Závady zbraní Glock.

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

čítal som, ale zabudol som, že to spomenul v prvom príspevku, beriem späť
TOD
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa TOD »

Takže nikto nemá žiaden návrh na možné riešenie ?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Dnes som mal možnosť vidieť, ako hodne záleží od úchopu pri Gčku. Kamarát má nového G17gen4, nastrieľal doposiaľ z neho cca 500ks a ani raz nepostrehol ten známy jav hodenia nábojnice do tváre, resp. ani blízko okolo tváre, ani na ruku, rameno a pod. ako sa to stáva. Mal som možnosť ho sledovať a skutočne mu nábojnice lietali pekne do boku. Toto jeho Gčko som chytil do rúk ja a hneď prvá mi letela krááásne do ksichtu, šupa jak z kanonu :D

Takže sa mi tu overilo, že veľmi veľa záleží od úchopu a rúk strelca.
On predtým nikdy glock nemal, ale nejak to hneď s ním vedel. Má asi dáke čaro v sebe :lol: :lol:
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Tiez moje G19 gen4 ma vystrelenych cca 2500 nabojov a ani raz nabojnica do tvare. Manzelka z G17 gen4 asi 500 nabojov a tiez ani raz
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ja z mojho G17gen4 mám cca 2500ks a z tých 150 za trening som mal určite 20 do tváre.

na G26gen4 mám cca 1000ks a to bolo o moc horšie, ale pri nej som už zmenil strelivo pri ktorom mi to viacmenej vôbec nespraví (je silnejšie)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Holt glock v zaklade nikdy nebol pre slecinky a slabe ruky.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

GLOCK je dobrá zbraň ale prísne nič ti neodpustí každu chybu ti ukáže.
pet
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa pet »

zdravím, potreboval by som poradiť
bol som cez víkend na strelnici a pri závere zachytenom v zadnej polohe a razantnejšom zarazení zásobníka do šachty, sa spustil záver... stalo sa to prvý krát mám G19 vystrelených cca 10tis
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A mas k tomu nejaku otazku?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

pet napísal:zdravím, potreboval by som poradiť
bol som cez víkend na strelnici a pri závere zachytenom v zadnej polohe a razantnejšom zarazení zásobníka do šachty, sa spustil záver... stalo sa to prvý krát mám G19 vystrelených cca 10tis
V kratkosti ti odpoviem na tvoj pravdepodobny - stane sa ti to vzdy ked dostatocne razantne vrazis zasobnik do sachty a zaroven pri tom bude smerovat este trochu dozadu. Ako silno to zalezi od toho, aky ozub mas na zachyte zaveru, ale pri 10k vystreloch by nemal mat takmer ziadne opotrebenie. Zaroven ak ho nahodou pribrzdis rukou, tak samozrejme bude drzat menej.
pet
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa pet »

otázka ako to odstrániť?
ale dik za info pozriem ozub na zachyte zaveru a uvidím. mňa štve že doteraz to bolo ok a naposledy 3x počas 2 hodín na stelnici
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

to neodstranis nijako, uz sa to tu rozoberalo x-krat...je to vlastnost zbrane, pri modernych je to normalna vec, zrychluje to prebitie...ked ti to vadi, zasun zasobnik jemnejsie a bude...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Striel si uz z Grand Poweru? Tam staci dat mensou silou zasobnik a zaver sa spusti. Na Glocku treba dat do toho trochu silu, ale je to normalna funkcia zbrane. Bezne ked strielam, takdam zasobnik silnejsie, aby sa sam spustil zaver a ked to nehcem, tak jemnejsie. Cize to nie je zavada
pet
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa pet »

mne to nepripadalo ako normálna funkcia zbrane, nakoľko doteraz sa mi to nestalo a nie som si vedomý že by som nejako silnejšie začal mlátiť do zásobníka...preto som dal otázku sem.
no neviem či to zrýchľuje prebitie podľa mňa je nutné znova natiahnuť záver aby som mal istotu že je náboj v komore
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

ked sa ti spusti zaver, ver, ze nie je potrebne znova obtahovat, lebo docielis iba to, ze si vyhodis naboj. Mozes sa ale pozriet, ci nemas poskodeny zachyt zaveru, nejaky zbruseny. Ak ano, tak za asi 5 eur, kupis novy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"