Glock- škrabance

Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 1 month

Glock- škrabance

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Ahojte,

mám na vás všetkých otázočku, možno sa to tu už riešilo, možno nie, ale chcel by som sa opýtať - kúpil som si G19 a po nejakej dobe nosenia sa mi na zbrane začali objavovať škrabančeky od puzdra... ako ste to riešili vy, keď sa vam objavili na vašej zbrani? Ja viem že na funkčnosť zbrane to nijako nevplýva a nie je to nejaká veľká vada, skôr ide o kozmetickú vadu... škrabance sú len niekoľkomilimetrové a len povrchové na laku... neviem, keď sa ich nazbiera veľa, je možnosť nejakým spôsobom "prelakovať" zbraň?

Ďakujem za rady!
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

riesil som to tak, ze som to neriesil
a tebe odporucam rovnaky postup
hrdzaviet to nebude a pozerat sa na to nebudes, ked je v puzdre
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Presne tak - zbraň nie je porcelánová soška vo vitríne. :mrgreen:
Radšej si choď zastrieľať a zbytočne nekontroluj kozmetické škrabance. 8)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

angelus1987 napísal:škrabance sú len niekoľkomilimetrové a len povrchové na laku... neviem, keď sa ich nazbiera veľa, je možnosť nejakým spôsobom "prelakovať" zbraň?
JE
Postup napríklad tu http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=5738
Alebo https://www.google.sk/search?client=ope ... gws_rd=ssl
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Ďakujem za názory, presne o to mi išlo, že či nie je možné, aby sa z tých škrabancov následne zaačla šíriť hrdza a to by bolo už dosť na nervy to potom riešiť :) ale keď hovoríte, že sa niet čoho báť, tak ďakujem za rady :) možno časom keď sa nazbierajú vyskúšam to brunírovanie zbrane :)
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

Ako velmi rychlo sa vybrusi povrchovka na glockoch ? (idealne na gen4 ma to zaujima). Resp. vysuchava sa to alebo sa objavia iba jemne skrabacne ? Vysuchanim myslim viditelne sivu ocel
Diky
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

kto nechce, aby jeho myseľ trpela z dôvodu vzniku škrabancov na používanej zbrani- nech si žiadnu zbraň nekupuje alebo nech zbraň nenosí. Je to 100%ný recept.
Úplne mu postačí, ak sa bude chodiť pozerať na nové nepoškriabané zbrane u predajcov.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

tak ako je rozdiel skrabacne a vysuchana povrchovka, skrabance mam na vselicom co puzivam, nevadia, nezamedzim im proste.. prach v puzdre , na stole na rukach - poskrabes.. Ja riesim "vybrusenie" povrchovky az do ocele (mapy, skrvny, svetle meista na ciernej povrchovke, atd.) toto sa pytam, na norincu zlezie z isych casti hned proste ostane zalestena ocel - na to sa pytam u glocka, urcite sa to stane (stava) ale po akej dobe cirka
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ťažko povedať. Závisí hlavne od toho, ako často nosíš/trénuješ a hlavne v čom to nosíš.
Ak sa zbraň pri pohybe jemne otiera o puzdro (bežné napr. u handrových či menej kvalitných kožených) a je tam prach alebo nebodaj jemný piesok, bude to rýchly proces. Tiež je dosť rozdiel, či zbraň ide von z puzdra a naspäť do puzdra 1x za mesiac alebo >1000x za mesiac (nosenie, tréning, sušenie).

Príklad:
Kupoval som 7-ročného G19 Gen3. Strieľaný bol minimálne, ale zaoblené "rohy" na čele záveru (vpravo/vľavo od muchy) sú zodraté až na kov. Tipujem, že bol nosený v mizernom nečistenom puzdre, ktoré pri pohybe brúsilo čelo záveru.
Samozrejme, okrem estetického hľadiska (ktoré je mne osobne egal), nebadám žiadny vplyv na funkciu.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

no nieco take som chcel pocut.. diky inak ake pozdro na skryte nosenie je na glocky OK ? rozmyslal som nad kozenym, nasiel som 2 varianty take tvrdene modelovane alebo makke ako z brusenej kozi z dovodu ze minimalizuje objem..
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

peterson napísal:kto nechce, aby jeho myseľ trpela z dôvodu vzniku škrabancov na používanej zbrani- nech si žiadnu zbraň nekupuje alebo nech zbraň nenosí. Je to 100%ný recept.
Úplne mu postačí, ak sa bude chodiť pozerať na nové nepoškriabané zbrane u predajcov.
:mrgreen:. Amen.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Thrash: najviac (resp. najrýchlejšie) ošúcha povrchovku kydexové púzdro.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

thrash napísal:tak ako je rozdiel skrabacne a vysuchana povrchovka, skrabance mam na vselicom co puzivam, nevadia, nezamedzim im proste.. prach v puzdre , na stole na rukach - poskrabes.. Ja riesim "vybrusenie" povrchovky az do ocele (mapy, skrvny, svetle meista na ciernej povrchovke, atd.) toto sa pytam, na norincu zlezie z isych casti hned proste ostane zalestena ocel - na to sa pytam u glocka, urcite sa to stane (stava) ale po akej dobe cirka
Ale u Glocka je povrchová úprava dvojstupňová: čiernenie a potom "pod ním" ale súčasťou čiernenia karbonitridovaná vrstva ocele. Tú prvú ošúchaš poďla abrazívnosti či chem. agresívnosti prostredia . Tú druhú vrstvu nitridov ale už bežným užívaním nikoliv :)
Ak Ťa to viac zaujíma skús heslá ako QPQ, teneferácia, karbonitridovanie .
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

ja mam na mojej 43 zopar skrabancov (vsak je to ako nastroj) trening zopar padov na zem klepancov o kadeco.... kaslat na to nemam to na to aby som sa na to hladel :D odreniny z kydexoveho puzdra miestami :D
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

no a ako je na tom koza ? Rozmyslam nad tvarovanou kozu a myslim ze ta by mala byt na tom dobre co sa tyka skrabancov (samozrejme kym sa do struktuy koze nedostane jemny piesok necistoty a pod ktore budu zbran obrusovat). Videl som glocky v kydexoch vysuchane az do leskla a toto sa mi proste nepaci ak by som chcel "chromovanu" tak si ju kupim..
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"