Krátka obranná broková kozlica „SECURA“

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Krátka obranná broková kozlica „SECURA“

Príspevok od používateľa Panzer »

Dnes som si v Košickej firme Bretton ošahal túto brokovnicu a priznám sa, že ma chytila za srdce. Strieľali ste už nej niekto? Cena cca 330-350 Eur tiež nie je likvidačná, iba že...

...iba že netuším, kde by som mohol zohnať brokové náboje typu Defender, o ktorých písal peterson v inom linku. Ktosi písal, že u Milatu v NMnV, ale to je dosť od ruky. Niečo na východe by nebolo?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Panzer toto je uplna ftakovina. za 150 eur si kup komisnu nestrielanu dvojku albo kozlicu a daj si ju u puskara za par supov primerane skratit. budes mat plnohodnotnu skratenu brokovnicu - luparu z poriadneho matrosa a nie takyto sajs. komisie aj inzercie su plne zachovanych sestnastok ktorych sa polovnici zbavuju...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ono to prerobenie brokovnice na luparu tiež nie je zadarmo, obidve hlavne na tlakovky, pri skrátení pod 30cm zmena charakteru zbrane na krátku viacvýstrelovú = kolky..., ale zasa potom ju môžeš nosiť na A-čko a mať doma nabitú :lol:

každému záujemcovi o takúto úpravu odporúčam najprv vziať normálnu love ckú dvoju, chytiť ju len tak ako luparu bez opretia do ramena a vystreliť. Mňa ten zážitok vyliečil, skoro mi lučík zlomil ukazovák, už luparu nechcem :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Panzer, toto mi prosím ťa nerob. Tento mesiac som si povedal, že sa musím zdržať poškuľovania po ďalšej brokovnici, nakoľko som už kúpil tretiu.

Táto malá hračka je presne to, čo zabalí bežný smrtelník(so ZP) do cestovnej kabele, ked ide na chatu, na ryby, na hory. Môže byť taktiež príjemnou a presvedčivou spoločníčkou v osamelom obydlí či na dlhých cestách autom alebo nákladiakom.

A presne tie Defendery sú výborné krmivo do nej.
Panzer, skúsim povyťažovať kolegu ohladne zdroja na tie Defendery. Ak sa bude dať, niake krabičky ti vybavím za dobrú cenu. A kludne ti ich pošlem poštou na dobierku

Roman: strelba Defendermi nemá spätný ráz
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Veď práve to ma láka - minimálny spätný ráz pri streľbe Defendermi, ktorý by pri normálnych brokových nábojoch robil streľbu z tejto ľahučkej brokovnice takmer nemožnou.

Posielať náboje na dobierku nie je, žiaľ, dovolené :wink: . Ak sa ale stretneme napr. v Blave na prednáške tak veľmi rád kúpim pár krabičiek. 8)


edit: bojím sa však, že na cesty si ju veľmi nezoberieš, keďže na Ačko ti ju nezapíšu. Jedine na E alebo D. Aspoň teda u nás.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hej, s tými cestami je to ošemetné. Ešte tak cez týžden, ked sú strelnice otvorené by to trochu šlo . V preukaze na E píšu športové strelnice
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Preboha, len nie Bretton.
Za tie peniaze kupis solidnu zanovnu pumpu s plnohodnotnym vyuzitim a zivotnostou....navyse ten zvuk "crunch-crunch" pri zapumpovani....nieco ako uvodne varovanie :twisted: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

lovec


Strieľal si znej? Alebo poznáš niekoho, kto ju má alebo z nej strieľal? Pumpovačku nechcem, je zbytočne veľká, ťažká a u mňa nebude využitá.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mam skusenosti len s kozlicami Bretton a to su (teda maju byt) plnohodnotne zbrane. Skutocne sa nejedna o nieco, o co by bolo podla mojej mienky stat. Nechcem rozpisovat nejake tirady, alebo zbytocne hanit - ale urcite to nie je zbran, za ktoru by som dal svoje peniaze, prip. sa chcel na nu spolahnut pri obrane domova. Navyse, ak je tato urcena len pre neletalne Defender strelivo.....nie je sice predpoklad kazdovecerneho nasadenia, ale aj tak.
Samozrejme je to tvoja volba.
Ja by som sa poohliadol po klasickej pumpe s co najkratsou hlavnou, osadil ju pistolovkou a je to nieco podobne, avsak na viac ran, s neporovnatelnou zivotnostou, vsestrannejsie....sice o nieco tazsie, ale bude/bol by to serioznejsi nastroj - beriem ale na vedomie,ze tvoja volba s tym zrejme nekoresponduje. Ak sa pre nu predsa len rozhodnes, tak budem aj ja zvedavy na postrehy z praxe.
(prezentujem moj nazor, ktory si nekladie za ciel byt jediny spravny, len vychadzam zo skusenosti z inymi zbranami tohto vyrobcu....)
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

strielal som z toho dobrych 8-10 rokov dozadu mali ju v jednej nemenovanej firme u nas v LM na testovanie a dali sme jej pekne zabrat.
Ma to z tych kratkych hlavni celkom slehu, tyzden som mal modrinu na rebrach lebo som si ju oprel o brucho ako dement.
Na obranu super, kvalitu spracovania nemozem z odstupom casu posudit ta Sekura co sme skusali bola jedna z prvych modelov mozno dokonca nejake testovacie kusky
Zbran mozem prirovnat k vykonnemu revolveru nejakej mega raze, ktory majitel vyvetra sem tam na strelnici ine vyuzitie mi nenapada, teda ak nebyva clovek v problemovej stvrti a nema ju pri dverach zastrcenu v stojane na dazdniky a snad do lesa vojde sa aj do hubarskeho kosika
Taka zaujimavost do zbierky ak sa to da oficialne kupit, v tych rokoch sa nedalo a tiez som chcel mat ju doma
:lol:
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Rozumiem tomu ze naboje su nieco ako silnejsia airsoftova zbran. Cize ked si po niekom vystrelim a on vytiahne normalne tak mam smolu. Neviem stale aky to ma vyznam okrem rozhanania demonstrantov pre policiu a pod...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

nooooooo to sa mi paci. skoda ze to clovek nemoze mat na nosenie :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to uz je jak na fakebooku ... to sa mi paci :twisted:

ale ne neber to osobne :)



mam pocit ze ste ma z tymi pumpami "nakazili" ......... doriesim tento rok dufam kosu a buduci rok ........ mozno najdem nejake €-cka na pumpu :shock:
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

hehe fuckebook nepouzivam ale smartfon mi pipne ked dojde mail :lol:

pumpa je dobra clovek sa citi po strelnici ako dolamany ked si vystrelis aj buckshoty :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"