AR-15 poradte, ktorú samonabijaciu zbran?

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

V Novom Meste je niekoľko nových piestových PAR Mk3 rôznych dĺžok hlavní skladom, dajú sa vyskúšať a na skladovku sa dá spraviť aj dobrá cena.
Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ranger666 »

Okej, uspesne ste ma odhovorili od coltu :D

A co hovorite na toto?
http://www.armory.sk/sk/produkt/stag-ar ... on-16/1320

Relativne dobra cena a dokonca aj s piestom ako bonus a ma vsetko co potrebujem a co sa mi na nej paci, dokonca s twistom 1:9. Mozno este nejake vylepsenia casom ale fakt len minimalne mozno. Snazim sa vyberat tak, aby cena bola relativne dobra, zbran tiez kvalitna a bolo do nej potom treba investovat co najmenej. Nevravim ze norinco moze byt zly napr. Ale nechcem kupovat zbran kde treba vsetko menit, chapete :) dufam ze som nikoho tymto neurazil :D :) :)
Asi som sa rozhodol, ale nechám sa ovplivnit ešte ;)
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

za tu cenu mas aj Sig 516.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Abakan. Popisujes symptómy presne toho . Co uz je za hranicou zdravého rozumu. Kde si prišiel na vydute nábojnice a dlhé náboje ? Ja som používal 77gr strely do 700m laborovane na hodnoty, ktoré nepresahovali maximálne navážky. Pri zasobnikovej dĺžke náboja. Nepamätám si podobné symptómy. Ak narážas na toho manika s opakovackou co chodi na kilo to je niečo iné.

dĺžka gas systému je o odomykacom tlaku a tým o impulze aký dostane závornik k odomknutiu v akom čase amerikanci to wolaju tusim dwel time.. nie som si istý. A to ma vplyv na kultivovanost pri výstrele. Pri použití bezneho tovarenskeho streliva je menej podstatná.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nuz ja mu len dobre chcem aby z toho nebol na LR rozruseny. V dobrom.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ranger zatial mi to pripada, ako ked si tu daky pubertak napise topic, ze chce kupit to a k tomu ono a vysledok ziaden.
Zacal si dobre, nasmerovali sme ta spravnym smerom, nakrmili zakladmi a ty prides s dalsou predrazenou hovadinou.
Tvoje peniaze tvoje rozhodnutie, ale hlavne si uz ujasni na co ju potrebujes a ci vobec.
Abakan u nas je LR vsetko nad 100m co sa strelnic tyka :-)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ranger666 napísal:Okej, uspesne ste ma odhovorili od coltu :D

A co hovorite na toto?
http://www.armory.sk/sk/produkt/stag-ar ... on-16/1320

Relativne dobra cena a dokonca aj s piestom ako bonus a ma vsetko co potrebujem a co sa mi na nej paci, dokonca s twistom 1:9. Mozno este nejake vylepsenia casom ale fakt len minimalne mozno. Snazim sa vyberat tak, aby cena bola relativne dobra, zbran tiez kvalitna a bolo do nej potom treba investovat co najmenej. Nevravim ze norinco moze byt zly napr. Ale nechcem kupovat zbran kde treba vsetko menit, chapete :) dufam ze som nikoho tymto neurazil :D :) :)
Asi som sa rozhodol, ale nechám sa ovplivnit ešte ;)
ak je servis tak precizny ako otrocky preklad na tej stranke tak zbohom...
Rasto: nerob z nas(slovakov) uplnych sedlakov 8)
Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ranger666 »

Rasto:
Ano, určite mate pravdu a som Vam velmi vdacny vsetkym za vaše rady,tipy a postrehy. Je pravda ze klasicky system oproti piestikovemu je o dost lacnejsi a celkovo ste ma chceli naviest na lacnu verziu ar15 ktoru si potom preskladam podla seba. A to ma vedie k takemuto zmyslaniu....teoreticky si celu zbran mozem poskladat aj uplne sam bez toho aby som kupoval nejaky zaklad len mi to pride casovo narocne :D ale to fakt teraz iba teoretizujem. Inak som vas pochopil.
Ale s dovolenim, len teoreticky a kludne ma opravte ak sa mylim:
Norinco cq1....cca 1000€
Vsetko co treba vymenit na zbrani:
Hlaven,zaver,rukovat,spustovy mechanizmus,predpazie neviem ci som vynechal daco....typujem 500-600 euro s kvalitne spracovanymi a dost odolnymi dielmi/castami?? (Zas ma kludne opravte lebo len typujem) A to sa bavime o klasickom systeme u norinca nie piestikovom co povazujem u toho stagu ako bonus a je oproti flintam s tymto system v cenovej relacii o dost inde a za 1900 eur to povazujem za komplentku v plnke s tym ze vacsina rad ktore ste mi dali su dodrzane. Vyvrt hlavne 1:9 s tvrdochrómom, kvalitne spracovanie zaveru, mozem tam pouzit 5,56 aj 223rem. Od 55 do 69gr. S kratsim udrzbovym cyklom aj ked to nevidim ako prblem castejsie cistit zbran ;)
Celkovo mi pride rozdiel medzi prestavanym norincom a tym stagom rozdiel mozno par stovak. Ake vravim, len tu polemizujem, opravte ma. Ja viem ze norinco nieje jedina lacnejsia verzia ar15 ale ked tu Rasto hovoril o nej tak som ju pouzil ako vzor. Ale vravim, možno rozmýšlam zle.
A asi chcem flintu na presnu strelbu:)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

ak nechces meniť tak máš nsledovné možnosti:

1.DPMS
http://www.dpmsinc.com/3G1-223556_ep_120-1.html
2. JP
http://www.jprifles.com/1.2.2_JP15.php
3.STI AR 15
http://www.stiguns.com/the-sti-sporting-rifle/
tu ale treba sponemúť že kompik je zakolikovaný a zavarený takze som čoskoro vrtal a odbrusoval..
ale je to moj subjektiny nazor z pohľadu súťažných flint

Uplatnitelná flinta u nás je na súťaže dynamické a terčovú strelbu..
všetko ostatné je len roztopaš k potešeniu ... bez uplatnenia

ak si mysláte , že poleštíte milspec spúšť a bude dobrá tak sa mylite a najlepšie to vie práve Rasťo , mohol leštiť koľko len stel nakonec som mu aj tak spúšť musel doniesť..
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Chcem sa tu pritomnych opytat, kde u nas a za kolko sa da kupit ar15, nemyslim objednat ale co jesto kde skladom. Mohli by sme spravit taky prehlad tychto dost zriedkavych hraciek. Viem ze frano v nitre ma vo vitrine neakeho Siga ci dvoch je to viac tacticol ako sport ak som dobre videl jeden ma asi 14,5 palca druhy je este kratsi. Cena cca 2500 e. Kuracina by mal mat mk3 14,5 a 16,75 palcove hlavne cena cca 1900 e. Ak sa pripojite a podelite sa s info, pripadne ma opravite budem rad.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dnes som jednu videl v Skalici. Predajna Ronin cca 1900-2000€
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Skus NEA. Vraj je teraz z CR problém. Inak dá sa aj spoza mora to je ale na dva mesiace podla toho čo si vyberieš.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Tvoj vyber duros sa mi moc paci ta dpms 3g1 tak si predstavujem svoju buducu pusku, sice nema hlaven s tvrdochromom ale aj tak je to moja top, potom my paci aj ta tac2 tiez od dpms ta je v 16 palcoch s tvrdochromom len by som vymenil ten gasblock - mucha prec. Ale asi aj tak skoncim pri mk3 18 palcova hlaven stupanie 1:8, servis nedaleko aj dostupnost asi najlepsia.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja si AR pušku budem už len skladať. Ale ak by som znova mal novu kupovať . Tak si dám doviesť tu 3g1.
vmp
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa vmp »

ja to tu trosku ozivim ak dovolite, poskytnem nejake svoje nazory a rad sa necham doplnit a opravit.

A. ako spravne bolo poznamenane, pri vybere AR-15 je prvym faktorom ucel (dynamicka, LR, …)

B. dalsim faktorom je dlzka hlavne (od pistolovych verzii 7,5'', cez 10'' CQB, 14,5'' dlzku znamej M4, 16'' palcovky az po LR hlavne 18'' a viac) s ktorou suvisia dva aspekty:
1. odvod plynov DI (direct impingment) alebo gas piston
2. dlzka gas systemu - pistol, carbine, mid length, intermid length, rifle a extended (pardon ak som nejake speci a custom vynechal)

Tu sa zastavim, vyssie sa pisalo o gas systeme, o vybere dlzky pri 18'' hlavni a ci je mid length dostatocna alebo je lepsia rifle dlzka.
Moj nazor je, ze najvhodnejsia dlzka gas systemu pre 18'' hlaven by bola ta 7' intermid length, ale chapem, ze vyberat si velmi nemozeme v nasich koncinach. Mid length ma dlzku cca 6,5'' a rifle ma dlzku cca tych 7,5''. Optimalna dlzka celeho cyklu je cca 0,2ms (tzv. dwell time). Priemerny cas pri 18'' hlavni a mid length je 0,23ms, pri rifle je 0,13ms. Takze pri mid length je o 0,03ms dlhsi ako optimalny, ale pri rifle je o 0,07 kratsi ako optimalny. Preto podla vypoctov by som pri 18'' hlavni mal zvolit v pripade nedostupnosti intermid length-u ten mid length a nie rifle, LENZE papier znesie vsetko a faktom je, ze cely tento vypozet vobec nezohladnuje dalsie aspekty ako teplota (rozdiel medzi zimou a letom cca 40+ stupnov), navazky atd. Kedze cely mechanizmus ma nejake svoje limity, ktore majitel zbrane nechce prekracovat, je vhodnejsie zvolit dlzku gas systemu, ktory pre 18'' hlaven bude poskytovat vacsi rozptyl od tej strednej hodnoty. Preto rifle.
Ine to bude v pripade 20'' a zase ine v pripade 24'' (ked uz sa bavime o LR). Kupovat pusku na LR a ist do menej ako 16'' (skusenejsi napisu, ze menej ako 18'') hlavne je hlupost. A rovnako je dolezite, ze aka hlaven. Pretoze hoci v tomto pripade na dlzke zalezi, tak este su aj dalsie faktory (napr. twist a strelivo)

C. tzv. barrel twist - od 1/12'' az po … hmm… chutovkove customy 1/6,5''
MIlspec standard je 1/7'', tento ma napr. aj NEA. Zakladne pravidlo je jednoduche - cim vyssie to cislo v 1/X'', tym lepsie dokaze stabilizovat gulu s nizsou vahou. Samozrejme vaha strely nie je jediny faktor pri strelive, takze nejake tie prelinacky existuju. Pre bezne rekreacne strielanie a dynamiku je 1/9'' asi najbeznejsia. Pre LR je potom lepsie ist do 1/8'' a 1/7''.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"