Optika Falcon Menance 5,5-25x56

13pepko
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 14 years 4 months

Optika Falcon Menance 5,5-25x56

Príspevok od používateľa 13pepko »

zdravim mate niekto skusenosti s touto optikou FALON MENANCE 5,5-25x56.chcel by som ju na tikku t3 varmind.vsetky rady sem
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

ak to myslis so strielanim na dlhsie vzdialenosti vazne o nejakych lacnych smejdoch ani neuvazuj.Ak ides kupovat kvalitnu zbran pocitaj ze nova kvalitna optika ta bude stat tolko co puska a mozno aj viac.Na optike urcite nesetri lebo pride velke sklamanie.Pocitaj kvalitnejsia optika minimalne 1200,- ecok typ si musis vybrat sam v tomto sa da len poradit ale nie nanutit nejaku znacku.A pozor nech je to original vyrobca a nie ziadny cinsky plagiator.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

:twisted: Za chvilu bude z toho Falcona Falus,alebo co....Guns ho ma,Turbiak ho ma....napisu.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

turbiak:
mas pravdu myslel som starsie modely s novym som nemal tu cest ak je to tak ako pises tak sa omluvam a beriem spat ale stojim si za svojim ze na optike nesetrit, treba zainvestovat poriadne raz a do kvality.Poznam vela ludi co pomenili uz viac zbrani ale optiku maju stale tu istu a len ju prekladaju /a neni to tym ze neni love/
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbiak: Som rad ze si spokojny :-)

Mhm, Falcon ma velmi prijemne prekvapil, sklo je naozaj vcelku dobre, iste - nie je na urovni spickovych optik, ale vzhladom na cenu je hodne nadpriemerne. A tak ako bolo spomenute - za takuto cenu nic podobneho nezozenies (FFP, mil/mil, 5,5-25x, atd.). Klikanie by sice naozaj mohlo byt o cosi lepsie/ostrejsie, a zoom hladsi/lahsi, ale to su detaily na ktore sa da lahko zvyknut. Podstatne je ze ten kus co mam je ma dobry tracking (vsetko sedelo na 100% bez ohladu na slnko, dazd, hmlu, ...), drzi nastrelenie a nema problem so spatnym razom (na mojom .308 semiaute ktore uz znicilo 4 puskohlady...), a aj ked ten kriz sa na prvy pohlad zda byt na 25x trochu hruby, odmierit sa s nim da ozaj presne (na kilometer som trafil dve 9ny co hovori samo osebe o kvalite tejto 'cinskej' optiky... :-)

Ak ho chces na polovne ucely a si zvyknuty na osvetleny kriz tak by si ked tak este mohol pockat az vyjdu s modelom aj s podsvietenim, ale zasa uz teraz ma par mesiacov meskanie a ktovie kedy s nim konecne vyjdu von, medzitym uz zacal byt problem doviezt z UK optiku nad 4x zvacsenie, s cenami ma Falcon vraj ist hore (a od noveho roku sa im navyse plosne zvysuje DPH), cize je otazne ci sa vyplati cakat. (Navyse ak je az taka tma ze by polovnik potreboval podsvietenie na to aby videl osnovu tak by aj tak uz asi radsej nemal strielat :-)


Az budem mat chvilu casu chystam sa spravit 'porovnanie' Falconu s Premier Reticles Heritage 5-25x56 FFP ktory mam teraz (a v zakladnych vlastnostiach je mu dost podobny, zatial co cenovo je 7x drahsi...), kazdopadne Falcon 5.5-25x56 je z mojich skusenosti dobra a spolahliva optika za vybornu cenu.


Gunslinger
13pepko
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 13pepko »

vdaka chlaapci za rady
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:28, upravené celkom 1 krát.
friendly_poincare

Príspevok od používateľa friendly_poincare »

aj ja dakujem za radu, pomohla a uz je doma..... :D :oops:
13pepko
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 13pepko »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, to je FT model (Field-Target) - urceny hlavne na vzduchovky/vetrovky. Ja som kedysi strielal s Tasco Custom Shop 8-40x56 (co bol povodne tiez FT scope, ale oblubili si ho aj strelci z velkych razi pretoze zniesol vsetko), potom som chvilu strielal s 'Big Nikkom' 10-50x60 (az kym mi nezacal vovnutri odpadavat cierny coating a robit na vnutornych sklach 'akvariove rybicky'...). To max zvacsenie uz v dobrych podmienkach pomaly nahradzalo pozorovak, ale malo to viacero hacikov - od velkej citlivosti na polohu oka/paralaxu, az po to male zorne pole - pri velkom zvacseni som musel po kazdej rane kontrolovat ci vobec este strielam na vlastny terc... :shock: :lol:


Gunslinger
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 09 Aug 2011, 15:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

hmm to si ma teda nepotesil, a to som uz ho chcel kupit , zavadim s tym o konar a je to v riti...
inspiring_booth

Príspevok od používateľa inspiring_booth »

ja som si to dnes namontoval na moju STEYR SSG04. zatial som spokojny. prestrelil som si nabojnicu na 100 m. skoda ze nema paralaxa oznacenie v metroch.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:29, upravené celkom 1 krát.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

se změnou teploty vzduchu se mění paralaxa taky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"