Savage 10BA a 10BAS-K cal. .308W

podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Savage 10BA a 10BAS-K cal. .308W

Príspevok od používateľa podes »

Má niekto skúsenosti s týmito dvoma guľovnicami, prípadne v čom sa líšia? Aký majú twist ?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Cau,
Jediny rozdiel je v pazbe. BA ma magpul pazbu a BAS-K ma skeletonovu pazbu. Obe pazby su uplne nastavitelne. Inac su obe pusky rovnake.

Obe maju twist 1:10
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Ahoj BTV.

Ďakujem za informáciu. Strieľal si už z ních, alebo niekto z okruhu tvojich známich, aby mi dal nejaké referencie o tejto zbrani. Mala by slúžiť na DPS prípadne 1000-ku v Senici.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... ge#p175385

predpokladam, ze z nej hadam daco aj strelil :)
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Za chvíľu tu bude na predaj Sako TRG 22 v 308W, tak ja osobne by som radšej išiel do toho, ako do Savage...samozrejme to je môj názor, aby ma tu neubili fandovia Savage.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

pokud to má hlaveň 24 palců, připadalo by mi to v této ráži krátký na kilo.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

na kilometer je urcite kratka ta hlaven, inak zbran ako celok je fajn len ak to myslis s long range vazne tak pri razi 308 treba 66cm hlaven. Druha vec hlaven co ma twist 1:10 palca je skôr pre ťazsie strely urcena a co sledujem posledny trend pri 308W je "lahku"155gr. prebijat
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Kall napísal:pokud to má hlaveň 24 palců, připadalo by mi to v této ráži krátký na kilo.
Stando, tá puška chodí občas na kilo, a gongy veselo cinkajú...
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Čo ja mám informácie tak TRG 22 má hlaveň dlhú 660mm. Aký má twist to neviem, ale prečo by sa nemohlo použiť strelivo 165, 167 alebo 168gr. Možno aj 175 s pomalo horiacím prachom. Keď som dal do balistického programu "Berger Bullets" mojú rýchlosť 175gr strely z 600mm hlavne, tak vypočítalo na 800m rýchlosť 405m/s. Nie som doma v tomto odbore, ale na fórach som sa dočítal že pri strelbe na 1000m musí byť na 800m rýchlosť (nepamätám si presne) okolo 380m/s. Ak sa mýlim, prosím opravte ma, rád sa podučím. Takže zatiaľ TRG 22 v .308w môže ísť na aj na tú 1000-ku.
TO je ale asi mimo tému.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Treba chodit po pretekoch medzi ludi co tomu rozumeju a vedia poradit, teoria a realita byva väcsinou dost odlisna. Problematika long range strelby sa neda obsiahnut par vetami na forach , niekedy len gulam ocami co vsetko sa popise za ch******. Ine je strielat za pocitacom a ine realne lahnut za pusku a dat zasah na ten kilometer.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

TRG 22 ti na 1000m bude v poho strielat aj s 185gr strelami. Millos pisal ze ta Savage asi stacit nebude.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

potrebujes idealne strelu udrzat na kilometri v nadzvuku, a so 185tkou pochybujem isiel by si riadne cez tlaky,
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

chodis strielat? alebo pises dohady?

ja mam na TRG 308win so 185 Bergrom VLD ustovku 828ms, 1000m odstrielam v poho. na dps co je terc na 1400m som zasiahol uz aj ten (to sa ale sam divim ze to tam vobec doletelo - 232klik + 4,5 mil premierenie - takze trajektoria je uz pekne v p...)
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Veritas, ten terč je 1460m, na predposlednom kilometri to niekto z Čechov meral...ak si dobre pamätám, po tej "minerálke".
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

jasne, to bolo pre ilustraciu. to aby sme zbytocne neodbacali od temy.

50cm hlaven je OK tak do 700 - 800m, podla navazky. Na 1000m je to uz o nicom...

inak k teme - savage ma slusnu seriovu spust (dost podstatna vec). takze ak sa panko rozhodne pre kupu, za tie prachy dostava slusnu vybavicku uz v zaklade. otazne na co to chce pouzit, ak na strelbu na taktiku (do 700m), lov, pripadne na takove to domaci zvykani, ja osobne doporucujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"