Závady zbraní Glock.

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Máte to aj iní na vašich G26 gen4 na danom vyznačenom mieste na foto zošúchané od tej vratnej pružiny?? Mám z toho ešte len 300r.
Na mojom G17 gen4 doposiaľ nič také na ráme nebadám.
Prílohy
glock2.JPG
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mám na G26 Gen3 podobné zľahka vyšúchané čiarky na oboch stranách, ale tá má strelených cez 15k.
Čiže v mojom prípade zjavne len kozmetická záležitosť.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

to vysuchanie je normalne, na funkciu to nema vplyv, tiez to mam
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

myslel som si ale kedže to na G17Gen4 nemám vôbec tak som sa chcel iba uistiť :wink:
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Reagujem na yarca z inej temy.
Myslel som nieco ako to na videu.
https://www.youtube.com/watch?v=YQ95q9xKb3o
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Asi si nedopozeral to video do konca, alebo si nepochopil, co nim chcel autor povedat… :-D
Naposledy upravil/-a mrzo v 27 Apr 2016, 04:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Asi si necital preco som to sem dal. Nema to nic spolocne s G.
Nemam nic proti G a je mi jedno co si kto mysli o (ne)dokonalosti G.
Dal by som sem ine video ktore by ukazovalo prasklinu na zavere, ale toto to ukazuje najlepsie.
Chce este niekto kamenovat?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

mali nejaké vady Gčka už gen3 vyrábané okolo r. 2000???? načo si treba dávať pozor a pod?
TOD
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa TOD »

Pozdravujem, mám problém Glockom.
Dá sa povedať, že už od kedy som ho kúpil mi občas hádže nábojnice na hlavu, do oblasti tváre- očí, čela. Snažil som sa to dlho ignorovať ale už to nejde. Prečítal som si toto fórum a aj iné, spolu s radami k odstráneniu daného problému ale nejak mi to nepomohlo. Vymenil som vyťahovač za nový a tiež domec spúšťového ústrojenstva s vyhadzovačom ale problém stále pretrváva, nič sa nezmenilo. Nerobí to vždy, no 5 až 7 nábojníc na 100 kusov ma stále trafí, tak ako to bolo pred výmenou a je to aj teraz, bez ohľadu na použité strelivo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Robí to aj iným strelcom s tvojou zbraňou?
Neskúšal si iný kus rovnakého Glocku, či ti to tiež robí?
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Mne to tiez robi GP a asi aj rovnako casto ako tebe, ale vzdy iba ak pouzijem slabsie prebijane naboje.
Mas este moznost prehadzovat zaver, telo a hlaven medzi zbranami, tak mozes vylucit urcite casti zbrane ¯\_(ツ)_/¯
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ja som zistil že pri mojom G 26 gen4 mi to robí hlavne strelivo, čiže slabšie navážky pokial majú (citelný slabší spätný ráz) normálne tovarenske náboje.

Pri G17 gen4 tento nebol nato až taký nachylný, v pohode mi berie aj prebíjance bez hodenia do čela, stane sa to iba občas.

Ale všimol som si pri tej G26, že dosť záleží aj od úchopu, takže mne z toho vyšlo celkovo, že má nato vplyv úchop a držanie počas strelby a slabšie strelivo
TOD
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa TOD »

Ano, stáva sa to aj iný strelcom s mojou zbraňou. Strelivo slabé nebude, prebíjam si , no robí to aj továrenská munícia značiek Geco, české SaB a madarské MFS. Ide o kaliber 45ACP, rýchlosti som meral 230 gr strely majú rýchlosť 4m od ústia 240 m/s. ( továrenska munícia), moja vlastná V4 260 m/s. Okrem toho, mám aj takú štipľavejšiu V4 290 m/s pre 230 gr strelu, to už kope ako kôň, no problém pretrváva. Skúšal som aj Black Mambu a tá bola niekde medzi priemerne V4 280 m/s pre 180 gr strelu. A tak som vydedukoval , že strelivom to asi nebude. Strieľam občas aj s iných zbraní tejto značky a nikdy sa mi to nestalo, až na jeden prípad, známemu to v 9x19 robí tiež ale on to nerieši, lebo veľa nestrieľa. Inak čo som videl a skúšal rôzne G tak som sa s tým nestretol a majitelia mi hovorili, že podobný prípad u svojej zbrane neriešili.
V zbraniach niesom začiatočník, strieľam pravidelne tak do 5- tisíc kusov munície ročne prevažne luger, zbrane mám 10 rokov. Uchopom to asi tiež nebude, iné zbrane v mojích rukách to nerobia. Najskôr sa prikláňam k nejakej nevydarenej súčiastke, len už neviem čo by som vymenil, pripadne pripilnikoval niečo na vyťahovači, aj s takým názorom som sa na fórach stretol, no za každú dobrú radu vám budem vdačný.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ja som bol napríklad prekvapený že mi toto robilo Geco 9x19, pričom také SB alebo MFS vôbec, citelný rozdiel v spätnom ráze (Geco bolo slabšie)...

tvoj problém po tom čo si napísal by som videl pravdepodobne v zbrani, skusil by som vymeniť domček spúšte, prípadne vyťahovač (ak si doposial ich už nemenil)

inak už fakt ja osobne neviem čo meniť (opraviť)
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Je fajn sa zapojiť do diskusie bez toho, aby si ju čítal :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"