Ruger 10-22

M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Co som kedysi hladal, toto to riesi :
POWER CUSTOM CST 2ND GEN AUTO BOLT STOP (103,50 EUR)
+
POWER CUSTOM RUGER® 10/22® MATCH BOLT (169,90 EUR).

Sorry za CapsLock - je to copy / paste zo stranky nemeckych Brownells. Nie je to prave lacne, navyse v tom mas hlavnu cast zbrane, takze zlozitejsie kupit to. Takze som sa na to vykaslal. Dalsia moznost co som zaregistroval su nejake modifikovane zasobniky ale do toho by som nesiel. Naco to vlastne chces ? Zapalnik pripadne jeho "stop-pin" stoji par supov a co viem v okoli, neodchadza to ani ked das pravidelne ranu na prazdno. A pokial mas v poriadku stop-pin, tak ti to komoru neposkodzuje. Mame doma pre decka aj VLEH aj Charger-a (10/22 s 10" hlavnou, prepazbeny na karabinu), hlavne na tom druhom ked sa vytiahnu gongy tak maju spotrebu streliva ako pri Verdune, ale zatial ziadne problemy.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Zatial som to nevyriesil.
MM
Chcem strelecku pohotovost koli jednoduchsej manipulacii, koli rychlejsiemu prebijaniu. Koli tomu ze z inych zbrani som zvyknuty ze po poslednej rane mi ostane zaver v zadu... Nejake poskodzovanie komory ci zapalnika mi ani nenapadlo, ked som rozmyslal nad zachytom zaveru pre 10/22.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Jasne, rozumiem. U nas je to urcene pre decka na blbnutie / vtlkanie navykov. Pokial riesis skutocne toto tak potom len zistit detaily ohladne papierovaciek a dotiahnut si to. 10/22ka je hrozna prave v tom ake strasne prachy sa v nej daju utopit na to ze je to "len" samonabijacia malorazka - od drop-in spustaku, cez rozne ine vylepsenia :mrgreen:. Pekne 10/22kach je ze mechanika je kvalitou (a tie modely s tazkou hlavnou aj presnostou) rozhodne niekde inde ako vacsina tacticool pluvatok.
camper
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa camper »

Chcel by som sa spytat, neviete niekto kde alebo kto by vedel zabezpecit presnu hlaven na ruger 1022 resp. Jej orientacnu cenu v SR. Nikde som nic nenasiel. Len v cechach nejaky polotovar. Chcel by som spravit z 1022 treningovu presnu zbran.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Ak chces menit hlaven, chod napr. na nemecky Brownells, a zadaj hladat "ruger 10/22 barrel". Samozrejme budes musiet riesit dovoz ale orientacne ti to informaciu o cenovych relaciach (pominuc poplatky) da.

Otazka - preco chces riesit hlaven ? Tie bull hlavne u modelov Target alebo VLEH Tactical pokial viem vobec nie su zle - primarne je treba vymenit spustak za nieco lepsie (aktualne mam na 10/22 "drop in" spustovy kit u DHL vo Viedni ze ho po sviatkoch vyzdvihnem). Pokial ti nestacia presnostou tieto hlavne, tak je fakt asi treba uvazovat nad opakovackou.
camper
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa camper »

No podla toho co som cital kade tade nie je v presnosti T modelov a klasickej karabiny diametralny rozdiel. Casto ludia pisu ze je nakoniec ekonomickejsie zobrat standardnu karabinu a zmenit hlaven s lepsou komorou, spust a pazbu. Aspon toto. Nasiel som viacero fotiek kedy po takychto upravach vedeli z toho strielat 0,5 moa aj menej. A ked zvazis ze T model alebo ten Vleh je o cca 400 eur drahsi ako zakladna karabina a hlaven je za 200-300 a spust za cca 200 a pazbu chcem menit tak ci tak tak je naozaj ekonomickejsie komplet prestavba. Alternativa je cz455 s flyweid triger. Ale chcel som samonabijacku v chassi ala ar10. Aby sa to podobalo ergonomiou na hk308mr.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

@Bull vs normal - ak chces samonabijacku, dalo by sa ocakavat ze budes strielat nieco ine ako 3 nastrelne a 10 ran za 10 min ... tam je ta hruba hlaven vo vyhode. A - 0.5 MOA ... je to samonabijacia malorazka ... pokial chces nieco ako fakt presnu treningovu pusku ... neviem ci je to dobra volba.

@Ar vs. 10/22ka - 10/22 aj okapotovana ako AR bude stale len 10/22ka. Nemas strelecku pohotovost (ok, da sa - ak dovezies aftermarketovy zaver co to vie), ine natahovanie zaveru, vypustanie zasobniku, poistka ... To si radsej zober na lacny trening s "AR" platformou SW MP 15/22. Riesim podobny problem, mam doma uz dve 10/22ky - ale ARko to nikdy nebude. Takze bud bude k plnotucnej AR adapter (co prilis nechcem) alebo nieco v style SW MP 15/22.

