Ruger 10-22

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Gratulujem, tak nech funguje spolahlivo aj nadalej. :)
Predpoklady na to ma, na forach v zahranici Rugera celkom vychvaluju.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Zaujíma ma táto malorážka, nemáte informáciu či sa to dá kúpiť inde ako v BW armse, keďže oni nemajú a momentálne ani nečakajú verziu s dvojnožkou.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Po dlhom zháňaní a čakaní som si kúpil Ruger 10/22 Take Down v Zbrane Liberec, pán Chudoba. Super chlap. Doporučujem. Aj Zbrane Liberec a aj Rugera. Trochu si treba zvyknúť na spúšť, je trocha tvrdá (ak má niekto skúsenosti s inými malorážkami) ale je presná a hlavne je cooool
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

RUGER 1022 50 m.JPG
pripájam aj fotečku. A to pripomínam že Ruger 10/22 Take Down nieje žiaden športový špeciál. Strielal som na 50 metrov, s oporou, Optika Hawke Sport AO IR 4-12x50. Všetkých desať je tam, v čiernej bodke na prelepovanie terča (a niektoré troch vedľa)
Prílohy
RUGER 1022.JPG
RUGER 1022.JPG (8.5 KiB) 9682 zobrazení
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Na spúšť skús niektorý 'drop in' system ktorý sa dá kúpiť aj na ebay ;)

Odporúčam zásobníky od rugra bx25 a niektorý speedloader ako napr butler creek. Nekupuj hot lips zásobníky: sú poruchové, nedá sa použiť speed loader a nedajú sa rozobrať na opravu/čistenie.

V sobotu idem testovať tieto HC3R zásobníky ;) : http://m.youtube.com/watch?v=z431UT7_-YU
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Popíšem jednu závadu, ktorá sa tejto puške prihodila 2x počas posledného Steel Cup-u v KN.
Z môjho pohľadu je to zaujímavá závada s ešte zaujímavejším ponaučením.

V skratke:
- strelec dostrieľal stejdž bez viditeľnej závady, všetky rany vyšli ako mali;
- na povel rozhodcu vypustil zásobník a stiahol záver dozadu (v tomto poradí), 'náboj' vypadol rozhodcovi do dlane;
- na povel "Kladivo dolu" sa ozvalo Bum;
- veľké otázniky v očiach všetkých zúčastnených aj prizerajúcich sa;
- rozhodca zisťuje, že v dlani nedrží náboj 22LR, ale len prázdnu nábojnicu :?: :?: :?:

Čo sa vlastne stalo sme zistili až pri druhom výskyte tohto javu, keď sa puška v mojich rukách pri streľbe zasekla. Záver zostal čiastočne otvorený, vyhadzovacím oknom bolo vidieť náboj čiastočne podaný do komory a prázdnu nábojnicu natlačenú v priestore záveru vľavo od tohto náboja, rovnobežne s ním.

Bolo to prosté - niekedy počas streľby jedna nábojnica nevyletela von zo zbrane, ale zostala v priestore záveru, to si v tej rýchlosti ťažko niekto všimne. Následne pri záverečnom vybíjaní zbrane nebol z komory vytiahnutý náboj (problém vyťahovača?), ale namiesto neho vypadla šachtou tá prázdna nábojnica, ostrý náboj zostal v komore.
Ups.



Je jasné, že strelec aj rozhodca nepozreli do komory a šachty tak ako mali (resp. hlásili), inak by sa to Bum nekonalo. Ale to nie je až také podstatné.

Dôležité je podľa mňa ponaučenie z tohto príbehu - neberme nič ako pevne dané (napr. zásobník vonku+vypadnutý náboj=vybitá zbraň), uvedomujme si dôvody existencie jednotlivých bezpečnostných zásad a dôležitosť toho, že sa niekoľkonásobne prekrývajú. Nebuďme lenivý vždy pozrieť do komory, strčiť prst do šachty a podobné pre niektorých divné a zbytočné cviky, takéto návyky sa nám raz môžu veľmi odmeniť.


P.S. Príspevok by sa skôr hodil do všeobecnejšieho vlákna na tému Bezpečnosť, ale žiadne vhodné som nenašiel.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Dobré info. A to som si pripadal občas ako úchyl 8), keď do hlavne strkám malíček aj po vizuálnej kontrole. Už len čakám, kedy sa mi v tej chvíli podarí vypustiť záver...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Preto sa mimo ine zaverom myka hore dolu aj niekolkokrat...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mozes mykat kolko chces, ked mas zlomeny vytahovac :!:
Preto sa robi kombinacia krokov, viac krat myknut zaverom + vizualna kontrola, alebo hmatom najme pri zlych svetelnych podmienkach.

Amici maju este jeden a to drotom cez ustie hlavne, pricom im nedociahol cez nase dragunovi :lol:

Yarco dostal dotycny DQ?
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

hm, nie, dotycny nedostal DQ :) ale dotycny sa dost poucil a nabudúce si uz da velky pozor
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

abakan napísal:Preto sa mimo ine zaverom myka hore dolu aj niekolkokrat...
striehol som kto spomenie uvaleny vytahovac
Používateľov profilový obrázok
Sancho
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa Sancho »

Ravenn napísal:tak dnes Ruger na Steel cupe v Komarne fungoval, jedna basen :) problem ktory bol podla BW arms bol zlomeny vytahovac, vymenili a puska funguje. hura :D
yarco napísal:Popíšem jednu závadu, ktorá sa tejto puške prihodila 2x počas posledného Steel Cup-u v KN.
Ravenn mas po tej od Yarca hore popisanej chybe v plane pusku este raz reklamovat?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ja by som ju zvazoval dat do inzercie.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Abakan, stale chces taku kupit? :-)

Zvazim reklamaciu ak to bude robit pravidelne, este nepreslo ani rok zaruky
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Asi si narazil na piatkovy kus.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"