Porovnanie G26, G19 a G17

inspiring_austin

Porovnanie G26, G19 a G17

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Zaujimava je hlavne obrazkova cast.
Snad to niekomu pomoze.
http://armspost.com/glock-9mm-pistol-comparison/
Julke
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa Julke »

Dobrý článok a pekné porovnanie. Rád by som z neho poukázal na tuto myšlienku: "If you are going to concealed carry on your person go with the subcompact G26. If you are mostly carrying in your vehicle and sometimes on yourself then the compact G19 might be best. If you intend to keep the pistol in your house for home defense go ahead and get the standard G17." Toto mi len potvrdilo, že som si vybral správne - G19
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len doplním, že jedna vec sú čísla a obrázky, a vec druhá skutočný pocit z držania a nosenia daného modelu.

A aby to nebolo jednoduché, ono sa to môže v čase meniť.
Svojho času mi G26-ka pripadala ako úplné maximum, čo je možné ako-tak skryto nosiť na sebe. No a po čase ju bez problémov nahradila G19-ka.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Co sa tyka uchopu, tak uchop medzi G 19 a G17 markantne nemeni obrazec mieridiel.
Ale prechod z vyssie spomenutych na G26 (zauzivanom uchope na G17/19) uz vyrazne zdviha muchu.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yarco: vidis a ja uspesne nosim G22 a nepride mi to, ze je to nejaka prilis velka zataz.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Čo sa mňa týka, nejde ani tak o hmotnosť, skôr o rozmery a tým pádom úroveň skrytia.
To je ale samozrejme prudko individuálne. Jednak telesné proporcie, ale hlavne spôsob obliekania resp. pracovný 'dresscode' je kľúčový parameter.
No a potom pocit samotného nositeľa - akú mieru skrytia ešte som ochotný akceptovať ako dostatočnú a čo už je príliš a necítil by som sa v takom nastavení medzi inými ľuďmi dobre.

G19 mi oproti G26 ponúkla výrazné benefity - plnohodnotný úchop (nemám medvedie laby) a kapacitu +45%. Prechod na rozmer G17 už by mne osobne dal len malú pridanú hodnotu.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Julke napísal:Dobrý článok a pekné porovnanie. Rád by som z neho poukázal na tuto myšlienku: "If you are going to concealed carry on your person go with the subcompact G26. If you are mostly carrying in your vehicle and sometimes on yourself then the compact G19 might be best. If you intend to keep the pistol in your house for home defense go ahead and get the standard G17." Toto mi len potvrdilo, že som si vybral správne - G19
ja si myslim, ze ta myslienka nie je az taka napomocna.
Moje skusenosti su, ze ak sa pri vybere zbrane zameriavam na to, ze ju chcem nosit skryte, nezalezi v prvom rade na situaciach, v ktorych budem nosit, ale na obleceni, ktore budem nosit.
Napr sediet v aute nie je problem so vsetkymi 3 spomenutymi, ale pri urcitych typoch oblecenia je problem skryt aj g26.

Ak mozes mat tricko/koselu prehodenu cez nohavice, pre vacsinu ludi nema moc zmysel nosit g26, lebo g19 dobre skryje aj clovek s mensou postavou.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ešte jeden aspekt je dôležitý: dobré puzdro. Ťažko sa to vysvetľuje jedincom, ktorí tvrdia, že im predsa stačí aj (najlacnejšie) nylonové puzdro. To, čo pri vnútornom možno ešte ako-tak tolerovať, sa pri vonkajších môže prejaviť ako značný nedostatok. A potom už je viac-menej jedno, či niekto nosí subkompakt, alebo kompakt alebo full-size. So skutočne skrytým nosením bude mať problémy tak či onak. Ale o tom viac asi v príslušnej téme.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"