Krátka obranná broková kozlica „SECURA“

Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

dali by mi taku luparu, co ma hlaven do 30cm a celkovu dlzku do 60 na Acko?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v čechách už legálne evidujú brokovnice na nosenie. U nás bude možné i takúto brokajdu zaevidovať stále iba na Esk.

Podmienky NO v obydlí ju však predurčujú na použitie k ochrane života a zdravia držiteľa i jeho rodiny.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c)

§ 5 (1) Zbraňou kategórie B je b) krátka jednovýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom

krátka zbraň - strelná zbraň, ktorej dĺžka hlavne nepresahuje 300 mm alebo jej celková dĺžka nepresahuje 600 mm, spravidla pri streľbe ovládaná jednou rukou

jednovýstrelová zbraň - jednohlavňová alebo viachlavňová palná zbraň bez zásobovacieho zariadenia; mechanizmus zbrane sa obsluhuje ručne a pred každým výstrelom je potrebné do zbrane vložiť náboj (náboje)

podla mna to taka kratka lupara vsetko splna, tak by ju na A zapisat mohli,
Je nejaky dovod to odmietnut?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Lebo medved. :evil:
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Broková s hlavňou do 30cm... Vieš aký to bude mať rozptyl?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

mototechna - a pri jednotnej strele.... ? :roll: :lol:

Vsak na obranu to bude pouzitelne len na par metrov... Asi mu to staci...

Inac ako zaujimavost by som si take nieco mozno kupil aj ja...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

hlavaXX:
V princípe nie je jednoznačný dôvod, prečo by ti ju zapísať nemali. Aspoň ja som žiadny v zákone nenašiel.
Ako už je zvykom, bude to asi dosť závisieť od zvykov a postoja miestneho oddelenia PZ.

Ako jediný (?) zdroj problémov a výhovoriek, prečo to zapísať nemôžu, by som videl v gumenej formulácii "spravidla pri streľbe ovládaná jednou rukou" v definícii krátkej, tu možno budeš musieť zviesť urputný boj s neistým výsledkom. Daj vedieť, ak sa do toho pustíš.



Btw. ak ma pamäť neklame, vyššie si citoval už neaktuálne znenie definície jednovýstrelovej palnej zbrane. Viachlavňovky sa už nerátajú medzi jednovýstrelové.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Butvin: No - s eSballom po niekom plesknúť, tak to by bola celkom pecka :D Kúsok tu, kúsok tam...
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

s tym starym znenim mas pravdu.
po novom:

§ 5
Zbraň kategórie B
(1) Zbraňou kategórie B je
b) krátka jednovýstrelová alebo viacvýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom,

viacvýstrelová zbraň je palná zbraň bez zásobníka alebo iného podávacieho zariadenia s dvoma alebo viacerými hlavňami, pri ktorej sa opätovné nabitie vykonáva ručným vložením nábojov do nábojových komôr, hlavní alebo nábojísk,

ine znenie, ale asi sa nic nemeni, malo by to ist

chcel som to vediet len pre zaujimavost, nechystam sa "skryte" nosit pri sebe 60cm dvojca a este s nabojmi v komore

a rozptyl by som vobec neriesil, alebo ze by sme to este cokovali?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

možno by bola cesta žiadať zaevidovať zbraň na nosenie a ak to odmietnu- žiadať písomné zdôvodnenie, ktoré je možné dať preskúmať na prokuratúru.

Zažil som prípad, kedy si niekto posťažoval na prokuratúre a namietal porušenie zákonného postupu, prokuratúra si vyžiadala spisový materiál a sťažnosti vyhovela s tým, že došiel prípis z OP, v ktorom stálo konštatovanie, že orgán PZ nesprávne pochopil znenie zákona a bolo nariadené, aby bola urobená náprava.
Ináč, už len na základe písomného stanoviska prokuratúry možno na súde žiadať, aby orgán PZ postupoval v zmysle stanoviska OP.

Ja osobne by som taktiež uvítal liberalizáciu evidencie zbraní podobne ako v ČR- teda -možnosť evidencie brokovnice lupary alebo krátkej pumpy na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

hlavaXX napísal:chcel som to vediet len pre zaujimavost, nechystam sa "skryte" nosit pri sebe 60cm dvojca a este s nabojmi v komore
Bola to dobrá otázka.
Veď A-čko nie je len o skrytom nosení a náboji v komore. Ide aj o možnosti prepravy zbrane a miesta jej uloženia. Tu má sk. A viacero výhod oproti ostatným skupinám.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

IDE TO, LUPARA BOLA ZAEVIDOVANA NA "A"
:P
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Huraaaa :D
Napis viac, ci robili problemy a ak ano, tak ake a ako si ich presvedcil.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

najprv musis mat skupinu ZP aby si mohol kupit brokovnicu, potom poziadat o expertizu ci s nou nebola spachana nejaka lumparna, potom musis najst zbrojara s licenciou ktory ti to oficialne skrati,

Na policii potom nemaju co spekulovat. Po skrateni je to podla §5 zbran kategorie B a tu mozes podla §27 nadobudnut na A

policajti s tym mozu nesuhlasit, ale ako hovoril Jara Cimrman, to je jedine co s tym mozu robit.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

napis viac, co si kupil a ako nechal upravit? zabezpecoval Ti papierovacky puskar alebo Ty sam? a co to kostovalo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"