AR-15 poradte, ktorú samonabijaciu zbran?

ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

potreboval by som pomoct s vyberom ar15 na amaterske pouzitie v ramci ipsc - po zistovani aktualnej situacie - schmeisser/nea nedostupne. breda napriek vysokej cene dojem po vzati do ruky - vaklajuce predpazbie, sice hladka ale tvrda spust. v ba dostupne armalite ltc alebo dpms oracle - obidve zbrane do 1000$ s carbine dlzkou systemu. v cechach vyber z var/par/luvo ale zaujala ma dostupnost dpms 3g2 (carbine lenght) alebo dpms tpr. ta tpr sa mi zatial paci asi najviac s rifle lenght systemom len sa trochu bojim ze s 20 palcovou hlavnou bude pridlha a tazka...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Idealna 18" a pri 90% parkuroch ti je jedno ci mas 18 alebo 20", pricom pri zvysnych 10% ziskas benefit v podobe vyssej ustovej rychlosti na dlhsie vzdialenosti.
Urcite zobrat rifle lenght gas system a vyhnut sa piestovkam.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

V sobotu som bol v Nitre, má tam aj Schmeisser, aj niekoľko rôznych verzií Smith&Wesson (napr. komplet ovešané s Magpul vecami a rôzne ďalšie). Na Sig som sa nepýtal, iba som pozeral to, čo bolo vyložené. Možno už dostali aj M400, treba si zavolať. Treba zvážiť účel použitia, nie každý chce byť na druhý deň Miculek a priveľká puška sa môže zunovať svojou váhou a "nemotornosťou". Avšak to už je každého voľba a ideálne je to železo pred kúpou chytiť do rúk.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Frano M400 uz dostal, lenze co mi vravel tak su uz vsetky predane. Mozno este verzia Enhanced nie je.

Bol tam jeden problem, kvoli ktoremu som sa vo stvrtok prehnal do Nitry – pusky mu dorazili bez tlakoviek, takze na tlakovky pojdu az v utorok. Treba si zavolat.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Fraňo mal M400 znova v máji, dve mal chvíľku voľné a znova ich nemal problém predať. Dobrý klon M4 to je, o to pokoj. Problém je, že pre Smernicu, resp. pre jej zapracovanie do tuzemskej legislatívy, sa mu akosi nechce doplniť túto časť sortimentu. Aspoň, kým nevie, ako bude vyzerať vnútroštátna úprava. Tak som pochopil jeho slová...
matulo2222
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa matulo2222 »

Nejaké M400 sú k dispozícii v LUXURY GUNS v Bratislave
magical_ishizaka

Príspevok od používateľa magical_ishizaka »

ahoj

má niekto skúsenosti s Radical firearms zbraňami, konkrétne klony ar15??
Martin6244
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 4 years

Príspevok od používateľa Martin6244 »

Zdravim vsetkych majitelov AR15 a ich klonov.
Nechcel som zakladat novu temu tak ozivim tuto.
Budem vdacny za kazdu radu/postreh/skusenost atd.
58 som vlastnil 6 rokov a prisiel cas na zmenu. S AR15 a .223 nemam ziadnu skusenost, iba to co som za poslednych par tyzdnov nasiel na forach a internete. Preto som sa obratil sem na vas. Doma uz zopar zbrani mam no nie ziadnu v tomto kalibri a v tejto platforme. Tema je uz dost stara a odvtedy uz sa stihli veci pomenit. Cize:

