Tikka t3

veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

No vy dvaja vychladnite....

Co sa tyka povodnej otazky, ja by som vklude doporucil aj Meoptu. S 4-16x44 sa vklude priblizuje k sume co napisal na zaciatku, sklo vynikajuce a ked bude mat vyhovujucu montaz, tak doklika aj na nejakych 500 - 600m. Treba zacat strielat, potom sa uvidi ci ma to chyti tak, ze chcem do toho vrazit sumu, za ktoru kupim male auto... Inak teraz niekto na bazosi predava meoptu 6-24 za smiesnych 1000€, co je podla mna super cena, s tou sa da uz v poho aj na kilo...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja neuvazujem s viac ako 300m a marek asi tiez nie :) preto som sa pytal aj na ten hawke
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

rataj s tym ze tie znacky maju skla o nicom... ked to kupis, 308 to udrzi, toho sa nebojim, ale ked sa pozries cez nieco lepsie, tak zistis ze nie je problem napr. vidiet aj dieru v terci na 300m. sklo je prvorade. uz tie kraviny o odolnosti a pod na to to moc nepozeraj. podstatne je zacat strielat, az potom uvidis ci chces dat do toho viac.

skus troska posetrit a zobrat aspon tu meoptu. pomer lowe a uzitnej hodnoty hovori jasne v prospech nej. nejake slnecne clony, vodovahy a podobne kraviny do 300m a na vikendove strielanie nema cenu riesit.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Roman : myslim ze v Senici na 300-700m som nejaky ten Hawke videl, nehovorim ze ich bolo vela ale strielat sa s tym da. Pre zaciatok nie zla volba, Half-Mildot osnova s podsvietenim a mas zarucenu aj likviditu ked pojdes do vyssej rady. Cena okolo 400€. Mne to na zaciatku stacilo 8)
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Meoptu doporučím na myslivost, kde nepotřebujete klikat a spolehnout se na mechanismus...

Na sportovní a taktickou střelbu nedoporučím ani omylem a ani jejich "TOP" model, který vymysleli jako jediný jakž takž zajímavý. Ale firma s takovou tradicí a má jeden jediný použitelný puškohled (s chybami), tak to je tristní...

O sklu se nebavím - pozorovák bych si od nich koupil, to ano, ale optiku na sport a taktiku nikdy
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

No to boli odvážne slová o Meopte.... to ťa asi majitelia týchto optík skritizujú a myslím poriadne...Ja väčšinou ležím v Senici na súťaži vedľa kamaráta čo ju má na Accuracy v 338LM nejaký ten rôčik a šlape mu bez chyby. Samozrejme je kopa kvalitnejších optík, ale za tú cenu...určite vynikajúca voľba.
SteyrH5: dúfam, že budúci piatok sa vidíme :wink:
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

No, jenomže já si za tím stojím :-)

Meopta, stejně jako Aero a stejně jako i CZUB jsou "stání" firmy, které by se měly zamyslet a v 21. stoletá začít pracovat trochu jinak...

Tyto firmy udržuje na živu pouze tunel pro státní složky, který nás, kterým jde o krk, vybavují podřadným vybavením za nadstandardní ceny...

A tím myslím nadstandardní, že bychom za každý kus mohli mít dva až tři od jiné, sice zahraniční, ale zase osvědčené firmy

Takže tak
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

:wink:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

roman napísal:ja neuvazujem s viac ako 300m a marek asi tiez nie :) preto som sa pytal aj na ten hawke
dobre hovori moj biely brat. na zaciatok pragmatizmus, nie je to o peniazoch ani u jedneho, chceme nieco na zaciatok a ako sa pozname casom to vymenime.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

millos napísal:No to boli odvážne slová o Meopte.... to ťa asi majitelia týchto optík skritizujú a myslím poriadne...Ja väčšinou ležím v Senici na súťaži vedľa kamaráta čo ju má na Accuracy v 338LM nejaký ten rôčik a šlape mu bez chyby. Samozrejme je kopa kvalitnejších optík, ale za tú cenu...určite vynikajúca voľba.
SteyrH5: dúfam, že budúci piatok sa vidíme :wink:
Je vidět, že o Meoptě ví pan Grinch úplný h...o
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Asi ano :-) Sámvíš, že jsou glockaři, čzťáci a taky jsou meopťáci a jiní...

každý podle svého gusta... vidím to, co nám narvali do práce, vidím to, co měli mí známí a naprosto mi to stačí...

Ale asi určitě víš víc...

Ptal se na levnou optiku, dal jsem mu návrhy dle mého soudu.. tys zas dal své... předpokládám, že má občanku, když má ZP a tedy se rozhodne dle své svobodné vůle:-)

Vše je o přístupu k informacím, ale nic nenahradí osobní zkušenost...
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

OK a co vám teda narvali do práce a co měli vaši známí? Pokud to není vojenský tajemství?
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Onevan: je zaujímavé, že strelci ako Kall, duo z Prerova, Aleš...veľmi často odchádzajú domov zo súťaží s medajlami...tak tá Meopta bude asi fakt nejaký brak. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Keď chce niekto strielať Long-range, tak si tam nebudem vešat nejaké lacné sklo, kde budem klikať 150 - 200klikov, potom to vracať späť, nebudem si istý...samozrejme, nie všetci hneď môžu nakúpiť drahé puškohľady, ale sú aj lacnejšie a kvalitné ako Meopta a dosť ďalších približne v tejto triede, a keď nechce niekto nabúrať rodinný rozpočet, tak si to vezme cez splátkový systém a má dobrú optiku, na ktorú sa môže spoľahnúť. Alebo kúpim jazdený kus.Veľa ľudí nerozvážne kúpi lacné sklo, povie si, že na začiatok mi to stačí a po pár sto výstreloch idú problémy, riešiť reklamácie, nedrží klikanie, prd v tom vidím.... potom to nemôžem predať... a každý nakoniec skončí pri niečom kvalitnejšom.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa medonos »

Náhodou mám hawke varmint 4-16x44 osadil som ho na vzduchovku kde svojimi kvalitami patrí ...
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

uz som to pisal, mne to rozhodne nenabura rodiny rozpocet. riesim nieco na zaciatok z cisteho pragmatizmu. ale meopta to nebude :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"