Glock 20, 10mm auto

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

-
- no mne nikto neurcil na co tu zbran mam, ale povedzme ze som opravneny ju aj nosit. Mam ju viac menej do lesa, no nakolko situacie strelby jednou rukou na kontaktnu vzdialenost ked ma na zemi zuje diviak si na strelnici netrenujem tak Ti neviem odpovedat :D
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

theplaky: G29 - výborný upgrade!!!
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

D ;-)
Martin6244
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years

Príspevok od používateľa Martin6244 »

Ahojte.
Nechcel som zakladat novu temu tak troska ozivim tuto. Vacsinou su vlakna niekolko rokov stare a posledne prispevky su starsie 4 a viac rokov. Budem rad za kazdu konstruktivnu odpoved/pripomienku/radu/nazor.
Jedna sa o GLOCK 40 MOS 10mm auto. Vlastnim G 9mmL avsak v poslednej dobe ma velmi oslovil kaliber 10mmA. Jedine co ma odradza od kupy je dostupnost streliva a donekonecna opisovane nevyuzitie potencialu 10mmA. Neviem aka je situacia teraz v roku 2021 co sa tyka dostupnosti, preto by som rad oslovil ludi ktori tento kaliber vlastnia a maju skusenosti. Kedze neprebijam je to jasne. Cital som ze chalani co si prebijaju ako jedini dokazu skutocne vyuzit potencial 10A.
Pride mi vsak dost nelogicke kupovat kaliber ktory svojimi hodnotami je niekde na urovni 40.S&W ci 45.ACP aj ked sa jedna o tazsiu strelu. Nikde som nenasiel ze by tu niekto vlastnil G 40 avsak G 20 hej. Preto prave svoje dotazy a otazky smerujem prave sem.
Dakujem este raz za kazdy prispevok.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

cauko

Dostupnost streliva:
kup si u Frana naraz 1000ks SB a to ze 10A bezne polovnictva na pulte nedrzia uz riesit nemusis.

Vykon:
Toto som nameral s tovarenskym strelivom:
Glock 29 + IGB hlaven 4,5" (10mm Auto):
4.) 180gr FMJ SB: 338m/s = 669J / ES 12,3 / STDEV 4,5
5.) 180gr JHP SB: 339m/s = 672J / ES 6,0 / STDEV 2,4

Ruger GP100 3" (10mm Auto):
6.) 180gr FMJ SB: 326m/s = 623J / ES 7,0 / STDEV 2,9
7.) 180gr JHP SB: 324m/s = 615J / ES 9,2 / STDEV 3,4
8.) 155gr JHP Hornady: 401m/s = 809J / ES 8,4 / STDEV 3,5
9.) 175gr JHP Hornady: 327m/s = 608J / ES 17,2 /STDEV 7,1
10.) 180 gr JHP Hornady: 360m/s = 758J / ES 11,6 / STDEV 4,3
11.) 200gr JHP Hornady: 327m/s = 695J / ES 4,1 / STDEV 1,7 (v terci velmi presne)

Rozdiely vo vykone tovarenskeho streliva (10A vs 40SW) pri roznych dlzkach hlavne si mozes pozriet napriklad tu:
http://www.ballisticsbytheinch.com/10mm.html
http://www.ballisticsbytheinch.com/40sw.html
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Martin, trh je teraz trocha zdeformovaný tým, čo sa deje a dialo v USA, ale pokiaľ ide o 10 mm Auto, vždy sa niečo dá zohnať a obvykle sa dá dohodnúť, že ak neberieš krabičku 50 ks. ale aspoň krabicu 1000 ks., tak ti aj do malých obchodov vedia čo-to doviesť. Otázne je, ako to bude s dodávkami streliva, ak sa námesačníkom podarí presadiť zákaz olova. Ale to je ešte ďaleko, tak sa netreba príliš plašiť...
Martin6244
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years

Príspevok od používateľa Martin6244 »

