Ruger American Rifle 308 Win. 6903

jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Ruger American Rifle 308 Win. 6903

Príspevok od používateľa jesus667 »

Zdravim kupil som si Ruger American Rifle 308 Win. 6903 dal som nato meoptu 6-18x50 meopro.

spravil som blbost alebo nie chcem strielat na 300m.
aky je vas nazor na tuto zbran nikde som knej ziadnu temu nenasiel.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Strielat mozes aj na 500m, otazne je, ci nieco trafis... :mrgreen:

Skoda, ze si sa s niekym najprv neporadil. Na aky ucel ta zbran bude sluzit v prevaznej miere - od toho sa vsetko odvija. American Rifle v tvojom prevedeni je lahka lovecka gulovnica nizsej cenovej triedy. To neznamena, ze je zla.
Prvym problemom je pazba, je pomerne tenka a ohybna. Pri osadeni dvojnozky vpredu na ocko dochadza k jej deformacii a naslednym nepresnostiam pri strelbe. Je to problem, ktory jej casto vytykaju - pozri Youtube.
Druhy problem je tenka a relativne kratka hlaven. Nemal by byt problem najst do toho vhodny naboj, ale pri vacsom pocte vystrelov moze byt pokles presnosti vyraznejsi. Na ucely presnejsej/intenzivnejsej strelby ponuka Ruger model Predator, ktory ma silnejsiu konturu hlavne (ale rovnako slabu pazbu).
Ak nechces menit pazbu, nechaj si na to urobit bedding, optimalne po celej dlzke predpazbia.

Optika je celkom OK, Meopta ma pekny, cisty obraz, aj zvacsenie je v podstate primerane.

Z tychto lacnejsich zbrani je na to presnejsie strielanie z pohladu pomer cena/vykon najvhodnejsi asi Marlin X7VH, ktory ma 26" tazsiu hlaven a fabricky bedding. Ak mas este moznost, skus to zamenit.
http://www.jm2arms.sk/MARLIN-X7VH-kal.- ... N,112.html

Obrázok
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

je napreaj uz som 4x vystrelil a tancovala ako baletka je to na nosenie .
kupil som remington 700 s takou istou optikou meopta 6*18x50 takze mam 2x ten isty puskohlad doma :D
dam ho na cz 527 z rugera co mam v 223 rem.

dvojnozku som dal caldwell tu za 75€ aj naklonom.
teraz pozeram pazbu daku na toho remingtona .
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Nerád by som otváral novú tému, ono je to hádam príbuzné.
Objednal som toto:http://www.ruger.com/products/precision ... odels.html
Rugerov mám doma viac, ale skôr krátkych (.22,357,.45). Jedinú dlhu od nich mám zatiaľ hore spomínanú American rifle 308.
Toto malo byt povodne v 6,5 Creedmoor, ale hovorili, že príde v 308.

Viem že trosku po funuse :oops: ale má to tu niekto?
Skúsenosti? Ďakujem vopred..
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"