Glock 41 (45 ACP)

outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Glock 41 (45 ACP)

Príspevok od používateľa outdoorman »

Takže, máme tu Glock 41 a stojí za pozornosť. Modelové číslo 40 vynechali, tak predpokladám, že by to raz mohol byť takýto istý predĺžený model, ale v ráži 10mm auto. V USA aj tak lovci do G20 dávajú dlhšie hlavne. Ale to som odbočil. Je tu G41 a bude sa uchádzať o našu priazeň. :D Lepšie fotky sú veľké a neviem ich vložiť, kto je zvedavý tak si ich na webe nájde.
Prílohy
bb.png
bb.png (66.38 KiB) 10880 zobrazení
Glock_42_Price.jpg
Glock_42_Price.jpg (45.45 KiB) 10885 zobrazení
Glock_42_Price.jpg
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa jurokraken »

je to pekna zbran bez toho vyrezu v zavere. takze uz vieme ze glock 1911 uz urcite nebude.
basman
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa basman »

Čaute,
rozmýšlal som o kúpe 45-ky a tento glock sa mi celkom pozdáva. Zbraň by som chcel mať čisto len na sebaobranu a ročne by som plánoval "puknúť" tak 1500 nábojov. Stále sa ale rozhodujem medzi 9mm 19-kou a touto 41-kou. Môžte mi prosím niekto poradiť s touto dilemou?

ďakujem
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Podla mna Luger je dostatocny kaliber na obranu, vyzor Glockov rovnaky a ked chces z toho chodit aj strielat cca 1500 nabojov, tak Luger je lacnejsi kaliber
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

...neblázni! Život je krátky na na to, aby si kupoval 9 luger. 45 ACP, bez kompromisu. Dostupnosť streliva, silného, slabého, akého len chceš. Akurát je to o dosť drahšie strieľanie...s nosením problém nie je, základ je vhodné púzdro a vhodný odev. Ako už bolo napísané...
basman
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa basman »

Ešte jednu otázočku,
sú glocky kalibru 45 spoľahlivé? Trpia nejakými častými závadami?
basman
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa basman »

ďakujem za odpovede aj je asi rozhodnuté
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

basman:
Nepíšeš, čo myslíš pod "na sebaobranu". Denne na opasku vo vnútornom puzdre? V lese vo vonkajšom puzdre? V kufríku? Doma na nočnom stolíku?

Lebo ten tvoj výber kandidátov mi nedáva moc zmysel. Porovnávaš s kompaktom G19 zbraň, ktorá je ťažšia, dlhšia aj širšia než fullsize G17.
Keďže hovoríš len o sebaobrane a nikde nespomínaš športovú alebo rekreačné streľbu na stredné a dlhšie vzdialenosti, podľa mňa z toho tvojho dua je G19 jednoznačný kandidát.

SperkyB napísal:...neblázni! Život je krátky na na to, aby si kupoval 9 luger. 45 ACP, bez kompromisu. Dostupnosť streliva, silného, slabého, akého len chceš. Akurát je to o dosť drahšie strieľanie...s nosením problém nie je, základ je vhodné púzdro a vhodný odev. Ako už bolo napísané...
Čo na toto povedať?
45 ACP je kaliber plný kompromisov, podobne ako iné. Žiadny zázrak a vyvrcholenie života strelca :roll:

Ty basman-a poznáš osobne a dobre? Dúfam, že hej, lebo v opačnom prípade tvrdiť niekomu, že skryté nosenie zbrane veľkosti G34 "nie je problém", to značí skôr o neznalosti problematiky.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

yarco
co nevies pochopit? kupou .45 dostanes ako pridanu hodnotu skusenosti
je to kategoria tzv. rychlokvaska :D
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Yarco, kolega mal záujem o názor, ja som mu ho napísal, ty tiež. Myslím, že to takto má byť. Pokiaľ ide o našu známosť, nie je potrebná - nosím dennodenne usp tactical. V zmysle zákona.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ok, takže platí "skôr o neznalosti problematiky".

Z mojej strany stačilo. Ak bude mať Basman ďalšie otázky, opýta sa.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

O čom teraz píšeš?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

yarco
Neviem o kolko je vacsi G41 od G34, ale Glock 34 som nejaky cas nosieval bez problemov. A vzhladom na mnozstvo zbrani co mi presli rukami a roky, kolko mam ZP sa troska za "znaleho problematiky" povazujem.
Co je na tej zbrani take "nenositelne"? Nabita je o minimalne o 200 gramov lahsia ako nabita bezne nosena standardna CZ 75/85.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

A o čo je G41 väčší ako Heckler Koch USP Tactical, ktorý ja nosím dennodenne? Nedávaj mu zložité otázky, má problémy s pochopením jednoduchých...
basman
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa basman »

Mal by som záujem o niečo také ako obranná streľba a strieľanie so 45-kou by asi bol ten najrozumnejší variant. Chcel by som sa zdokonaliť v streľbe z krátkej zbrane.
Naposledy upravil/-a basman v 09 Máj 2016, 18:57, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"