Remington 700 (variacie)

Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Zdravim Pani,

mam takuto dilemu so svojou ustovkou na REM 700 .308. Ustova brzda je Roedale. Po par 100 ranach (celkovo 1000) za zacal robit na vlozenom prstenci zlastny utvar. Ako keby "roztaveny" material v kazdom pripade nejde o necistoty. Ked do toho rypne nozom je to tvrde a odhali sa strieborny kov. Moja otazka znie. Je to normalny stav po x ranach? Mali / mate nieco podobne? Vplyv na presnost?

Dik za nazory.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Cistil si ustovku po kazdej strelbe?
Nemoze to byt dosledok dlhodobeho necistenia ustovky?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Ano, puska je cistena po kazdej strelbe, co je cca 50-100 ran, postup cistenia, ustovka ide dole, Konkor alebo M-Pro 7 Gun Cleaner na 1-2 hodky, nasledne nylon kefka, na zaver 20min v ultrazvukovej vani pri 50-60C (roztok STAR 5, pomer 2l na 50l vody). Oplachnute vodou, susene kompresorovym vzduchom. Osetrene TRI-FLOW alebo M-Pro 7 Gun Oil. tot vsjo
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Steyr_H5 napísal:Zdravim Pani,

mam takuto dilemu so svojou ustovkou na REM 700 .308. Ustova brzda je Roedale. Po par 100 ranach (celkovo 1000) za zacal robit na vlozenom prstenci zlastny utvar. Ako keby "roztaveny" material v kazdom pripade nejde o necistoty. Ked do toho rypne nozom je to tvrde a odhali sa strieborny kov. Moja otazka znie. Je to normalny stav po x ranach? Mali / mate nieco podobne? Vplyv na presnost?

Dik za nazory.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
ano je to normal. Resp. Je ten material erodovany horucimi plynmi. Dqj si spravit ustovku zo ziarupevnej manganovej ocele a ta vydrzi o cosi viac. Ale aj tu nakoniec vymetie.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

No vidis a to som si myslel ze preto tam davaju ten kruzok - aby to vydrzalo viac.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Skor mi ten prstene pripada ako naschval.
Ked sa vyslaha nasrobuje sa novy, teda ak je vysrobovatelny.
Maz a pouzivaj dalej, to nezoderies :-)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

abakan to velmi spravne pomenoval...obdobne sa to vypaluje nabeh hlavne na revolveroch pri magnumovych kalibroch 8)
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 18 Dec 2014, 09:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Steyr_H5 napísal:Ano, puska je cistena po kazdej strelbe, co je cca 50-100 ran, postup cistenia, ustovka ide dole, Konkor alebo M-Pro 7 Gun Cleaner na 1-2 hodky, nasledne nylon kefka, na zaver 20min v ultrazvukovej vani pri 50-60C (roztok STAR 5, pomer 2l na 50l vody). Oplachnute vodou, susene kompresorovym vzduchom. Osetrene TRI-FLOW alebo M-Pro 7 Gun Oil. tot vsjo

To pisal ten isty chlap, co mi v inom vlakne pisal, ze niekedy je menej viac :lol:

Ked ta to bude neznesitelne srat, tak si nechaj kompik upravit ala WARkovy a nechaj si z nereze narobit srobovatelne vlozky a po kazdych 2000 ranach si ich mozes menit ;-)
Prílohy
1389382590fotka-4.jpg
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

No to je otazka, kedze ustovka sa v nemalej miere podiela na presnosti, investovat cas a peniaze do vlastneho "vyvoja" alebo ist kupit rovnaku a menit po 1000ranach alebo kupit inu lepsiu. Z vlastnej skusenosti viem ze najst dobreho strojara ktory domysli veci dokonca a pracuje v pozadovanej presnosti je tazke (nechcem sa nikoho dotknut - je to moja osobna skusenost).

V Senici na DPSke som videl dost tychto ustoviek, nikto podobny problem?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Prax je taka, ze aj po piatich rokoch a viac ako 5-tisic ranach je to 100% funkcne a nicomu to neprekaza - okrem mierne neestetického vzhladu. Odhadujem, ze bez problemov vydrzi dalsich min. 5-tisic.
P.S. Mozem ti priniest na vycistenie tu moju? :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Tak super, ked len estetika, uz som lamal palicu :roll:

Noo, dvom im bude v ultrzvucke veselsie :lol: dones aj dve, miesta je dost.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Steyr_H5 napísal:No to je otazka, kedze ustovka sa v nemalej miere podiela na presnosti, investovat cas a peniaze do vlastneho "vyvoja" alebo ist kupit rovnaku a menit po 1000ranach alebo kupit inu lepsiu. Z vlastnej skusenosti viem ze najst dobreho strojara ktory domysli veci dokonca a pracuje v pozadovanej presnosti je tazke (nechcem sa nikoho dotknut - je to moja osobna skusenost).
?
Ak zaplatis vyvoj, material, clovekohodiny tak kludne sem s napadmi.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

na TRG 22 jsem měl úsťovku 8 k ran a nebylo třeba ji nikdy sundávat.
Porucha přesnosti pak byla dána poruchou vývrtu a přechodového kužele.
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Mam tu istu a po 1000 ranach to mam asi rovnake. Ale je to tak miniaturne, ze by som si to vobec nevsimol, pokial by si sem nezavesil tu fotku. Ustovku od montaze som nedal dole, cistim boresnakom po strelbach a nevidim ziaden dopad na presnost.
Takze podla mna je to prilis velka pedantnost a zbytocne znepokojenie. :)
leos
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa leos »

Něco k brzdám
1. prstenec je nalísovaný
2. je tam proto,aby se do brzdy (polotovaru) dal nalísovat prstenec podle ráže.
3. brzda se rozhodně nesundává při čištění
Vyrábíme brzdy tohoto typu a na rozdíl od Roedale vyrábíme vždy jednu brzdu pro danou zbraň.Takže přímo pro danou hlaveň a ráži.
http://www.zbranelegalne.cz/novinky.php
nebo zde
http://www.kribor.cz/www-kribor-cz/esho ... NKY-ZBRANI
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"