Čistenie hlavne

friendly_villani

Čistenie hlavne

Príspevok od používateľa friendly_villani »

Zdravym pani neviem ci som sa trafil z temou ak nie prosim presunut.Nazory na cistenie hlavne ako casto, pocul som vela nazorov niekto po kazdej strelbe a zase iny nechat zaspinenu a az tak po 600 ranach poriadne vycistit.Skusal som aj tak aj tak a ta spinava mi prisla s mensim rozptylom len ci sa viac neondie.Poprosim nazory pripadne ako ro robite vy :) Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Než sa začne všeobecná rozprava k téme, upresni ešte čo strielaš LR/BR/western, ..., ako často, kaliber, niečo o puške , či OUT OF BOX alebo zákazková, .... Potom sa lepšie radí. Aj keď táto téma je asi nevyčerpateľná :-)
friendly_villani

Príspevok od používateľa friendly_villani »

Snazim sa o LR a mam remington 700 police 308w ale mna hlavne zaujmaju argumenty a nazory. Normalna diskusia
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

OK, mal som 2ks REM 700, jeden z nich bola police. Za studena kovana hlaven - im svedci byt trochu spinave. Takze asi takto. Boresnake po kazdej strelbe nic nepokazi, nieje to sice cistenie ale "robi" to dobry pocit :twisted: Inak mne osvedceny postup je takyto: Najprv zbavit rezidua mosadznou kefku nasucho, staci par krat, kym viditelne "dymi" lauf. Potom 1-2patch s hoppes 9 bore cleaner alebo niecim podobnym ako bore eliminator (vsetko US produkty ale najdes aj EU akvivalent len googli fora) potom nylon kefka s hoppes + patches kym ide bordel von. Cca 40x dnu a von, potom patch okropeny s hoppes a poton 1-2 suche. Toto dovtedy kym ide cernota. Potom odmedit, pripravkov na baze amoniaku alebo bez je kopec, len vybrat podla chuti, alobo skor nosa :lol: Postup ke rovnaky, nylon kefka, 30-40 krat dnu a von a zase patch. Kym to mas zelene, zeleno modre. Su tu este pomocky ako MILFOAM pena ktora sice funguje ale "poctive" honelnictvo :P to nenahradi. Potom trocha oleja a mas to :roll: Lenze je tu lenze. Ako casto? A ako dôsledne? Urob nasledovne, vysuruj to do "cista" bude to trvat dlho, odhadujem 3-4 hodky intezivnej roboty. Potom budes potrebovat cca 15-25 ran aby si hlaven "sadla" do povodneho rozptylu a potom bude strielat dobre cca 80-500 ran az kym sa rozptyl nezacne zhorsovat. Ten rozsah je obrovsky zamerne pretoze ide o koretnu zbran, strelivo a vzdialenost na ktoru strielas. Niektore pusky po totalnom vycisteni a odmedeni nevedia strielat povodnym rozptylom ani po 50 ranach. O to viac vedia necistene strielat presne. Ked uz si puska "sadne" potom sleduj rozptyl, ked zacne narastat, cisti. Este je tu jedno salamunske riesenie, ked budes mat pocit ze si dlho necistil ( pritom nezalezi ci to puska potrebuje alebo nie), daj prec karbon a odmedenie iba tak "odflakni". Sprav ho len tak napoly. Mne sa to osvedcilo a skratilo to cas a pocet ran potrebnych k povodnemu rozptylu. Tento postum mam vyskusany a funguval mi 3 hlavniach za studena kovanych. Zalezi ako je na tom ta tvoja, prvy majitel? Druhy, kolko ma ran? Je to jak varit gulas, vela ingrediencii, korenia a chuti. Vysledny recept si musis doladit sam :twisted:

PS : pisane mobilom, neriesit prekep a podone
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Opravil som zopár "prekepov a podone" :wink:, pri ktorých sa strácal zmysel textu (odnedit -> odmediť a pod.)
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Ďakujem :!:
friendly_villani

Príspevok od používateľa friendly_villani »

Dik za info mam ju od nova 3roky a mam vystrelenych cca 600 ran celkovo,uz som cistil tak poriadne a potom zaspinil rozptyl sa ustalil pekne ja len ci tie spaliny nejako neskodia hlavni (korozia a tak) kedze mam po ruke len 300metrovu strelnicu strielam 300metrov :?
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Pridam aj ja svoju skusenost a vlastne aj otazku. Mam Remiho 700 Sendero .300Win.Mag. Vystrelene ma cca 850 ran. Hlaven som cistil az do min. tyzdna dost ledabolo. Klasika mosadzna kefka par krat pretiahnut hlaven, potom nylonova kefka a na zaver este par krat mopovym vyterakom. Puska ale strielala dostatocne presne. Na 100m nebol problem sa vojst do 12 az 15mm s 5timi ranami. Na 600m este stale okolo 10 az 15cm, za dobrych podmienok. Minuly tyzden som sa ale rozhodol vycistit hlaven poriadne. Kupil som nejaky chem. pripravok na cistenie a v kombinacii s mechanickym cistenim som hleven cistil a vycistil ako nikdy doteraz. Vcerajsia navsteva strelnice ale bola totalne neprijemny sok. Rozptyl na 100ku som nebol schopny dostat pod 3cm a na 300 a 500m zasiahnut gong s priemerom 20cm bola skor nahoda. Taktiez studena rana na 100m mi zacala skakat az niekde 6cm nad. Druha a tretia rana uz bola zasa tam kde mala byt. Nechal som pusku vychladnut a po pol hodine to iste. Prva rana 6cm nad, druha a dalsie uz v pohode. Dnes som bol 100ku skusit zasa a znova sa opakuje to iste. Prva rana 6cm hore a daslie uz OK. Rozptyl sa od vcera do dnes po 35 vystreloch dostal uz na 2cm, co je uz ako tak, ale ta studena rana mi nejde do hlavy. Moze to podla vas fakt sposobovat to vycistenie hlavne? Ine veci som nemenil. Strelivo, strelec, optika vsetko rovnake len puska striela zrazu uplne na.....
Ten cistiaci sajrajt sa vola UNI CLEAN V64. Vdaka za vase nazory.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To je len dôsledok predchádzajúceho nečistenia. Možno keď by si teraz do úplne poctivo vyčistenej hlavne pozrel kvalitným borescopom, tak by ťa aj porazilo... Môžeš sa ju pokúsiť do špinavého štádia ako pred veľkým čistením, možno to ešte pôjde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"