Vôľa hlavne na G19 (gen. 5)

Používateľov profilový obrázok
MarKol
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 3 years 11 months

Vôľa hlavne na G19 (gen. 5)

Príspevok od používateľa MarKol »

Dobrý deň,

kúpil som si glock 19, gen 5. Je to moja prvá pištoľ a zaujalo ma, že keď sa uzamkne záver v zadnej polohe po výstrele posledného náboja, tak hlaveň má vôľu, takú maličkú ale keď ju chytím dokážem s ňou vo veľmi maličkej miere pohybovať do strán.

Keď je záver v štandardnej polohe, hlaveň drží dobre, tam vôľa už nie je. Je to normálne, tá malá vôľa na hlavni pri závere v zadnej polohe?

Ďakujem za odpovede :-)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

je to ok.
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Zeby preto, ze v tej polohe nie je uzamknuta? :idea:
Používateľov profilový obrázok
MarKol
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 3 years 11 months

Príspevok od používateľa MarKol »

Dobre dobre, však preto som pýtam, na starej ČZ som mal hlaveň pripevnenú k rámu zbrane, tak ma to prekvapilo u Glocku, to je všetko, ďakujem za info :)

Tému môžete uzamknúť.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ako keď niekto presadol z embéčky do západného vozu a hneď pred štartovaním hľadal ručný sýtič :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ivanhoe40
prispievateľ
Príspevky: 101
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa Ivanhoe40 »

Moj G45 ma presne taku istu mini volu ked je zaver vzadu, hlaven nie je napevno.
Je to preto lebo Glock je cely taky akoby nedoliehavy, no ma to svoj zmysel, aby dokazal fungovat aj v tazkych podmienkach ked ne vystaveny necistotam, aby sa len tak nezasekol.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Nemas pravdu. Ako bolo pisane vyssie, vola je tam preto, lebo je hlaven odomknuta. Ked je zaver v prednej polohe, kulisa dotlaci hlaven hore a ta sa uzamkne do vyhadzovacieho okienka.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tvl, žil som v presvedčení, že základy konštrukcie ako súčasť skúšobných otázok ovláda každý, kto prelezie skúškami. Že niekto detailne nerozumie súvisiacim právnym predpisom, ešte dokážem pochopiť, hoci to považujem za problém, ale aby sa niekto čudoval, že sa mu po odomknutí hlavne a zachytení záveru v zadnej úvrati o milimetre, resp. zlomky milimetra "vyklá" hlaveň... to mi rozum zostáva stáť. Chlapi, prosím, neberte to tak, že sa chcem posmievať alebo rýpať. To vôbec. Berte to ako apel, aby ste sa zamysleli, čomu všetkému v tejto oblasti ešte nerozumiete a ako zákonadbalí a zodpovední držitelia ste začali doháňať resty skôr, než vás to raz dobehne. Lebo v takej či onakej podobe to môže dobehnúť hocikoho z nás.
:wink:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Jack, máš 16 rokov, že ešte stále tak neveriacky krútiš hlavou nad ľudským umom? :)
Možno sa toto hodí na to čo popisuješ. https://sk.wikipedia.org/wiki/Dunningov-Krugerov_efekt
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

DeSade, nejde o vek, ale o to, že sa okolo mňa očividne pohybuje kruto nereprezentatívna vzorka tzv. streleckej verejnosti. Inak povedané, že čo poznám z radov držiteľov ZP, tento level otázok nikto nerieši. A tak sa čudujem... Ale uznávam, že chyba môže byť (aj) na mojej strane drátu.
:mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Chlapi, zase tu z toho nerobte klub vševedkov. Potom sa ťažko čudovať, že sa niektorí ľudia radšej nič nepýtajú, aby nevyšli na posmech.

Chalan/pán položil jasnú a slušnú otázku. Áno, pre viacerých z nás jednoduchú až základnú, ale stále stačila prostá a slušná odpoveď. Duplom keď uviedol, že mal doteraz len zbraň s pevnou hlavňou.

Vyťahovať Dunning-Krugera situácii nepomôže, skôr naopak. A fakt si nemyslím, že by sa niekde na skúškach rozoberala problematika vôle hlavne pri otvorenom a uzamknutom závere.
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

Pekne povedané, aj tak všetci vieme, ako to na skúškach vyzerá, žiadna veľké skúšanie zo strojáriny tam nikto nepraktizuje.
Okrem toho, zbroják si môže spraviť aj človek, ktorý nemá technické myslenie na najvyššej úrovni. Taktiež po internete je kopec desinformacii a nie je na škodu overiť si aj pre niekoho banálnu vec u ľudí, ktorí tomu rozumejú viac.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Dovolím si, trochu od veci, priložiť obrázok ktorý (veľmi dobre? trochu ironicky? vtipne?) ilustruje čosi tu okolo nás, dôraz či potrebu znalostí, vedomostí... aj v tomto vlákne :D :? :wink:
IMG-20200625-WA0002.jpg
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco a moja odpoveď bola azda v čomsi neslušná? Myslím, že som jasne napísal, prečo to nejde prejsť mlčaním a implicitne dal najavo, že v tejto oblasti sa všetci máme čo učiť. Presne tak to treba chápať.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

yarco napísal:Chlapi, zase tu z toho nerobte klub vševedkov. Potom sa ťažko čudovať, že sa niektorí ľudia radšej nič nepýtajú, aby nevyšli na posmech.

Chalan/pán položil jasnú a slušnú otázku. Áno, pre viacerých z nás jednoduchú až základnú, ale stále stačila prostá a slušná odpoveď. Duplom keď uviedol, že mal doteraz len zbraň s pevnou hlavňou.

Vyťahovať Dunning-Krugera situácii nepomôže, skôr naopak. A fakt si nemyslím, že by sa niekde na skúškach rozoberala problematika vôle hlavne pri otvorenom a uzamknutom závere.
Veď mohol si a možno aj mal si doučiť. Otázka bola položená dlhšie. Teraz už len rovnako ako my s Džekom moralizuješ :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"