Glock - tenkrat poprve

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

BKSL
z Glockom sa da aj postrelit,pozor :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

:D
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Chalani aké používate mazivo na Glocka ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

co je po ruke..ja zbranovy olej ČSĽA
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nazdar,
niekto pouziva mot. olej nizkej viskozity v injekcnej striekacke, niekto Triflow, niekto BreakFree. Vsetko co masti a nekarbonizuje a nenapada plast je ok. Ked chces original "med. pastu" tak http://www.loctite.as/?p=productsMore&i ... Seize-C5-A
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

Dnes som si prvý krát vystrelil z G23, kupoval som ju ešte v decembri. Jedinou úpravou je výmena stojiny. Je pravdou, že som dosť veľa sušil, ale výsledok v podobe lepšieho sústrelu ako z CZ som fakt nečakal. Každému nerozhodnému, budúcemu majiteľovi môžem odporučiť. :)
Používateľov profilový obrázok
ronin
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa ronin »

Zdravíčko, tiež som nový vlastník jazdenej G17-ky, vlastne už zopár mesiacov a mám otázku ohľadom údržby, konkrétne mazania hlavne (po celej dĺžke). Viem že to tu už bolo rozoberané, ale stále v tom nemám jasno. Niekto tvrdí, že sa hlaveň mazať nemá, iní zase že áno. Tak som to zatiaľ riešil kompromisom, pri čistení zbrane som hlaveň vždy poriadne "okúpal" (klasickou WD40-kou), no pred streľbou som ju poutieral do sucha. A keďže už má za sebou 1000 včeličiek pomaly sa na nej začína objavovať ten tzv. glock-smile. Samozrejme je to vidieť len minimálne, ja ale nechcem aby som na zbrani niečo zanedbal. Hlavne aby mi slúžila dlho :wink: Preto sa pýtam, či tam treba nejaké mazivo alebo nie (predsa je tam trenie kovu s kovom). Vďaka
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nevidim dovod na mazanie hlavne , stacia 2 kvapky oleja do vodiacich drazok na zavere
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

ronin: výrobok wd40 používaj maximálne na prestreknutie reťaze bicykla. Ten prípravok je čistiaci a v porovnaní s konkurenciou má o hodne slabšie parametre v prospech starostlivosti o zbrane.

Môžem ti odporučiť starý dobrý smradľavý Konkor (101 čistenie, 103 mazanie), TriFlow, Luber alebo iný dostupný prípravok v predaji. Ja na finálne mazanie používam motorový olej(nový)

Ako už bolo spomenuté- Hlaveň zbrane po prečistení nevyžaduje dodatočné premazanie. Mazacie oleje vytvárajú vrstvu mastneho filmu.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Pozor, WD40 je len a len cistidlo na baze pertoleja. ma vyborne penetracne vlastnosti, je vhodny teda na uvolnovanie a rozhybanie zaseknutych suciastok, ale vysycha uplne a nic po nom neostava. po WD40 vsetko vyutierat a potom namazat niecim, co je aj urcene na mazanie. zasadne nepovazovat WD40 za mazadlo.
Používateľov profilový obrázok
ronin
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa ronin »

Vďaka páni, ja to WD-čko používam výlučne na čistenie, samozrejme potom vytieram zbraň do sucha a finálne taktiež mažem zbraň motorovým olejom. Ja som len chcel vedieť, či niečo nepokazím pokiaľ dám kvapku oleja aj na hlaveň, aby sa mi opotrebovávala čo najmenej. :wink:

Ak je to blbosť, ospravedlňujem sa, som ešte začiatočník a aj s Glock-om mám (zatiaľ) len minimálne skúsenosti :roll:
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Ak dáš na hlaveň, kvapku oleja a rozotreš ju nič tím nepokazíš, ale nie je to nutné, je to len na tebe. Ja ju tam dávam tiež.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Podla manualu sa maju mazat casti zobrazene na obrazku. Cize kolajnicky, vonkajsia cast hlavne a dolezita cast je aj ten "hak" zo spustoveho mechanizmu - ma to dopad na plynulost spuste. Presne tieto suciastky mazem, nic ine. Pouzivam momentalne Brunox.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
ronin
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa ronin »

Presne to som myslel čo znázorňuje ten krúžok okolo hlavne. Ďakujem za rady páni :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

na funkci rostlinare to nema vliv.
Ciernenie na hlavni sa osucha bez ohladu na to ci tam nadrbes liter oleja alebo nie.
Ludia nerieste hovadiny a strielajte, alebo sa dajte na zahradkarstvo a filozofujte o vplyve mesacneho svitu na strakatost fazule
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"