta som mal ale menej času a už dva mesiace som si nestrelil z ničoho. :-( pn po úraze :-( tak dúfam že už čoskoro niečo zoberiem do ruky a vystrelím si pár dier do terča.
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Sentinel. Z Handlovej Ti prajem trvalé uzdravenie a úspešný návrat k terčom!
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

Co si myslite o kanelovanej "CZ 455 VARMINT THUMBHOLE GREY .22 LR KANELY"?

Premyslam, ze by som si zaobstaral nieco na MAO, na take to relaxacne nenarocne dierovanie papiera.

Precital som si toho nieco o malorazkach, toto ma hrubu kanelovanu hlaven, francuzsky napinacik, nastavitelnu spust a opticky sa mi paci..

Dakujem za rady
Prílohy
CZ455THUMBHOLESST600x600-600x600.png
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Skus si osahat aj pazbu. Podla mna je kratka. Na fotkach to vyzera inak ako v reale. Vsetci, co som poznal a chceli to pouzit na MaO tak to po par kolach sutazi predali kvôli pazbe a velmi tvrdej spusti.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Nemal som tu priletost sa zucastnit MAO ani ako divak, ale to naozaj treba este "drahsiu" pusku ako tu jeho :?:
Co sa spuste tyka tak v papieroch pisu, ze je "s hodnotou odporu 0,9 - 1,3 Kg" a to uz je jemnucka spust - aj ked toto je asi hodnota po natiahnuti napinacika.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jemnučká spúšť by to bola sapíku, toto je aj na guľovnicu veľa, nie ešte na malorážku. Normálna kilová spúšť má obvykle s napináčikom cca. tretinový odpor, príp. menej.
Tiež som nebol na MaO, ale Suhl-ka, SM-2, alebo Anschütz-ka spravia oveľa lepšiu robotu a za menej peňazí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"