Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 12 Júl 2020, 11:54

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1 z 1
 [ Príspevkov: 15 ] 

Vôľa hlavne na G19 (gen. 5)

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Vôľa hlavne na G19 (gen. 5)
PoslaťNapísal: 09 Máj 2020, 11:53 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Dobrý deň,

kúpil som si glock 19, gen 5. Je to moja prvá pištoľ a zaujalo ma, že keď sa uzamkne záver v zadnej polohe po výstrele posledného náboja, tak hlaveň má vôľu, takú maličkú ale keď ju chytím dokážem s ňou vo veľmi maličkej miere pohybovať do strán.

Keď je záver v štandardnej polohe, hlaveň drží dobre, tam vôľa už nie je. Je to normálne, tá malá vôľa na hlavni pri závere v zadnej polohe?

Ďakujem za odpovede :-)

Predmet príspevku: Re: Vôľa hlavne na G19 (gen. 5)
PoslaťNapísal: 09 Máj 2020, 15:05 
častý prispievateľ

je to ok.

PoslaťNapísal: 09 Máj 2020, 15:59 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Zeby preto, ze v tej polohe nie je uzamknuta? :idea:

PoslaťNapísal: 09 Máj 2020, 18:56 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Dobre dobre, však preto som pýtam, na starej ČZ som mal hlaveň pripevnenú k rámu zbrane, tak ma to prekvapilo u Glocku, to je všetko, ďakujem za info :)

Tému môžete uzamknúť.

PoslaťNapísal: 09 Máj 2020, 23:35 
častý prispievateľ

Ako keď niekto presadol z embéčky do západného vozu a hneď pred štartovaním hľadal ručný sýtič :lol:

PoslaťNapísal: 29 Jún 2020, 14:05 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Moj G45 ma presne taku istu mini volu ked je zaver vzadu, hlaven nie je napevno.
Je to preto lebo Glock je cely taky akoby nedoliehavy, no ma to svoj zmysel, aby dokazal fungovat aj v tazkych podmienkach ked ne vystaveny necistotam, aby sa len tak nezasekol.

ZP sk. A E F; LT #1338
Glock 45 9x19

PoslaťNapísal: 29 Jún 2020, 17:54 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Nemas pravdu. Ako bolo pisane vyssie, vola je tam preto, lebo je hlaven odomknuta. Ked je zaver v prednej polohe, kulisa dotlaci hlaven hore a ta sa uzamkne do vyhadzovacieho okienka.

PoslaťNapísal: 29 Jún 2020, 23:00 
moderátor
Obrázok užívateľa

Tvl, žil som v presvedčení, že základy konštrukcie ako súčasť skúšobných otázok ovláda každý, kto prelezie skúškami. Že niekto detailne nerozumie súvisiacim právnym predpisom, ešte dokážem pochopiť, hoci to považujem za problém, ale aby sa niekto čudoval, že sa mu po odomknutí hlavne a zachytení záveru v zadnej úvrati o milimetre, resp. zlomky milimetra "vyklá" hlaveň... to mi rozum zostáva stáť. Chlapi, prosím, neberte to tak, že sa chcem posmievať alebo rýpať. To vôbec. Berte to ako apel, aby ste sa zamysleli, čomu všetkému v tejto oblasti ešte nerozumiete a ako zákonadbalí a zodpovední držitelia ste začali doháňať resty skôr, než vás to raz dobehne. Lebo v takej či onakej podobe to môže dobehnúť hocikoho z nás.
:wink:

PoslaťNapísal: 30 Jún 2020, 08:44 
častý prispievateľ

Jack, máš 16 rokov, že ešte stále tak neveriacky krútiš hlavou nad ľudským umom? :)
Možno sa toto hodí na to čo popisuješ. https://sk.wikipedia.org/wiki/Dunningov-Krugerov_efekt

PoslaťNapísal: 30 Jún 2020, 09:03 
moderátor
Obrázok užívateľa

DeSade, nejde o vek, ale o to, že sa okolo mňa očividne pohybuje kruto nereprezentatívna vzorka tzv. streleckej verejnosti. Inak povedané, že čo poznám z radov držiteľov ZP, tento level otázok nikto nerieši. A tak sa čudujem... Ale uznávam, že chyba môže byť (aj) na mojej strane drátu.
:mrgreen: :mrgreen:

PoslaťNapísal: 30 Jún 2020, 14:13 
moderátor
Obrázok užívateľa

Chlapi, zase tu z toho nerobte klub vševedkov. Potom sa ťažko čudovať, že sa niektorí ľudia radšej nič nepýtajú, aby nevyšli na posmech.

Chalan/pán položil jasnú a slušnú otázku. Áno, pre viacerých z nás jednoduchú až základnú, ale stále stačila prostá a slušná odpoveď. Duplom keď uviedol, že mal doteraz len zbraň s pevnou hlavňou.

Vyťahovať Dunning-Krugera situácii nepomôže, skôr naopak. A fakt si nemyslím, že by sa niekde na skúškach rozoberala problematika vôle hlavne pri otvorenom a uzamknutom závere.

PoslaťNapísal: 30 Jún 2020, 15:30 
občasný prispievateľ

Pekne povedané, aj tak všetci vieme, ako to na skúškach vyzerá, žiadna veľké skúšanie zo strojáriny tam nikto nepraktizuje.
Okrem toho, zbroják si môže spraviť aj človek, ktorý nemá technické myslenie na najvyššej úrovni. Taktiež po internete je kopec desinformacii a nie je na škodu overiť si aj pre niekoho banálnu vec u ľudí, ktorí tomu rozumejú viac.

PoslaťNapísal: 30 Jún 2020, 17:39 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Dovolím si, trochu od veci, priložiť obrázok ktorý (veľmi dobre? trochu ironicky? vtipne?) ilustruje čosi tu okolo nás, dôraz či potrebu znalostí, vedomostí... aj v tomto vlákne :D :? :wink:
Príloha:
IMG-20200625-WA0002.jpg
IMG-20200625-WA0002.jpg [ 100.7 KiB | Zobrazené 372 krát ]

PoslaťNapísal: 30 Jún 2020, 17:42 
moderátor
Obrázok užívateľa

Yarco a moja odpoveď bola azda v čomsi neslušná? Myslím, že som jasne napísal, prečo to nejde prejsť mlčaním a implicitne dal najavo, že v tejto oblasti sa všetci máme čo učiť. Presne tak to treba chápať.

PoslaťNapísal: 30 Jún 2020, 22:24 
častý prispievateľ

yarco píše:
Chlapi, zase tu z toho nerobte klub vševedkov. Potom sa ťažko čudovať, že sa niektorí ľudia radšej nič nepýtajú, aby nevyšli na posmech.

Chalan/pán položil jasnú a slušnú otázku. Áno, pre viacerých z nás jednoduchú až základnú, ale stále stačila prostá a slušná odpoveď. Duplom keď uviedol, že mal doteraz len zbraň s pevnou hlavňou.

Vyťahovať Dunning-Krugera situácii nepomôže, skôr naopak. A fakt si nemyslím, že by sa niekde na skúškach rozoberala problematika vôle hlavne pri otvorenom a uzamknutom závere.

Veď mohol si a možno aj mal si doučiť. Otázka bola položená dlhšie. Teraz už len rovnako ako my s Džekom moralizuješ :wink:

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1 z 1
 [ Príspevkov: 15 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia