Glock: Gen.5

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

heretik napísal:Nemáte info ako to bude s dostupnosťou Gen.5? Viem, že oficiálne uvedenie na trh je 30.8.2017, no kedy sa v slovenských shopoch objavia prvé G17 a G19 to nedokážem odhadnúť. Odstránenie tvarovania na prsty je to, na čo som čakal, inak by som šiel už do gen.4.
Môj obľúbený obchod http://www.zbrane-ke.sk/ ich má v predobjednávke.
heretik
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa heretik »

Vďaka za tip :)
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

:mrgreen: Panzer, ta ty admin a neznaš pravidla? Šak predhadzajuci še necituje, :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

https://www.facebook.com/slovakiaarms/p ... 7858930859
Predpredajova cena 620€ - Svidnik
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Chlapi, nechcete s tým nákupom trocha počkať? Len tak, čo sa z toho vlastne vykľuje...lebo okrem oranžového plastu v zásobníkoch, tvarovania vpredu na prsty a spodného rozšírenia zásobníkovej šachty sú ostatné "vylepšenia" prakticky nedokázateľné a nepostrehnuteľné. Mi to pripadá, ako keď prídem na Shell-ku a vehementne ma tam pracovníci presviedčajú o tom, ako V-power čistí motor, zvyšuje výkon a znižuje spotrebu. Škoda že o ničom z menovaného sa neviem ako užívateľ jasne a jednoznačne presvedčiť. Taký syndróm dnešnej doby: "Verte, plaťte a hlavne do toho zbytočne nerýpte, to nie je žiadané".
heretik
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa heretik »

Aj keď je to nový produkt, nemyslím si, že by mali byť nejaké problémy so spoľahlivosťou. A to či je tam zmenených 5 alebo 20 vecí mi je jedno. Pre mňa je podstatné len odstránenie vybratia na prsty, kvôli čomu som nekupoval gen.4.
rikky
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa rikky »

predobjednávka za 609€ ak by niekto chcel: http://www.polovnictvoterem.sk/c/streln ... lock-gen-5
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

heretik napísal:Aj keď je to nový produkt, nemyslím si, že by mali byť nejaké problémy so spoľahlivosťou.
To si predpokladám nemyslia ani ľudia u Glocka, ale jeden nikdy nevie. Prvé modely Gen4 mali problémy so spoľahlivosťou a že sa to nakoniec vyriešilo len výmenou vratnej pružiny, to bol taký nečakaný bonus pre užívateľov, nie plán.
Píšu aj o zmene povrchovky záveru a hlavne, tiež o novom vývrte. Z toho nevieme posúdiť, či náhodou zásadne nemenili aj technologické postupy.

Mne samozrejme nevadí, ak si niekto kúpi hneď z prvých kusov, veď to ani nie sú moje peniaze. Ale ak to má byť zbraň na prácu alebo obranu, asi by som si počkal na referencie prvých pár (desať)tisícov zákazníkov, ktorým sa čakať nechce.

P.S. Veď vybratie na prsty ti bez problémov a za pár eur podľa tvojich predstáv upraví alebo odstráni niekto z chlapov, čo sa venujú stipplingu. Ak sa do toho nepustíš sám doma.
heretik
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa heretik »

Máš pravdu, viem čo tým chceš povedať. Rovnako ako pri autách, ísť do nového modelu môže byť riziko a toho pol roka na vychytanie múch býva lepšia voľba. Aj tak to riziko niektorí podstúpime :D ... pre dobro tých, čo si počkajú na odladené kusy :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Presne tak. Ja som len vďačný všetkým vám - dobrovoľným "early adopters" a testerom - vďaka ktorým máme my ostatní tie referencie. Držím palce, aby to bolo tak bezproblémové, ako obaja dúfame.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Mna by taketo drobnosti strasne vytacali (aj ked to moze byt len moje male OCD), vyzera to dost horucou ihlou site…

Obrázok
Obrázok
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

...no prosím, už to začína...
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Dnes sa mi dostal do ruky G19..
Povorchova uprava mi pride lepsia ako u gen4..skor by sa dala jemne prirovnat ku gen3 (na oko).
Zachyt zaveru je z hrubsieho materialu ako u gen4, aj sa lepsie pretlaca.
Novy je aj tvar blokaice zapalnika - vdaka vybrusu clovek nema pocit pri staceni spuste ze narazi tak razne na ten tvrdy bod ako to bolo u predchadzajucich generacii.
Hlaven ma tiez novu povrchovku. Ustie nie je spravene ako u prechadzajucich generaciach - co by som bral ako minus.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Wildcat_Hendrix napísal:Ustie nie je spravene ako u prechadzajucich generaciach - co by som bral ako minus.
Čo konkrétne je urobené inak?
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Ustie nie je urobene pod uhlom ako to byvalo u predchadzajucich generaciach ale je tam zapustena rovna hrana ustia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"