Tender na ostreľovacie pušky pre políciu SR

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Puškohľad ZEISS 6x24 s mildot osnovou č. 43 :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Turby a to si toho prehliadol omnoho viac, to musel pisat lepsie povedane prekladat daky slendrian :shock:

vaha s osvetlenym krizom max 860g :lol:

PS to vazne ta .338 hlaven vydrzi 5000 vystrelov pri zachovani presnosti?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Zeiss robi aj bez Osvitu a isto je o nieco lahsi :lol: , iba zbezne som to pozrel..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, takticky puskohlad musi mat podsvietenie, nepotrebuju ho len 'tacticool' zbrane :lol:


veritas: Suhlas.

Naco sa hrat na slovicka, chyby v prekladoch su vzdy, kazdy co sa trochu vyzna vie co tie hodnoty predstavuju.


3500k: Konecne jeden rozumny tender, kde sa kupuju ozaj potrebne a kvalitne veci, a dokonca (na slovenske pomery naozaj neobvykle) za velmi dobre ceny, a uz ma volas Lipslinger??? Pekne, pekne :roll: :lol:

A aby som ti odpovedal - bez podrobnejsieho preskumania tazko povedat co konkretne bol dovod vybrat pre 338my Mars4 a pre 308my Mars6, kazdopadne nejaky dovod na to urcite mali. V armade by to teoreticky mohlo byt kvoli rozsahu naklikania (Mars4 ma tusim 120moa a Mars6 len 80moa), ale zasa policajni odstrelovaci zasahuju na daleko kratsie vzdialenosti (a aj ten LaserLuchs850 infraprisvit je pouzitelny len do 200m, co ale na policajnu pracu bohato staci - na rozdiel od armadnych, policajni odstrelovaci zvycajne musia terc identifikovat, co znacne limituje vzdialenost - hlavne pri takomto priblizeni). Vo vseobecnosti zakladny rozdiel medzi Gen1 a Gen2 mas v prisvieteni (Gen2 je v tom cca desatnasobne lepsia/'svetlejsia'), a Gen2 vs. Gen3 v rozliseni (Gen3 povedzme o 50% lepsia - 45-54 lp/mm vs 64 a viac). Co sa cien tyka, aj za morom je velky rozdiel medzi generaciami, a v europe je este viac zvyrazneny tym ze Gen1 zvycajne vyvozne licencie nepotrebuje, ale Gen2 a viac kvoli ITARu ano (co dalej navysuje obstaravacie naklady). Cize nema vyznam porovnavat nejaku cenu v dolaroch na opticsplanet s cenou na slovensku po legalnom dovoze.

Celkovo ja osobne by som sice skor siel cestou prednych nocnych menicov typu PS22 a pod. (namiesto prehadzovania optik staci dopredu nasadit PS22ku), ale tam su jednako vyssie ceny a jednako mozu byt problemy so zachovanim optickej osi.


Gunslinger

Edit: Pre tych co si stihli precitat druhu polovicu mojho prispevku (skor nez som to radsej zmazal :lol: podotykam, ze sa nejedna o §4 odsek 4b.
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 25 Feb 2012, 19:25, upravené celkom 2 krát.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

inak súťaž bola verejná,keď už všetko viete lepšie mohli ste sa prihlásiť.
Turbiak:to s tými krajmi je kravina,nie je to tak.
A strielať s tým už vedia nie je to prvá 338ma u polície.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Lipslinger - Veď ja som to v dobrom, bol si prvý čo sa toho zastal že to je v poriadku...až nezvyklé na toto fórum poslednou dobou... :roll: Myslím, že to dostatočne vysvetlil Veritas.

Ceny som pozeral priamo z cenníka od výrobcu, len som myslel, že pre štátnu zákazku to bude trocha jednoduchšie s povoleniami na vývoz ako keby to chcel civil.

Nevyjadroval som sa k cene infra, len že s označením MARS 4/6 ich je z každého 7 modelov, ktoré sa (napr Gen3/Gen4 z ktorých už oba potrebujú asi rovnakú byrokraciu k vývozu, iba ak by Gen4 bola stále export restricted) líšia o 1500dolárov. Ak sa nemýlim, Gen 2 nejaké extra obmedzenia pri exporte z USA nemá, len Gen 3, rozdiel v cene od výrobcu je už ale 1000dolárov, teda ak sa pripočíta k 3-ke ešte poplatky, tak cena rastie a rastie. Preto som chcel vedieť čo to je...ale v konečnom dôsledku ma to zaujíma čisto zo zvedavosti čo budú mať 8)
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

3+
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ďakujem, na najbližšej súťaži Ti spravím ceruzkou dierku do 10, strel o 1 menej 8)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, pokial viem, tak cokolvek nad Gen1 (cize aj Gen 2) uz podlieha exportnym restrikciam a licenciam.

Inak, Gen4 je marketingovy blabol (prisli s nim po tom, ked vela konkurencie zacalo davat oznacenie 3+ na veci co boli v skutocnosti 3ky), v skutocnosti by sa za GenIV mali skor oznacovat az kombinovane termo/noktovizory. To je ale na inu debatu v inej teme :wink:


Gunslinger
Peco
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Peco »

Článok na SME.sk ale hlavne galéria duchaplných príspevkov.

http://www.sme.sk/diskusie/1965662/1/Po ... pusky.html
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista: Logicky to tak vychadzalo ze 8 ks pre 8 krajov, tak ako to je ??
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Turbiak: Keby sa tých 338čiek kúpilo sedem, tak bude jedna pre každého trpaslíka, s tým že snehulienke bude stačiť aj .308čka? Ten odhad že na každý kraj bol proste iba tip, keď sa náhodný počet niečoho spojí s konkrétnym počtom zakúpených pušiek. Máme napríklad v každom kraji útvar ktorý by to dokázal zúžitkovať (neviem pýtam sa)?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

sú určené pre jednotky s celoslovenskou pôsobnostou
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

v poslednom februarovom PROFESIONALOVI (stv2) ukazali ostrelovacky VP . su tam dve AI . jedna .50 BMG a jedna asi 308 s integrovanym tlmicom ...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

V nasledujucich dnoch budu s flintami oboznameni jednotlivi strelci na spolocnom workshope.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"