Cim je sposobena nepresnost strelby...

Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Na vývrtu prostým okem, když nevíš co máš hledat poznáš kulový...
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

uchytenie montáže a optika - to si dokážeš odkontrolovať aj sám.
čo sa týka komory a vývrtu, požiadaj niekoho skúsenejšieho aby ti ich prekontroloval.
chybu strelca by som nevylučoval, aj keď strielali 3ja ludia. skús uchytiť zbraň do nastrelovacieho stojanu a vystreliť pár rán cez pevné mieridlá, potom cez optiku. prekontroluj si tiež náboje. s prebíjancami to o moc lepšie nebude, ak si rovno trafil čo tvojej zbrani chutí, tak si podaj loto, lebo tak šťastného človeka len tak nenájdeš.
s nevylučuj ani pažbenie.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

V tejto "ludovej ráži" ako to s Lovcom nazývame, máme dosť rokov odpoľované, ja deriem teraz asi piatu guľovnicu v tejto ráži. Výlučne poľujem iba s touto rážou. Mal som aj CZ550 ako prvú, ako máš ty, bohužiaľ. Ak je vývrt v poriadku, čo asi predpokladajme že je, tak určite vyhoď túto "kvalitnú" optiku daj tam niečo lepšie požičaj si niečo na skúšku, hoď tam weaver lištu, alebo niečo jednodielne... kúp škatuľu strelivo od Remiho, alebo Federalu a uvidíš, že ti to pôjde dobre a nepotrebuješ troch strelcov ani iné rady. Daj vedieť výsledok.
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

Len tak pre zaujimavost prikladam jeden z poslednych nastrelov. Terc je cca 15cm kruh
Strielane bolo z pevneho stojana.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Prilož ten terč aj sem...nejako nevidíme. :wink:
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

nechcelo ho zobrat :)
Prílohy
nastrel.png
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

skontrolovať šrouby uchytenia drevo-železo...a potom, ak je to o.k...môj názor, vymeň tú optiku s montážou a bude to strielať slušne.
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

Konecne som si na to nasiel cas a nakoniec to bolo montazou. Po zhodeni bolo na nej vidno volnym okom znacne opetrebovanie akokeby vysuchane zarezy a doslova odstiepene kusky zeleza. Po namontovani novej uz to ide velmi pekne. Rozptyl cca 1cm s prebijanymi. Fabricke remingtony 1-3cm. Dik za rady. :)
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Zdar , páni..

Kupil som CZ 527 Varmint MTR v cal. 223 a nenašiel som o nej vlákno ale toto vyhovuje môjmu dotazu..
tak snáď to nebude vadiť.. :D

Nepresnosť streľby - skúšal som na 50, 100 , 150 m , v ľahu , bipod , aj z pytla..
Strelivo Hornady 73gr ELD Match , Fiocchi FMJ 62gr , S&B Match HPBT 77gr , Federal JSP 64gr


Ešte som sa nerozhodol akú optiku nato dám tak som si len prehodil s HK MR308 Kahles K624i montaž
ERA-TAC a mam to cele nahodené na redukcii- oceľová z pôvodnej drážky na weaver lištu ..
ústie hlavne vizerá aj pri zväčšení upne v poriadku , teda nieje vidieť žiadne poškodenie a hlaveň sa tiež nedotýka ničoho..

a v kombinácii opory, streliva, vzdialenosti neviem dostať sústrel pod cca 6cm.. to bol asi najlepší.. ostatne ešte horšie...
Vyzerá to tak že je chyba vo mne ale s MR308 na 100m nastrielam tak že sa diery dotykajú.. a s maloražky tiež (na 50m) pre upresnenie . určite by si niekto rýpol.. :) :o
tak sa my nechce veriť že by som tu stále chyboval.. vystrelil som cca 200rán , s MTR ...
a ešte jeden postreh , že rozptyl je väčší keď je puška čistá,,
teda po vyčistení..

napadá niekoho niečo ?? ďakujme za rady
Prílohy
20190515_155555.jpg
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

S&B Match HPBT 52gr.
Keď to s tým nepôjde, tak puška má nejaký výraznejší problém.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Skusim nejake lahsie urcite najblizsie ked pojdem , uz som nad tym rozmyslal ale st ym twistom 9" by mala zvladat aj tazsie streli..
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mala by... moja mala tiež 9", najlepšie išiel Nosler Ballistic Tip 60gr., prebíjaný. Potom S&B Match 52gr. - tie išli nadpriemerne dobre v každej 527, ktorú som mal v ruke. S&B Match 69gr už tak nie, občas prekvapili, ale Match 52gr. bola stávka na istotu. No a nad 70gr to už bolo na možnosti pušky dosť slabé, bez ohľadu na výrobcu strely.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Tak 52gr SB match vyskúšané , a áno s nimi to lietalo veľmi dobre , v podstate jednou dierou (5 rán sa dotýkalo ), je možné že tie ťažšie streli ktoré na menšie vzdialeností 50,100 m lietajú veľkým rozptylom nie sú ešte stabilizované v lete ? že napríklad na 300m ,500m by sa stihli stabilizovať a rozptyl zásahov by boli lepši ?? (adekvátny vzdialenosti)
toľko ma napadlo len som to ešte nestihol skúsiť ,
a vlastne v okolí ani nemám kde max 250m a moc času nezostáva na dlhé strelecké výlety..
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Myslíš, že strela letí mimo na 100m a potom sa vráti "do kurzu"
To by musela byť riadená.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"