Smartphone, iPhone, PDA....

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Smartphone, iPhone, PDA....

Príspevok od používateľa lovec »

Mozno sme to tu uz niekde okrajovo rozoberali.....
Skusme popisat, co kto realne pouziva, s akym softom pracuje, ne/spokojnost s vysledkami.
Napr. iPhone+aplikacia JBM ballistics, funguje/nefunguje podla mojich predstav, a pod.

Robim si trosku prieskum co kupit a zaujimaju ma prakticke skusenosti.
Vyhnime sa v tomto pripade zbytocnym komentom typu "to nepotrebujes....to nebude fungovat......aj tak je to v skutocnosti inak...."

Tak smelo do toho,piste. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Osobne pouzivam Ballcalc na win mobile platforme a mojim potrebam vyhovuje.
Neporovnaval som jeho vystupy s inymi aplikaciami, ale nie je dovod na nepresnosti.
Dokonca pocita s atmosferickymi podmienkami a dokaze z netu stiahnut hodnoty.

A co je najlepsie je zadarmo a existuje v 2 verziach pre dotykove i nedotykove mobili.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Tango ako ti pomoze udaj o vetre ktory fuka 50 cm od teba ked ty strielas 400- 1000 metrov dalej ??
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

OK, informacna vsuvka bola fajn....spat k phonom.
Takze sa skor priklanat k zariadeniu/niam, ktore slape/u s Androidom alebo Windows Mobile?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ahoj Lovec.
Ja som trocha nepochopil, či chceš kupovať software, alebo hardware? Predpokladám, že hardware, a teda na čo to chceš ešte používať? Napr či to má byť kombinované s mobilom, alebo radšej výkonnejšie zariadenie viac sa približujúce počítaču.
Ja osobne Ti neporadím s používaním balistického softvéru, ale celkovo už asi 5 rokov používam smartphony so Symbianom (rozmerovo asi najmenšie modely za normálnu cenu) a PDA s Windows mobile 2003SE, naopak rozmerovo (displayom) a výkonom asi to top čo sa dalo v danom čase kúpiť (pred cca 7 rokmi, HP HX4700). Na venčenie psa je zbytočné ťahať veľkú tehlu, a zas do pánskej "kabelky" alebo vrecka saka nie je problém pridať to "veľké" PDA. Táto kombinácia sa mi osvedčila aj čo porovnávam s kamošmi čo majú jedno univerzálne zariadenie, poväčšine času to len zavadzia. Ale závisí od účelu použitia.
Tá 2003SE je už trocha zastaralá, ale ak nájdeš program čo by na tom mal bežať, už by mal byť free v tomto čase, tak pošli a môžem to doniesť na DPS v nedeľu, ak to stihnem spojazdniť. Snáď som trocha pomohol.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Potrebujem aj hardware, aj software. Mal som fajn Nokiu Navigator (az kym nesla prvykrat do servisu-potom uz bola na srot), ale musel som ju vratit. Cize potrebujem novy mobil, alebo smartphone - nieco na telefonovanie. Do pristroja rozmerovo vacsieho ako bezny smartphone ist nechcem. Nie som zatazeny na znacky, takze je mi jedno ci kupim iPhone, alebo HTC alebo nieco ine.....k tomu sa teda viaze otazka, kto je ako so svojou kombinaciou spokojny v praxi....(bolo by fajn, keby to malo aj skutocnu navigaciu - dava sa uz nieco ine, lepsie ako sirf star III? ....nesledujem pokrok).
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

z urcitostou mozes vylucit windows mobile, mam to v HTC a neexistuje nato ziadny balisticky kalkulator..okrem toho jednoducheho co pisal rasto, u mna by dnes urcite vyhral iphone,je nato mnozstvo softu , skusim ti najst jeden plateny ale ze stoji zato:)
tu to mas : http://www.knightarmco.com/bulletflight/ , http://www.macblog.sk/iphone/1827.html
video : http://www.youtube.com/watch?v=fNV1GNVW ... 0530978AF8
takto namontovany ho v senici asi nebudes moc mat , lebo ten piesok by zrejme dlho nevydrzal :D
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