Vdaka pani za vase prispevky.
Co som zistoval tak hej s obycajnymi S&B problem neni a je toho na vyber aj viac pokial clovek berie vacsie mnozstvo u predajcu presne ako pisete. Tymto padom som visc menej rozhodnuty. Avsak, co som cital tu v temach aj inde tak zo zaciatku som bol velmi ocareny mighty 10mmA asi ako kazdy nadsenec zistujem, ze vacsie raze nemaju az taky bajny zastavovaci ucinok oproti klasike 9mmL. Chcel som 40 hlavne koli vacsej hlavni a moznosti mat na nej MRDS vdaka MOS, neplanoval som to nosit proste len hracka na strelnicu. Ale skor sa asi priklanam ku moznosti kupit G20 a zachovat si aspon ake take kompaktne rozmery aby som mohol zbran nosit kedze mam sk A. Neviem si predstavit nosit G40 :D aj ked mam 2m a velke ruky. Cize ta G20 bude lepsia aj v tom ze to mozem nosit a zabijem 2 muchy jednou ranou (strelnica+nosenie). Do inej platformy ako napr 1911 (aj ked urcite raz hej koli citom :) ) alebo revolveru ist nechcem. Glock mi vyhovuje absolutne vdaka jednoduchosti a spolahlivosti, aj ked v poslednej citam ze uz to neni to co to byvalo. Jedine co ma odradza od 10mmA je ze v konecnom dosledku viaceri opisuju ako tieto velke raze (357.SIG, 45ACP, 40S&W...) oproti 9mmL niesu az o tolko nicivejsie a viac zastavujuce . Je to naozaj tak? Viem ze Theplaky to nosi hlavne do lesa koli zverine co som cital.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aj tu sa viedli siahodlhé debaty o mytológii zastavovacieho účinku. Keďže sa bavíme o tuzemskom trhu, fakt je, že medzi vykoumanou strelou v 9 mm Luger a obyčajnou FMJ v 10 mm Auto, ktoré sa dajú zohnať v SR, môže zastavovací účinok byť vyšší možno práve pri tej devine. Trocha miešanie jabĺk s hruškami, trochu paveda a celý ten marketing stráca zmysel.
:lol:
Tým nijako nespochybňujem výkon a účinky plnokrvnej desiny, ba ani .40 SW a .45 ACP. Pokiaľ sa bavíme o energii, bavíme sa totiž o objektívne zistiteľnej/merateľnej veličine, ktorou zastavovací účinok, žiaľ, nie je.
Martin6244
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years

Príspevok od používateľa Martin6244 »

Jack:
Ano presne ako pises. Precital som si tu vlakna kde to chalani riesili na xy stran. Nakoniec zrejme ide len o sympatie a tuzbu vlastnit "silnejsi" kaliber :) zaujimala ma hlavne ta dostupnost streliva kedze vlakno bolo stare 4 roky. Odpoved som dostal za co som velmi vdacny. Dakujem Jack. Tak isto aj Theplakovi za vase odpovede a cas. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Osobne by som 10mm Auto kvoli strelnici vobec nekupoval. Prave na strelnici to nema ziaden efekt. Teda pokial sa niekto nechce pochvalit pred kamaratmi, ale ...ak je taka potreba, tak urcite treba kupit nieco ine :twisted:
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Pozdravujem vsetkych. Poprosil by som vas o nazory k vyberu Glocka v 10mm Auto alebo .357 Sig. Chcem si zadovazit nieco silnejsie a neviem sa rozhodnut medzi tymito kalibrami. Co sa tyka velkosti ramu, tak sa jedna o Standard (prip. Compact), nieco mensie by som nechcel. Vychadza to teda na G20 alebo G31 (G32). Nechcem to na bezne nosenie "do spolocnosti". Dakujem za kazdu radu.
Jaro2846
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Jaro2846 »

Od dnes už aj ja čerstvým majiteľom G20 a v sobotu hor sa na strelnicu toto "monštrum" vyskúšať :))))
1adad1
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 1 year 7 months

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Kúpil si si gen4 alebo už máš gen5? Potom určite posli dojmy.
lumir
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 1 year

Príspevok od používateľa lumir »

Chtěl bych se zeptat majitelů G20 gen5 na povrchovku u hlavně po několika stech výstřelech. G29 a G40 mám jen v gen4 a tam povrchovka drží. V gen5 mám jen G17 a hlaveň mám pěkně ošoupanou a myslím, že nejsem sám. Tak kdyby se někdo chtěl podělit o info tak budu rád.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Netreba z tych zbrani strielat a ani ich nosit. Potom ti povrchovka vydrzi velmi dlho. :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"