Remington 700 (variacie)

honzaaacr
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa honzaaacr »

Zdravím, mám stejnou ústovku. Má ted necelých 8 tisíc ran a nikdy nebyla dole a žádnou speciální péči nemá. Když to té flintě nekazím já, tak přesnost pořád super.
Všem přeju Krásný svátky
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

leos napísal:Něco k brzdám
1. prstenec je nalísovaný
2. je tam proto,aby se do brzdy (polotovaru) dal nalísovat prstenec podle ráže.
3. brzda se rozhodně nesundává při čištění
Vyrábíme brzdy tohoto typu a na rozdíl od Roedale vyrábíme vždy jednu brzdu pro danou zbraň.Takže přímo pro danou hlaveň a ráži.
http://www.zbranelegalne.cz/novinky.php
nebo zde
http://www.kribor.cz/www-kribor-cz/esho ... NKY-ZBRANI
Vyrábíte skoro přesné kopie Roedale. Roedale vyrábí brzdy podle průměru konce hlavně nebo podle závitu na konci a podle ráže. Pochybuju, že to děláte jinak. Takže úplně stejně. To aby si někdo nemyslel, že vyrábíte něco extra.
leos
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa leos »

Co to je "skoro přesné"...pak zase "úplně stejně"...Ty jsi takový brouk pytlik.
Já zase pochybuji že jsi někdy alespoň mluvil s někým od Roedale,aby jsi měl alespoň elementární představu o jejich strojovém vybavení.O tom,že by jsi tam byl osobně vůbec nemluvím.
O našem strojovém vybavení víš taky prd.O postupu výroby víš evidentně taky prd.

Takže:
1. Roedale má polotovary brzd,do kterých lisuje patřičný prstenec podle ráže.
2. Roedale nedělá brzdy na míru.(délka osazení,nestandartní závit,nestandartní průměr)
3. Roedale nikomu neudělá brzdu s osazením na konickou hlaveň.
4. Roedale už nemá v nabídce tříkomorové brzdy.
To jsou jen některé rozdíly.
Šiř své moudra o věcech o kterých něco víš.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Brouk pytlík? To si asi dám jako novej nick. Díky.
Jinak brzdu Roedale jsem měl. Vaší brzdu jsme měl čest taky potkat. S lidmi od Roedale se nebavím asi tak často jako vy. Jen každý rok na výstavě IWA. Jejich výrobky nenesou stopy po obrábění a nejsou z bláta jako ty vaše včetně ris lišt z vaší produkce. Zřejmě jste u nich v Německu nebo v USA osobně byl a máte s nimi kontrakt na bázi spolupráce. Až se s nimi zase v březnu potkám, poptám se kolik stála licence na výrobu kopií jejich výrobků v české republice.
To nejsou moudra, to jsou fakta.
To je taková nová Česko čínská specialita vyrábět něco co už někdo vyrábí, co funguje a co už nemusím vymýšlet.
leos
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa leos »

Takže fakta:
námi používané materiáli:
ocel : CSN 15230
nerez: CSN 17241
Jako odborník jistě víš o co se jedná.
Blábolama o ochrané známce (kdo ji má a kdo ne),o odlišnostech našich výrobků a Roedale,o tom kdo s kým spolupracuje a kdo ne,to zde nemá smysl zatěžovat.
Víc se k Tvým přízpěvkům nemám potřebu vyjadřovat.Naštěstí nezávisle na Tvých slovech máme zakázek víc než stačíme pokrýt a "velkoobchodní" zákazníky musíme odmítat.
Používateľov profilový obrázok
Italo
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Italo »

Chlapi nehádajte sa,sú Vianoce :(
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Pani mam r700 police s original pazbou len by som na nu rad vyssiu pripadne vysuvnu licnicu viete mi poradit ako to vyriesit? vraj niekto roby nadstavce pri ktorych sa prevrta pazba na 2 skrutky.
Naposledy upravil/-a inspiring_bhabha v 12 Apr 2015, 16:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Dik ale ten mail mi neberie tak asi stohto nic nebude
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Steyr_H5 napísal:Zdravim Pani,

mam takuto dilemu so svojou ustovkou na REM 700 .308. Ustova brzda je Roedale. Po par 100 ranach (celkovo 1000) za zacal robit na vlozenom prstenci zlastny utvar. Ako keby "roztaveny" material v kazdom pripade nejde o necistoty. Ked do toho rypne nozom je to tvrde a odhali sa strieborny kov. Moja otazka znie. Je to normalny stav po x ranach? Mali / mate nieco podobne? Vplyv na presnost?

Dik za nazory.
Riesil som tento problem priamo s Roedale. Bez nicoho ponukli moznost vymeny kuzela za 10€ + postovne. Dokonca mi za 5€+posta poslali iba kuzel (na moju ziadost, ze si to zvladnem vymenit aj sam) spolu s navodom ako na to. Po x pokusoch o vymlatenie kuzela von som to vzdal a poslal do Roedale na vymenu, za 10 €. Dnes sa ustovka vratila, celkovo 14dni co bola prec, a na moje prekvapenia prisla NOVA ustovka. Popri vymene som si aj nieco objednal a vseko prebehlo max spokojne. Promptna realcia na email, info o stave objednavky a rychle odoslanie po prijati platby.
Na otazku vplyvu na presnost poskodeneho kuzela diplomaticky neodpovedali :-) a co sa tyka davania ustovky dole pri cisteni, oni svojim klientom doporucuju davat dole.
Predpokladam ze nie vzdy sa Roedale chova takto promptne (poznam pripady ked vybavenie objednavky trvalo vyzarne dlhsie) ale v mojom pripade max spokojnost. Pristup profesionalny a silne pro klientsky orientovany.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mozno uz ten anglansky lakomec niekoho zamestnal a tym padom to trosku dostalo zivot... Kazdopadne rozhoduje tvoja spokojnost. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Otazka pre skusenych.
Remington 700 SPS Varmint v kalibri .223 Rem. Osadenie do pazby Mannerstocks MCS-T5A s duralovym lozkom. Aky pouzit utahovaci moment na skrutky co drzia telo zbrane v pazbe?

Vdaka za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

google: remington 700 stock torque specs :wink:
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ano, hladal som aj tam. Najcastejsia odpoved je:

Here's a good rule of thumb for Remington 700's.

Wood stock - 45 in. lbs.
Wood stock w/ aluminum pillars - 65 in. lbs.
Synthetic stock w/ aluminum pillars or aluminum bed block - 65 in. lbs.


... ale nie na vsetkych forach su cisla rovnake, niekde sa vedu vcelku ostre diskusie a nazory sa roznia.
Preto som sa pytal, co pouzivaju ludia v praxi. Ale asi dam tych 65. :)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

65 inch/ib je spravne na danu pazbu 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"