Glock - tenkrat poprve

vigorous_kowalevski

Glock - tenkrat poprve

Príspevok od používateľa vigorous_kowalevski »

zdravim,
tak ja to este za sebu nemam. po mesiacoch zvazovania
som si dnes zadovazil krasneho, noveho g17 :)
jednou vecou som si nie isty: je ho potrebne pred prvym
pouzitim vycistit, t.j. trochu premazat hlaven.

ospravedlnujem sa za hlupu otazku, ale nerad by som
nieco zanedbal :oops:
diky.

rado.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

čistiť netreba, medená pasta vo vedení záveru tam má ostať čím dlhšie, inak mazanie je tu: http://www.mujglock.com/_download/manua ... -glock.pdf
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Ahoj a blahozelam k pistolke!
Pred prvou strelbou som svoju utrel od tovarenskej oranzovej pasty, vysusil a namazal svojim olejom. Myslel som, ze nic nepokazim, ked si na poprve spravim sam to, co budem robit este sto krat potom.

R: Preco by tam ta pasta mala ostat dlhsie?
vigorous_kowalevski

Príspevok od používateľa vigorous_kowalevski »

dakujem :)
ta orange pasta aspon co som cital a pocul aj u predajcu
je abrazivna a ma zabezpecit finalne "lapovanie" stycnych plôch, t.j. zabeh
zbrane.
islo mi skôr o vycistenie hlavne, ci sa nema pred prvym pouzitim
zbavit niecoho ako konzervacneho povlaku, ci ju proste nie je
nuten pretiahnut kartacom.

rado
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ja osobne by som to nechal tak a prve cistenie by som urobil az po prvych strelbach.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

radof: tu cervenu pastu prec nedavaj, len povytieraj hlaven zvnutra do sucha, nakup si patrony a chod sa na strelnicu tesit z novej zbrane :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

tá pasta je prášková meď vo vazelíne a slúži ako mazivo zabraňujúce zadretiu keď drie nezabehnutá ocel o ocel, olej alebo iné mazadlo by nemuselo stačiť.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

uhps...Teraz vyzeram co..? :roll: Na zabehnutie to ale staci. Ma za sebou asi 300 vystrelov a je vysmykany ako moja stara G17, aj bez pasty. Mozno by to bolo byvalo rychlejsie. V mojom navode o tom nieje ani slovo a mam novsi ako je na mujglock.com.. Nj, stale sa je co ucit...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

spherixis: pri malom počte výstrelov stíha aj obyčajné mazadlo, iné by bolo keby si funglofku poutieral, mazol iba nejakym olejcekom na sijacie stroje a zacal kropit jeden zasobnik za druhym, to by mohlo sposobit zadrenie. Je to ako z motorom v aute, bez oleja zrobis 20 km ale nie na jeden zatah.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

spherixis:urobil som to presne ako ty a glock funguje bez problemov/2500vystrelov bez naznaku zavady/.Medena pasta sluzi na dohladenie stycnych ploch pri zabehu zbrane/vtedy som to nevedel/.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Odporucanie ponechat na Glocku tu 'medenu' pastu prvych zopar sto vystrelov som uz pocul z mnohych zdrojov, ale:
Uvadza tuto informaciu Glock aj niekde v oficialnych materialoch? Navod ku zbrani, oficialny web Glocku a pod.

Pytam sa, pretoze niektore zdroje radia presny opak - pastu ocistit este pred prvou strelbou. Vid. napr. informaciu na Glockparts.com:
"Q: What is the copper colored grease on the slide and connector that comes from the factory?
A: It is an anti-sieze substance called Beryllium. It should be cleaned off and replaced with oil or white grease prior to shooting the pistol when it is new."

Netvrdim, ze Glockparts maju patent na rozum, ale zase 'zopar' Glockov im uz urcite rukami preslo a ja zatial nemam dovod im neverit.
Poznate niekto jednoznacnu odpoved? Najlepsie podporenu oficialnym stanoviskom fy. Glock. :wink:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Glok je sluzobna zbran. Ma tolorancie, v ktorych musi fungovat aj bez zabehavania na medenej paste. Kto ju utrel pred zabehom chybu neurobil. Ja by som ju tiez utrel. Naco este zvacsovat vakel na zavere a tym aj nepresnost zbrane. Ak by aj bol problem s vysokym trecim odporom (comu neverim), tak ten sa zmensi po par sto prvych ranach.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Mne otec spominal jedneho typka, ktory vlastni mloka a vobec ho necisti, ze pocul ze ho netreba cistit tak sere na to. Neviem sice do akej miery ho necisti, mozno ze len presuchne hlaven a utrie sajrajt z povrchu aby si nezaspinil nohavice, ale aj to je filozofia pristupu k zbrani :)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tiež mam kamarata ma Glocka 21-45.ACP,a ten ho teda tiež nečisti.Ale ten aj vyzera,ako keby bol testovacia vzorka :lol: Mne to neda mat zbran krasnu čistu,jemne namazanu a zatial vždy spolahlivu :lol:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ako sa da na glocku takto porezat prst (ukazovak)?
Stalo sa to uz niekomu ?

http://www.youtube.com/watch?v=Ff2u9e_Ui0Y

Pozeral som to este raz a pistol ostala zaseknuta a ta posledna rana - pri nej pusny prach vystrelil do zadu pod zaver takze asi praskla nabojnica.
Ved pozrite vy a napiste co si myslite.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"