Zacnem asi tym naco chcem zbran pouzivat. Nechcem strielat ziadne sutaze kedze nemam na to bohuzial cas. Chcem to vylucne na strelnicu, trening a pod. Cize nepotrebujem ziadnu specialne upravenu ani vyskladanu pecku. Moj rozpocet je max do 1500eur +/- . Radsej by som bol za piest ale nebojim sa ani plynu, aj ked som zastancom piestu. Chcel by som nieco male a obratne cize dlzka hlavne idealne od 10.5" do max 14.5". Chcel by som uz nieco co je v zaklade dostacujuce. Cize nejaku railovu verziu na prislusenstvo, casom lepsiu spust a postupne si to vyskladat podla chuti atd. Pri AR15 je toho prislusenstva a dielov neurekom cize najlepsie nieco co je dobre kompatibilne. Cital som ze nie vsetky su. Cize poziadavky nie su velke a necakam do tej ceny nejaku uber masinu. Len nieco co je spolahlive a vydrzi dlhsiu dobu kedze zbran si planujem nechat na velmi dlho. To by bolo zhruba asi vsetko :) neviem mozno som na nieco zabudol ale toto je zhruba taky zaklad poziadaviek. Zbran chcem kupit na SVK nechcem riesit CZ cize to by bol ideal.
Zaujalo ma par znaciek a vacsina je tak do 1000eur, niektore do spominanej ceny.
Anderson Manufacfuring
Anderson AM-15 EXT, 300AAC Blackout 10,5″
Anderson AM-15 EXT, 5.56 11,5″ – M4
Anderson AM-15 EXT, 5.56 14,5″ – M4
Tu su take lacnejsie verzie ktore ma zaujali ako mozno dobry zaklad.
Dalej mam este 2 znacky a to
AR15 PAR mk3 14.5 (spominany piest)
NEA AR15
Ta NEA 15 sa mi zatial pozdava asi najviac. Su dobre aj zle nazory tak neviem. Cital som ze servis je problematicky a pod.
Ale to ma vela ludi odhovaralo aj od mossberga a nemozem nan napisat jedinu zlu vec.

Zatial som pozeral len tieto ale kludne ma navedte/poradte.
Za vsetky rady/skusenosti/postrehy vopred dakujem.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mam i andersona i PAR-ku koli cene by som siel radsej do andersona. Pri .300 AAC rataj ze pojdes do prebijania. Co sa tyka spuste tam ma zmysel vymenit za nejaku sportovu.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ja by som na rekreačné strieľanie vzal hocičo najlacnejšie...
Aj ten Anderson môže byť fajn ale Nea je o triedu vyššie.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Niesom nejaky velky odbornik na ar, ale co som zachytil tak pri stupani drazok 1:7 treba tazku strelu, cize drashsie strielanie. NEA ma 1:7, Anderson 1:8
Inak lacne su aj tie Radical Arms co predava Cemsak
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Veľká totok praUda,
len na tých 25 alebo až 50m je to šumák...
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Na 100m mi z 1:7 hlavne chodia lacne S&B sypacky (inak chvali ich kde kto) zo "slusneho low endu" (16" Stag Arms) s original mieridlami, spustou a mojimi starnucimi ocami na nejakych 7-8cm - a to je problem moj nie pusky :). Takze s tym stupanim to uplne pravda nie je.

@OP: NEA som mal par krat v rukach, vyzera velmi slusne spracovana akurat co som cital mali starsie kusy problemy s materialom. Chalan co ho s nou obcas vidam je ale spokojny. Nemam bohuzial prehlad co sa vsetko vozi na SK, teraz co som pozeral su tam aj Stag-y (ako pisem - "slusny low end", ja som viac-menej spokojny so stavom z krabice, ladit budem ked zostanu peniaze).

Za mna - fakt chces .223? (nad 300 ACC na rekreacnu strelbu ani neuvazujem - naco?). Lebo ak, tak by som siel primarne do "beznej" 16"+. Neviem co strielas ale pokial nemas velke sutazne ambicie alebo nebazirujes na CQB (ok, mame doma aj 11" Staga v .223 ale len preto ze sa do nej syn buchol a bola v zlave :mrgreen:) tak by som poziadavku na kratku hlaven prehodnotil. Alebo by som fakt pouvazoval nad tym ze ci tu .223 vyuzijem - a ci by mi lepsiu sluzbu za lacnejsie krmenie nespravil AR15 kratas v 9mm Luger (8" NFA s kolimatorom na vzdialenosti do 50m = kopec srandy, mensi hluk, mensie naklady). K puske patri aj krmenie, logistika (kde a co s tym mozem strielat a na ake sutaze sa dostanem).

Ale ako povedal klasik - ak narazis na tu co milujes, nie je co riesit ;). Tam ide rozum bokom. Drzim palce pri vybere.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"