Ale ak bazirujes na 10/22 v style AR - tak potom mas velmi slusne okapotovanu Ruger SR 10/22 (+- 800 EUR cela zbran). Tam je to cele v pazbeni od Nordic-u. Pripadne si za ~220 EUR kup zaklad co ti zakryje "telo" zbrane a je kompatibilny s AR prislusenstvom - od pazby cez pistolovu pazbicku az po predpazbia.
To sasi (tiez Nordic) je tu : https://www.brownells-deutschland.de/RU ... -100003499.

Inak rozhodne ta nechcem odhovarat - je to uzasna pusticka, ale strasna skutocne STRASNA diera na peniaze. Aktualne mam na VLEH vymenenych X veci, pazbu Magpul Hunter, teraz ten spustak ... pomaly preleziem cenou tuningovych casti a prislusenstva cenu zbrane.

Kazdopadne drzim palce a rad si precitam ako to dopadlo :).
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

ak chces ar-15 v 22 tak potom
http://www.zbraneastrelivo.sk/ruger-sr- ... -kal-22lr/
bacha je posledna co momentalne je bo amici riesia Distributor Exclusive /tj.len pre kontretneho distributora/
https://ruger.com/products/1022Tactical ... 11198.html
dolomitko
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa dolomitko »

Nechali ste si na 10/22ke original pazbu, alebo ste si menili?

Ma niekto sklopku, popripade odporucanie.

Dik
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Mam Archangel od ProArms - na 10/22 s 10" pazbou, mal som ju predtym na VLEH Tactical. Vysuvna pazba. Spokojnost. Na plast dost pevna, slusne prevedenie, jedine slabe miesto by som videl skrutky co idu do plastu (ale to by si musel XX krat rozobrat a zase zlozit aby nastal problem). Optika chytena na rail nastrel drzi.
Pokial mas nieco s tazkou hlavnou (Target / VLEH Tactical) a chces z toho robit MAO, tak X22 Hunter od Magpul je super - tu mam aktualne nahodenu na VLEH.

Pokial si pusku este nekupil a planujes aby to bolo "tacticool", tak trochu prihod a zober si rovno tu SR-22 - mal som ju zhodou okolnosti pred tyzdnom zase po case v ruke, je to velmi pekne spravene.

Ak chces sklopku - pozri si pazby napr. tu : http://www.starshooter.de a pogoogluj recenzie toho co ta bude zaujimat.
ztsc.krasnany
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 9 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ztsc.krasnany »

Tak ja som dnes bol otestovat moju Rugerku 10/22 sport a som z nej nateseny ako v celku presne striela. na 50m pekne zostelila hlavicku papieraka (klinceka) len ta tvrda spust...na 100m kusok dosky pekne odhadzovala... strielal som s lapuami kupenymi este asi spred 2-3 rokov..
Prílohy
ruger 10/22 sporter
ruger 10/22 sporter
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Bud casti spustakov alebo cele 'drop in' spustaky mas u Brownells-ov pripadne na ruger1022.de. Ako spickovy doporucuju KIDD, dobre su co viem aj Volquartseny - osobne som ked bola akcia kupil Timney a vrcholna spokojnost. Fakt ti to posunie tu pusku o triedu vyssie. Z lacnejsich ma byt slusne BXko od Ruger-u.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Dnes som si zadovazil svoju ruger 10/22 aj ja - verzia Carbine 1151
Skusal som ju na vnutornej strelnici.
30+ minut, 200 nabojov - vsetko slo spoko.

Negativa:
Mieridla su tazlp citatelne, musku som ledva videl - mam objednany kolimator.
Zaver nezostava v zadnej polohe, to som vedel. Spustanie zamknuteho zaveru sa robi troska blbo - treba ho natiahnut, stlacit packu pri luciku a potom ho vypustit - suciastka na jednoduche vypustanie uz objednana.
25r zasobniky slovensky internet nema, takze cakam 3 tyzdne z brownellsu. 20x nabijat ten 1or zasobnik bolo zatrest.

Zvysok su len a len pozitiva.
rychla strelba, "presna" strelba vsetko je s tou puskou neskutone zabavne.
Spust... no problem, na jemnucke spuste su ine pusky. Mozno casom vymenim spustak, ale zatial nevidim dovod.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Nazdar, aku suciastku a kde si objednal? To co pises znie zaujimavo.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Brownells, pohladaj "10/22 bolt release". Su rozne verzie, volquartsen pripadne power customs, ... pripadne kolega myslel este inu variantu.

Vzhladom k tomu ze zaver chytam dozadu len na cistenie, tak to este nemam, ale je to na zozname :mrgreen: .
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"