Karabinova konverzia pre Glock 34 Gen 5 ?

Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Karabinova konverzia pre Glock 34 Gen 5 ?

Príspevok od používateľa s0m3body »

Zdravim,

pred chvilou som dostal odpoved z hera-arms.de, ze Triarii pre Glock 34 pre Gen 5 nie je, a momentalne o nej ani neuvazuju.

Viete o nejakom inom vyrobcovi, ktory by mal v ponuke konverziu pre Glock 34 Gen 5 ?
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Dik za tip. Popozeral som, nevyzera to zle!

Na Youtube je par kritik, co sa spolahlivosti tyka - neodpalene zapalky so zbranou / strelivom, s ktorymi inak (zbran mimo konverzie) nie je problem.....

Je tu nejaky majitel, co by sa podelil so skusenostami?
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Ahoj,
Neviem ci to je este aktualne, ale doteraz som sa vyjadrit nevedel.
Mam konverziu na Glock od CAA USA. V piatok som si do toho kupil G19 5GEN, uplne novy.
V ten den som z neho dal na strelnici kde som kupoval 100 ran a na dalsi den som siel skusat konverziu.
Celkovo s nastrelenim (mojim amaterskym, prvy krat v zivote) som vybuchal z nej cca 250 az 280 ran. Bez jedinej zadrzky alebo problemu. Glock ma na sebe este stale medenu pastu, akurat som po prvej strelbe naolejoval jemne kolajnice, hlaven a kvapka na ten spustovy mechanizmus jak je v navode. Stielal som S&B a este Remington ktore mi obcas robili zadrzku na G26, a casto som dostaval vyplutr nabojnice do hlavy alebo popri hlave, kedze ine mi to nerobili, tak asi su slabsia laboracia na Gecko a nebola chyba u mna v ruke, ale tu na G19 v konverzii isli uplne v pohode. Ak si si este nevybral, tak na by som od tej konverzie od FAB upustil. Bavil som sa s chalanom ktory ju ma, a podla mojho pochopenia tam zbran nieje na fest upevnena, tym padom nevies spravyt nastrelenie, na 25 metrov si rad ked trafis terc a na 50 metrov ... neviem z coho byt rad uz tam. teda. Na tejto konverzii je zbran dobre uchytena, drzi vlastne za tie zadne vyrezy na zavere. A este aj ci sa ceny tyka, tak ine konverzie stoja tusim 400 plus a tuto maju sikovnici v BA na bazosi za 280 eur, staci dat MCK do vyhladavaca, co je podla mna super cena, lebo treba ratat potom este nejaky kolim a nami vselijake mrtne vyuzivane tacticool doplnky, ale sak to je uz radosti.
Co ma akurat prekvapilo, tak som mal tak strasne za.ebanu pistol jak svina. To som este nevidel. Na konci zaveru okolo hlavne plno karbonu, na hlavni pri konci taky okruh karbonovy, no proste treba potom cistit lebo zbran ofuka mimoriadne dost.
Snad ti to pomoze alebo niekomu inemu.

Lovu zdar a mier a vela stastnych striel.
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Medzičasom mám FAB KPOS G2. A musím povedať, že plná spokojnosť.

Práve v prípade Glocka 34, je zbraň uchytena pevne. Vpredu za spodnú listu, čo je pod hlavnou, v zadu je tam dosť silná pružina, ktorá zbraň pritlaca.

Strielam max na 25 metrov, mám kolimator HS515CM, a po vybratí/znovuvložení zbrane som občas nemusel robiť nič, občas som dal jeden klik (vľavo/vpravo). Takže presnost úplne bezproblemov na IPSC či Steel Challenge.

Vystrieľal som cez 1500 nábojov a doteraz som mal práve jednu závadu, zaseknutá nabojnica. A musím priznať, že to bolo možno aj mojou lajdackostou, keďže som bol na strelnici a na druhý deň išiel súťažiť - zbraň som medzi tým nevyčístil.

Zbraň je po streľbe zasvinena tak ako píšeš, mieridla sú bez čistenia takmer nepoužiteľné.

Jediný handicap, ktorý vnímam, voči skutočným karabínam, je spätný ráz. Hlavne pri steel challengoch, kde casto rozhodujú desatiny sekundy...
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Tak tak s tym spatnym razom mas pravdu. Ale na sutaze nechodim este takze mi to je ako tak jedno. Ked sedi pevne tak to mas potom teda super. Este sa chcem spytat, kedze mam malo s tamto odstrielane, ci aj cistis nejak pravidelne tu konverziu? Ak hej ako?
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Vytriem suchými papierovými utierkami, a potom kvapka oleja pozdĺž listy natahovacej páky, a ešte pretriem miesta, kde má zbraň kontakt s konverziou resp. kde sa konverzia uzamyka "do seba".

Natahovaci mechanizmus KPOS G2 je vyriešený tak, že pri streľbe konverzia nič nerobí. Záver sa totiž naťahuje vidlicou z predu. To je IMHO výhoda voči konverziam, ktoré majú časť natahovacieho mechanizmu pripevnený na drazkach na zadnej časti záveru.

Ber to ako môj osobný nazor, verím že konštruktéri s tým rátali tak ako treba :) Každopádne to je myslím u tvojej konverzie miesto, kde je zvlášť potrebné dbať na čistotu / mazanie.
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Super, dakujem za info
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"