"Myty o sniperoch"

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

"Myty o sniperoch"

Príspevok od používateľa luke »

pri hladani par materialov o balistike som narazil na tenot blog, v ktorom sa autor snazi objasnit najcastejsie omyly o ostrelovacoch. ci sa mu to podarilo neviem, ale ja som sa naramne pobavil.
kto to este nevidel, tak:
http://sido.blog.sme.sk/c/127863/Sniper ... cnost.html
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

pred nejakou dobou som to už čital a tiež som sa zasmial.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

kdo by to byl řek.....
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Skutocny odbornik :!: :shock:

Co veta to perla! :lol:
infallible_chaum

Príspevok od používateľa infallible_chaum »

zdá sa,že na našom malom slovensku je najväčí výskyt odborníkov na snajp.problematiku na jeden km 2 v celosvetovom meradle o čom svedčí aj tento v skutku nesmierne hodnotný článok.ja len toľko.prajem vam pevnu ruku a plytký dych :wink:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

turbiak: na wg si pisal ze sa venujes strelbe do dialky, co si myslis o tomto?
"Na vzdialenosť 1000m sa stačí pomýliť pri určení vzdialenosti o 50m a strela dopadne o 180cm vyššie alebo nižšie ako bol zámerný bod. A túto vzdialenosť v reálnych podmienkach nie je možné presne odmerať ani s laserovým zameriavačom (kto to skúšal, vie o čom hovorím). Okrem toho stačí zmena rýchlosti vetra o jediný meter za sekundu a dopad strely na jeden kilometer sa posunie o 70cm v horizontálnej rovine. "

zdroj: http://www.strelecke.stranky.sk/view.ph ... 2004062201

ako je to s tou flasou od koly na 1. ranu podla teba?
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

bol som lenivy otvorit si ten link, ale tolko reakcii?...ten clanok je fakt husty :roll:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

.....pisal chlap,ktory vyhral APSS,ktory stal na bedni na WSC 2005 v Madarsku...atd. Guns by ho mohol poznat,neviem ci este striela sutazne,ale kazdopadne vzdy ked som sa spytal,dostalo sa mi maximalne fundovanej a napomocnej odpovede.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

No ale s týmto z toho blogu teda súhlasím :!:
to sniper666
povedal si viacmenej všetko.ja len dodám,že autor by mal zostať pri akčných filmoch a airsofte.o práci odstreľovača nemá ani potuchy.o gramatike ani nehovoriac.a mimochodom 0,33l plechovku na 100m musí priemerný strelec zasiahnuť s akoukoľvek útočnou (nie odstreľovacou) puškou s otvorenými mieridlami.mimochodom na autorovom článku sa už dobre bavia ľudia na odbornom fóre.
peacebreaker
Vlastná skúsenosť . Ale , samozrejme , za ideálnych podmienok a nie vždy každou ranou :!:
No dá sa :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Lovec: Suhlas, a mhm, meno poznam.

Neviem ktore strelivo konkretne mal Petro na mysli, ale predpokladam ze hovoril o 'odstrelovacskych' nabojoch 7,62x54R, a v tom pripade je to naozaj tak ako pise (tie odchylky pri vzdialenosti a vetre). Ten vietor sa mi najskor zdal trochu prehnany, ale ak sa jedna o nekompenzovanu zmenu o 1m/s hned pred strelcom, ten naboj ma strelu len 150gr cize ta odchylka tam je ozaj velka.

Odvtedy sice laserove dialkomery dost pokrocili a teraz uz odmerat kilometer s presnostou na +/-1meter nie je az taky problem (za predpokladu dobrych optickych/poveternostnych podmienok, dialkomer na tripode, atd.), ale kazdopadne hovorit o SVDcku so standardnou optikou, fasovanymi 'odstrelovacskymi' nabojmi, a 95-99% presnosti (trafit ludsku siluetu na kilometer) je naozaj sci-fi... (povedane slusne :wink: :lol:

A co sa tyka strielania na 700m, mne sa pred par mesiacmi na DPSke podarilo trafit plechovku od Coly - ale az druhym vystrelom a len som ju 'skriabol' (co zasa nie je az take slavne), a kolega dal prvou ranou 1,5l flasu od mineralky presne na stred (ale strielal az po mne, cize aspon aky taky odhad vetra sa uz dal urobit). Dat studenou ranou v neznamom teritoriu na 700m flasu je skoro nemozne, respektive by to bola skor nahoda s mizivou pravdepodobnostou.


Gunslinger
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

používajú 11,7g alebo 13g strely 9,6/LPS/ sa používajú do gulometu
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

tenorista: Co viem tak do 1999 sa pouzival 7N1 (9.8g cize cca 152gr) a od '99ho sa pre SVDcka/sniperky robi/pouziva 7N14 ktory je ale tiez cca 151gr.

Ake 11,7g a 13g 7.62x54R odstrelovacske strelivo mas na mysli Ty ?


Gunslinger
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Máš pravdu ja som zabudol že armáda teraz nakúpila 9,6g od MFS.mal som na mysli strely so žltými špičkami tie mali 13g a boli bez ocelových jadier.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, inak, vo Velvarech SVDcka strielali aj s tymi 'novymi' SB Match (SMK strely 11,3g / cca 174gr), ale moc ich nechvalili... :roll:


Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"