Mosin Nagant puška kal. 7,62x54R

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

no deas mas sice "dalej" ale nemyslim ze by to bol nejaky problem ...poslu ti to aj kurierom ... ale ak by si to chcel kupit blizsie v "kamenom" tak skoc tam kde ta mas najblizsie a spytaj sa ich ci ti to nedovezu ... pocitam ze budu ochotny ale s tym ze to mozno bude drahsie ako kurier .....
stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

Páni vďaka za typy.Skúsil som napísať mail do DEASu - no po troch týždňoch bez odpovede. Tak som napísal do Nemecka a aj s poštou za 209,00 eur
Tu je link ak by mal niekto záujem : http://transarms.de/produkte/zfmontagen/
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Dal by sa kompenzátor z kosy pouzit na mosin? :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

technicky urcite ano po uprave uchytu ..... ale neviem ako by plnil funkciu ,kedze ako vies je tam rozdiel vo vykone naboja ....

na druhej strane na nete je dost ponuk na kompenzatory/brzdy , na "bajonetove" uchytenie a nie su ani drahe....
toto som tu najlacnejsiu zrovna netrafil .... :? ale ako inspiracia pre "kutilov" ... :)
http://wittmachine.net/index.php?main_p ... cts_id=184
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

A dala by sa lyzica z bagra pouzit na malu motorovu frezu na odhrnanie snehu? Odpoved z vyskumu a vyvoja:ano po zakupeni a dodatocnej montaze motoru z diesellokomotivy.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

:twisted:

btw. "... montáži ..."
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Auuuuu ,ten spatny naraz bude dobry.
Ze by som si kupil este aj tretieho Mosina a dal ziadost na zmenu charakteru zbrane,
navstivil puskara a potom to zapisal na A???
Z toho by asi porodilo viac expertou ako z lupary :wink:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

zaujimala by ma kvalita prevedenia ....ale nic 10ksna skusku bude hadam stacit :)

www.lesalovklastov.cz/zbozi/761/nabojovy-ramecek-mosin/
friendly_mendeleev

Príspevok od používateľa friendly_mendeleev »

Mohol by mi niekto prosim zmerat dlzku koliku prednej musky na mosine 1891/30, predchadzajuci majitel na tom mojom ju spiloval, uz je to opravene, ale teraz je prilis dlha tak ju musim spilovat na povodnu hodnotu. Pripadne nejaky vzorec na vypocitanie toho? na 100m pri nastaveni mieridiel 100m mi striela tesne pod pistolovy terc 50/20 ak mierim na stred, ked nastavim 400m na mieridlach tak uz ide spravne.
Dakujem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak ti striela uplne pod terc , tak je to 25cm dole. To je na 100m pomer 0,25 : 100
Zmeraj si vzdialenost cielnika a musky a z nej vezmi 0,0025 a o tolko zniz musku.
tzn ak je muska od cielnika napriklad 700mm tak 700 x 0,0025 = 1,75mm atd.
Pre kontrolu spravnosti, presne tolko by mal byt aj rozdiel vo vyske cielnika pri nastaveni na 100 a 400m.
Radsej vezmi o desatinku menej a po vyskusani na strelnici doladis jemnym pilnikom.
friendly_mendeleev

Príspevok od používateľa friendly_mendeleev »

Dakujem za radu, cez vikend to spravim.
stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

Plne suhlasim s Romanom a jeho vzorcom. Navyse kazdu zbran treba aj tak nastrelit individualne.
Len cisto pre tvoju kontrolu mozna : moj dlhy Mosin ma muchu dlhu 7,7 mm a s presnostou som spokojny aj ked uz vacsinou strielam cez puskohlad.
magical_jones

Príspevok od používateľa magical_jones »

Chcel by som tu poprosiť o pomoc majiteľov Mosina. Jedného mám aj ja, ale zatiaľ som nevedel zohnať montáž na puškohľad. Na internete som pár našiel ale boli krátke a upevňovali sa namiesto mušky. Vo výsledku to vyzeralo tak že sa nedalo cez puškohľad mieriť pretože bol príliš v predu a tak hľadám niečo dlhšie. Nevedeli by ste mi poradiť buď to stránku na internete alebo niekoho kto by mi mohol pomôcť. Skúšal som to objednať z Amazon a e-bay ale amíci mi odpísali a to som sa ako dosť divil, že zbrane a ich doplnky neexpedujú mimo USA. Inde som to zatiaľ nenašiel. Pomôžte mi prosím . . .

Ďakujem

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"