GLOCK 30

inspiring_ptolemy

GLOCK 30

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Má niekto skúsenosti s touto zbraňou ? . Uvažujem nad kúpou nejakej 45 , musí však spĺňať určité parametre : rozmer, kapacita zásobníka, cena .

Pokukoval som po :
HK usp compact 45auto
Glock 30
CZ 97

Najlepšie mi zatiaľ vyšiel ten glock. Za každé info budem vďačný.
:)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ak ti sadne do ruky G30, skusi si chytit aj G21SF , pred 2 tyzdnami mali v Hermese v BA oba a dali sa bezprostredne porovnat. Uchop mi prisiel rovnaky, s tym ze predpokladam ze 21SF bude pri strelbe asi trosku kludnejsia nez G30.

Tolko som porovnaval..az som si kupil full-size 1911-ku, cenovy rozdiel 100e oproti G21SF ma uz nezabije :)
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

kua chlopi to tu nikto nepuká Glocka v cal. 45 ACP :( ,tutám-tutám a žiadny ohlas :D :D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Kamos ma glocka este s prvej generacie ramov v 45,je to ale super presna zbran,len pokial mas ruku ako baletka tazko to udrzis v priemnom uchope :wink: 45-chce kus zbrane vieš o com hovorim.Do testu mojej 97 su zhavy aj bbpd s noacoakom :lol:
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Rasík tak ich uzemni nech sa skludnia lebo ja som na rade keď ťa omrzí :D
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Takze dnes som dal 20 z BALISTIKOVEJ 97
Je to kus nadherneho zeleza. Kope ale nie je to az take strasne ze by to vyskakovalo z ruky. Na rychlu (presnu) dvojranu zabudnite. Presnost bola nad moje ocakavnia. Mat takuto zbran rozhodne nie je na skodu. Jedna z tych vydarenejsich CZ a tusim ze v USA slusne obstala v nejakych testoch. Po dnesku uz viem preco :wink:
eloquent_margulis

Príspevok od používateľa eloquent_margulis »

CZ 97 som mal ale nepacila sa mi pätka zasobnika. Nebolo to skratka zladene z ramom. Inak dizajn a spolahlivosť boli OK. Potom som ju vymenil za G21, a pre porovnanie CZ dost kope a G pri strelbe viac tlaci. Teraz idem kupit G 36 ktora mi pripada na bezne nosenie vhodnejsia.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak zasobniky na 97 su fakt total mizerne :cry: uz mohli ceši urobit aj ich a lepsie a nie MEGGARI :x
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Zdravím, vlastním Glock 19 a veľmi rozmýšľam nad niečím s väčšou zastavovacou energiou. Nejaký revolver ráže .38 Special alebo teda .357 Magnum si určite raz kúpim i keď sú podľa mňa jeden slabší ako 9 Luger a druhý zas príliš silný na bežnú sebaobranu (.38čky sú vraj slabšie a .357čky majú zase príliš veľkú rýchlosť a energiu, čiže vraj zvyknú človeka prestreliť na durch čo nie je veľmi vhodné v meste ale skôr v lese alebo na samote dakde). Z týchto dôvodov rozmýšľam, že by som si možno na Vianoce (ak budú aspoň nejaké tie peniažky) urobil radosť nejakou .45kou, lebo tie sú vraj výborné zastavovače chlapov na jeden výstrel do tela aj pri FMJ munícii. Takže k veci - je Glock 30 alebo skôr by ma zaujímal Glock 30SF niečo podobné čo sa týka úchopu ako Glock 19? Lebo zatiaľ som nedržal žiadneho Glocka v ráži .45 ACP a tak si to moc neviem predstaviť. Viem, že je o 2,5 mm hrubší ako Glock 19 ale robí to tam naozaj taký rozdiel pri úchope? Mám trošku menšie ruky a Glock 19 mi akurát pasuje tak zato som zvedavý na vaše skúsenosti a postrehy v tomto smere.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

No veď to je ten problém - nikde v mojom okolí ho nemajú. V Skalici je tuším dovozca, ale až tam sa mi veru nechce ísť si len chytiť zbraň do ruky a zistiť, že mi možno nepasuje. Tu v NR sa dá len objednať a to by som musel dať zálohu a načo by som dával zálohu keď mi možno nebude pasovať do ruky? Držal som napr HK USP v .45ke a to nebolo až také zlé, ale je to príliš veľká pištoľ na nosenie a HK USP Compact v .45ke má zase len 8 ranový zásobník - u mňa je minimum 10 rán - keby menej tak to si už vážne môžem kúpiť revolver. 1911tka s klasickým jednoradovým zásobníkom sa mi drží fajn, ale zase to je príliš ťažká zbraň na nosenie + zase je tam len 8 nábojov v zásobníku + 1 do komory tak isto ako u HK USP Compactu. A uvedené dve zbrane sú asi tak o 100 až 200 € drahšie ako Glock 30.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Mal som moznost skusit Glock 30 aj HK USP 45 compact myslim ze na nosenie je to to iste,taky kratky tučkovia do ruky pocitovo lepsie sa mi drzal HECKLER lebo ma tak netlacil na ukazovak pravej ruky asi ma lepsie tvarovany lucik.Myslim ze na nosenie je 8 plus 1 dost lebo ak sa dostanes do situacie ked vystrelis po niekom viac ako 6 nabojov pravdepodobne zacala vojna :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

rado74 a prave preto poskulujem po G36 , ma vsetky atributy co hladam. Raz 45acp, 6+1 naboj, hrubka len 28mm
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

roman myslim ze dobra volba hlavne kôli tej sirke, isto sa bude dobre nosit aj vo vnutornom puzdre v gatiach
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

Když jsem na předváděčce zkoušel glocky ráže .45 tak mi nejméně sedl glock36. Prostě jsem ho nedokázal "udržet" a pořád mi cestoval při střelbě v ruce. G30 pohoda, zase je širší... Osobně bych radši koupil G30.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"