Na HTC nemôžem povedať nič zlé a na inú značku mobil/PDA by som dnes určite neprešiel. Na windows mobile používam Tangom spomínaný Strelok ktorý je asi to naj free. Má to kopec funkcii, editovateľnu databázu striel, možnosť nastaviť viac zbraní, krízové prepočty, databázu bežných osnov (križov) atď. atď... Jediná prekážka môže byť azbuka (nepatral som po anglickej verzii ale neviem o nej).
Skutočná navigacia tiež nie je problém na HTC a WM.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

a co tak Isnipe pre Iphone http://www.isnipe.ca/ podla mna to je dobra kombinacia , ja mam Bal. kal. borisova teda vas strelok http://www.ada.ru/guns/ballistic/calc/iphone/index.htm, Iphone je podla mna uplne idealny mnozstvo nahradnych dielov za smiesny peniaz
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

condor, kde si nasiel Strelok pre WM ? mne google nenajde ziadny odkaz
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

http://www.ada.ru/guns/ballistic/calc/WM/index.htm
A o úroveň vyššie je zoznam na všetky ostatné platformy ;-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Odpisem len tak z rychlika - buducnost je podla mna v Kestrel+Horus+BT+BT displej na puske. Prve tri prvky uz su splnene/zkombinovane, a ten stvrty pribudne onedlho (ci uz tak alebo tak). Ten novy Kestrel je podla mna uplna spica, je tam proste uplne vsetko co by clovek chcel (vratane napr. prepoctov na dva odlisne pohyblive ciele, atd.).

Ako lacnejsia alternativa sa da pouzit napr. Shooter:
http://www.androidzoom.com/android_deve ... _emwo.html
ku ktoremu sa da zdarma stiahnut BT plugin (ktory z Kestrela s BT stahuje atmosfericke a poveternostne hodnoty), ten sa da nainstalovat do akehokolvek founu s androidom, hacik je len ze zatial je outdoorovych mobilov s androidom ako safranu (okrem Motorola Defy v europe tusim toho moc neni).

Ohladne softov na mobil vseobecne, tiez som predtym pouzival Strelok (existuje aj symbianovska verzia na nokie), ale moc ma neohuril. Navyse jeho vyuzitie je dost minimalne - doma clovek pouzije comp, a na strelnici zasa tabulky + realitu (spoliehat sa na mobil a jeho vypocty by nebolo moc rozumne).

Inak, Iphone nie je moc vhodny kedze ten s Kestrelmi spolupracovat nebude - aspon zatial - ma obmedzene viacere prenosove protokoly bluetoothu a apple ich ani nechce zpristupnit (na jednej strane si chrania piesocek, ale na druhej strane sa im to casom vypomsti).

Kazdopadne do povedzme 300m nie je co balisticky riesit, do 500m su tie odchylky uplne minimalne a staci na ne logika/sedliacky rozum, a zasa nad 500m je to cele o vetre. Dobremu strelcovi staci jedna mala vytlacena alebo napisana balisticka tabulka ku ktorej si spravi alebo zapamata zakladne veci (odchylky pre rozdiely v atmo+povetri), a bude na tom lepsie nez niekto kto bude pri kazdej zmene teploty ci tlaku vsetko nanovo vytukavat do mobilu, takze mobil by som bral len ako taku zalohu ked si clovek chce pre istotu overit ci ta a ta zmena teploty moze spravit az taky rozdiel a pod.

Tolko moj nazor :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To snad nemyslia vazne 148$ i ked za obe verzie desktop i mobilnu :roll:
Asi trosku pogooglim. :roll:

A tu je vysledok, staci zadat do googlu "patagoniaballistics rapidshare"
ostatne necham na vas.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

k patagonii:
Since I'm the developer, please be aware that not only it's an illegal practice, but worst, both cracks have a good number of bugs.

That's why there were replaced about 4 days ago.

The previous uploads were uploaded by mistake and our registered users bring to our attention the bugs.

The bugs are basically related to several functions that produces errors under several ballistics configuration.

Thanks for your not distributing those assemblies any more, because not only cause damage to our business but most importantly to our service.

1x1x the guy who cracked the assembly was already notified.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj Lovec, možná se v květnu dostanu poprvé k vám do Senice zkusit kilometr. Chci se alespoň zůčastnit :-) ale mám iPhone4 a v něm asi 4 balistické softy. KAC Bullet flight, Ballistic FTE, iSnipe, iStrelok, LetflyDlx. Půjčím ti to na vyzkoušení, když se přihlásíš. Jestli teda budeš chtít. V žádném případě se nevnucuji. Ty první tři dávají skoro stejné výsledky a zkoušel jsem to zatím na 375 metrů.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"