Vymenili by ste G19 gen 4 za G43 ?

inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Najde sa tu niekto z BA, co ma G43 a bo by ochotný mi ju dat skusit? Aspon par vystrelov?
Používateľov profilový obrázok
Hindenburg III
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 8 years

Príspevok od používateľa Hindenburg III »

Už sa tu nazbieralo dosť odporúčaní, ale nedá mi. V téme "Glock 43" som pred pár mesiacmi radil majiteľom G26 a 19 ostať pri týchto zbraniach a nemeniť za G43 a tiež som zavrhol kombináciu G19 + G43. Potom som ale ďalej porovnával, analyzoval, radil sa... až som prešiel z G26 na G43 a do budúcna plánujem dokúpiť ešte G19 :D
Zvažoval som kombináciu G43 a G17, ale keď som na strelnici porovnal naraz všetky tri modely zistil som, že G17 je mi veľký do paprče (čo som kupodivu za posledné roky nevnímal). Mimochodom s G43 som maximálne spokojný, z hľadiska pomeru "skryté nosenie / kaliber / spúšťový mechanizmus" sa mi javí byť tým najlepším, čo som za vyše 10 rokov mal.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

cital som ten tvoj prispevok v teme o Glocku 43, kde povazujes za zbytocne mat G16 a G43, ale nezdielal som tvoj nazor a to prave pre dobru velkost G43. Ale zistil si to teda aj sam, ze to nie je taka hlupost :D
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

ja som ako prvú zbraň v normálnom kalibri kúpil K100, po rôznych názoroch a chválospevoch na rôznych súťažiach som kúpil aj G17, po pár sto ranách som G17 predal, na skryté nosenie kúpil G43 a na strelnicu nosím K100, mne osobne sedí lepšie...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

regnak:
Ak som dobre pochopil toto vlákno, debatuje sa tu skôr o kombe dvoch obranných zbraní. Nie jednej obrannej a ďalších "strelnicových".


TomasARN:
Ak G19 vieš bez väčších problémov skryto nosiť (čo podľa toho čo píšeš asi vieš), určite by som ju nepredával a len ju doplnil niečim menším pre potreby "skrytejšieho" nosenia - G42/G43 ev. G26.
Konkrétne rozmery už sú čisto individuálne - niekomu sadne kombo G17/G26, inému G19/G43.

U mňa napr. odkedy ku G26-ke pribudla G19-ka, G26 len čučí v trezore a všetko nosenie si odkrúti 19-ka. Ak by som mal mať len jedinú zbraň, bola by to práve táto.
Potreba superkrpca typu G42/43 sa zatiaľ neobjavila, ale to sa môže samozrejme ľahko zmeniť.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

relativne viem nosit G19 skryto, mam Fobus s padlom, ale to je v pripade, ze mam iba tricko vidiet, potom mam vnutorne puzdro v nohaviciach, ale pri niektorych nohaviciach tam zbran nevleze. V robote mam najradsej G19, viac nabojov, na druhu stranu, kde nestaci 5 nabojov, tak asi nepomoze ani 15. G43 by sa mi pacil na denne nosenie na von, kedze zbran mam skoro 365 dni v roku pri sebe. Ked ju nahodou nemam, tak mam stale pocit, ze nieco mi chyba
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Predtym si pisal, ze na G19 treba prisposobit oblecenie. Ako vidis, ani netreba, je to otazka vhodneho vnutroopaskoveho puzdra a pozicie.

Ja nosim G19 na 13tej hodine (nieco skor okolo 13:30), handry som nemenil. V lete kratasy, aj mensie tricko nie je problem. Puzdro Piranha. Skusmo som nosil par tyzdnov aj 19 ranovy zasobnik k tomu, tiez nepozorovatelne. Ale zatial to nie je treba, nie sme vo Francuzsku ;)

Co sa tyka G43 tak to fakt ako doplnok, ale skor ja osobne by som siel do 42. Je to lahsie ovladatelne, v 9 mm takato mala pistol uz dost kope. Osobne v tom zatial ale zmysel nevidim, snad jedine niekde do plaviek ale tam moc neviem, ako to ukryt :)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Neviem ci si strielal z oboch, z G42 aj z G43? Ja ano. A pocitovo je z G43 strerba prijemnejsia ako z G42. A ovladatelnost vzhladom na velkost je u G43 tiez lepsia. A logisticky je tiez urcite lepsie mat rovnake strelivo do oboch zbrani.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"