Závady zbraní Glock.

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Mne sa zasekol naboj 2x pocas prvych 30 vystrelov z novej zbrane, fiocchi, odvedy dalsich 830 vystrelov bez problemov. A to z toho strielam ZVS, ZVS B kategirie, Alsapro prebijance a obcas S&B subsonic.

Pruzinu z 3 gen by som riesil skor vtedy, keby nevyhadzovalo, gen 4 ma silnejsiu a to by prave pri podavani malo pomoct. Taky moj skromny nazor, mozno nespravny.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Narayan: nie ani nove G-cka 3. tej generacie niesu ammo friendly, ak sa teda este stale vyrabaju. kamarat kupil pred rokom gen 3. a ma od vyroby dost tesnu komoru.

posledna vec k uchopu: najcastejsim problemom je zalamovanie zapestia a brzdenie zaveru (nie nemusis ani citit ze si zaver suchol najcastejsie palcom lavej ruky), vtedy zaver straca energiu na obtiahnutie. Ak vies po imperialisticky, pozri si toto, ci tam nenajdes svoju chybu.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... jge4#t=180
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

mne sa g 19 gen 4 zasekava s nabojmi blazer.skoro po kazdom vystrele :roll:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Mne sa tiež zasekával tak isto , nakoniec som dal vykúšať pištoľ kamarátovi a videl som ako si poskakuje záchyt záveru , obyčajný kúsok plechu kde je v ohybe zalisovaná pružina , ktorá bola trošku uvoľnená , stačilo na ten ohyb klepnúť kladivom a odvtedy žiadna závada . Tiež som si myslel že to je nábojmi , úchopom atd... a pritom taká prkotina .
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Obohatim diapaozon nedostatkov mlokov o jeden celkom kuriozny defekt:
Ak zoslabne pero/pruzinka zamku zaveru(na rozkrese G17/19 nomenklaturne cislo 20), tak pri extra silnom powerstroku a naslednom odpaleni naprazdno(bez naboja v komore) sa uvolni cely zaver a pekne krasne sa vysunie a vypadne zo sani na zem(ak je nasikmo) :lol:
Liek: bud vymenit pruzinku alebo ju len mierne prihnut(docasne riesenie).
friendly_bardeen

Príspevok od používateľa friendly_bardeen »

Potvrdzujem. Mne takto zoslabla pružinka zámku záveru na G19 4gen. Zujímavé ale, že k tomu nedošlo po nejakom dlhom používaní, ale ešte v záručnej dobe. Možno chybná súčiastka. Výmena prebehla hladko a bezplatne.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Na gen 4 je to vyrobny bug, mali to podla mojich zisteni rocniky motajuce sa okolo roku zrobenia 2011.
Tu je zobrazenie "vyvoja" tychto pier.
http://s1218.photobucket.com/user/wolfg ... 2.jpg.html
matus15
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa matus15 »

mam na Vás technickú otázku. Kúpil som nového glocka 43 a v zasobnikovej šachte ja taka anomalia by ma zaujimalo či je to len estetického rázu alebo dôvod na reklamaciu. Za každú reakciu dakujem
Prílohy
IMG_1847.JPG
Používateľov profilový obrázok
latware
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 8 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa latware »

Narayan napísal:Čiže, ešte raz na rekapituláciu môjho problému, + update
Ahoj, ak ti to pomôže, ja som podobné zažil s mojím Glockom 17, nestrieľal som ja, ale kamoš a mal časté zádržky toho typu ako ty. Nešlo mi to do hlavy, tak som si pozorne pozrel jeho držanie a prišiel som na to: mal pokrčený lakeť aktívnej ruky (pravej). Inak držal zbraň pevne. Keď to skúsil s vystretým lakťom, tak zbraň fungovala ako švajčiarske hodinky. Mne sa to potom tiež podarilo zopakovať, keď som pokrčil lakeť, nie zakaždým, ale zhruba raz na tých 10 rán. Zjavne plastový rám sa pri pohybe záveru musí stabilizovať odporom celého pleca, nielen predlaktia.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

latware napísal: Zjavne plastový rám sa pri pohybe záveru musí stabilizovať odporom celého pleca, nielen predlaktia.
latware , prepac ale vetsiu sprostost som uz poriadne dlho necital. Nie nemas pravdu, aj Glock, K100, Hk P30, XDM a ostatne plastaky sa bezproblemov stabilizuju s pokrcenymi laktami, problem je niekde inde.

Strelecky postoj typu, ruky vystrete dopredu, lakte rovne a zamknute, ramena zaprete patri do praveku. Tak sa strielalo pred 15-timi rokmi... vazne.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

latware:
Len doplním - to čo píše Cubi (ruky vystrete dopredu, lakte rovne a zamknute, ramena zaprete) sa neprestalo používať len tak z plezíru, že to už nebolo "moderné", "trendy" a podobné hlúposti. Nepoužíva sa to preto, lebo je to prežité, má to známe nevýhody (napr. zdravotné dopady) a sú už známe lepšie techniky.
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa slimaaak »

latware: podla mojho nazoru to vidim skor na to ze prstom alebo castou jednej z ruk si brzdis pri vystrele zaver...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

mna zivot naucil, ze neexistuje univerzalny postoj/uchop najlepsi pre kazdeho.
Existuje vela variacii a pravom - kazdemu vyhovuje nieco ine.
friendly_chaplygin

Príspevok od používateľa friendly_chaplygin »

Nazdar, zadovážil som si "jazdený" glock 19 gen 4, šliape ako hodinky ale mám problém známy ako "brass to face" čiže mi to hádže náboje priamo do tváre. Chcem podotknúť že s rôznymi značkami ( ZVS, Ares prebíjance, S&B atď... ) čo by som mal vo svojom G-čku vymeniť ? fórum som ako tak prečítal rozmýšľam nad novým extraktorom ale rád si nechám poradiť. Vďaka za akúkoľvek radu. Už ma nebaví mať spálené čelo :oops: :oops: :oops:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Je to vytahovac. treba ho vymenit. Na nete je toho poipisane dost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"