Glock 45ACP vs 45 G.A.P gen. 4

friendly_zhukovsky

Glock 45ACP vs 45 G.A.P gen. 4

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

Ahojte všetci rovnako, čítal som na fóre čo sa dalo o tejto téme ale napriek tomu mi to asi nestačilo resp. nemám v tejto téme jasno.
Preto vás prosím, kto máte skúsenosti prípadne rozumný názor tak sem s ním budem vďačný.
Momentálne mám dilemu, pretože by som si rád kupil G. v ráži 45 resp. aby bol podobný ak nie rovnaký zastavovací účinok / pretože ju chcem zapísať na Ačko a nosiť zo sebou/.
Avšak 45 ACP robí G. tuším len model GLOCK 30 / štandard nechcem a mám obavy že tento Subcompact mi bude malý na ruku/
- skúsenosti so streľbou s G 19 mám a tá mi padla ako uliata.
G 45 G.A.P je presne v tom rozmere G 19 ak sa nemýlim, avšak počul som, že je problém zohnať muníciu, že je drahá, málo munície v zásobníku a to nehovorím vôbec o nejakom prebíjaní.?

Viete mi prosím poradiť, ktorým smerom sa vybrať G19 9mm je fajn, ale radšej by som niečo s väčšou schopnosťou zastaviť cieľ.

Takže zhrnutie:
45 ACP vs 45 G.A.P
- v zmysle, cena munície, dostupnosť, streľba, skúsenosti, možné prebíjanie
- prípadne iné alternatívy / model, kaliber, značka?/
- odporúčanie na predajcu, distribútora
- rozumné vylepšenie zbrane hneď pri kúpe / ak nejaké existuje/
- puzdro- zbraň, zásobníky a iné

Ďakujem každému vopred za rozumnú odpoveď.
Prajem pekný zvyšok dňa :)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

http://www.bwarms.sk/2012/glock.html
tu su pekne rozdelene velkostne prevedenia.
45acp sa zial v kompaktoch nenachadza a presne ten chyba aj mne.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

asi by som tu 45 GAP pochoval z financnej stranky a velmi otaznej dostupnosti streliva u nas v buducnosti - Geco 45 ACP 230 grain 42 centov kus - CCI 45 GAP 200 grain 67 centov kus. pri prebijani budes mat obrovsky problem zohnat nabojnice kedze asi budes jediny na strelnici kto ich pouziva. nebol by vhodnejsou volbou G23 s vhodnou konstrukciou strely?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Miovan:
Si začiatočník a toto má byť tvoja prvá zbraň?
friendly_zhukovsky

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

ketchup napísal:asi by som tu 45 GAP pochoval z financnej stranky a velmi otaznej dostupnosti streliva u nas v buducnosti - Geco 45 ACP 230 grain 42 centov kus - CCI 45 GAP 200 grain 67 centov kus. pri prebijani budes mat obrovsky problem zohnat nabojnice kedze asi budes jediny na strelnici kto ich pouziva. nebol by vhodnejsou volbou G23 s vhodnou konstrukciou strely?
Ahoj, vôbec nemám predstavu o účinku municie . 40 tak neviem.
Našiel som tieto GAPy z CZ v prepočte za 0,31 eura vid link https://www.lov-strelba.cz/sellier-amp- ... p-fmj-d216
ale na SK : http://www.zbraneastrelivo.sk/naboj-spe ... 6g-tmj-fn/
Je problém ked budem nábojnice zbierať po sebe a používať ich , ostatné kompotentny prebíjania sú dostupné ?
friendly_zhukovsky

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

yarco napísal:Miovan:
Si začiatočník a toto má byť tvoja prvá zbraň?
Ahoj, v princípe som opakovane strielal, ale je to moja prvá zbraň áno.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

v podstate 45 gap pouziva rovnaku strelu ako 45 acp ma ale kratsiu nabojnicu a pouziva malu pistolovu zapalku miesto velkej. ak po sebe budes poctivo zbierat nabojnice tak samozrejme mozes prebijat bez problemov len si treba uvedomit ze nabojnice nie su vecne a nie vzdy a vsade sa daju pozbierat. a hlavna otazka je dokedy sa bude 45 gap dat u nas kupit a ako rychlo ich obchodnik znova naskladni ked ich raz vykupis :)
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Podľa mňa je kaliber .45 G.A.P. slepá cesta pri orientácii na svoju prvú zbraň. :?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kaliber 45GAP je slepa cesta pre akukolvek zbran
ak chces nieco vo velkosti G19 v 45acp tak skus Glock 36, mal som ho prijemne sa nosil
friendly_zhukovsky

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

roman napísal:kaliber 45GAP je slepa cesta pre akukolvek zbran
ak chces nieco vo velkosti G19 v 45acp tak skus Glock 36, mal som ho prijemne sa nosil
chápem, že dostupnosť je a môže byť problém,
Moje využitie strelica: 1x mesačne ( málo času)
skôr nosenie + do lesa a tak...
Takže nepatrím medzi ľudí, ktorý vystrielajú 1000 nábojov za mesiac ani náhodou.
friendly_zhukovsky

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

Sellier & Bellot .45 G.A.P, FMJ VS http://www.zbraneastrelivo.sk/naboj-spe ... 6g-tmj-fn/

Volal som s predavačom a povedal mi že Sellier ešte nie je tak dobrá značka a že môže byť problém pri prebíjani keď sa nabojnica moc roztiahne.
Čo na to poviete?
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

vyskusaj si G30 a G36, ak ti tam bude chybat malicek, tak si kupis botku na zasobnik.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este raz a naposledy : 45GAP je blbost , pri tvojom planovanom pouzivani (ci skor nepouzivani) je prebijanie este vacsia haluz, pri takom malom objeme sa ti investicia do vybavenia nevrati nikdy, lebo po roku sa na to vybodnes.

Ak chces strkat malicek do hlavne, kup si 45ACP, mas obrovsky vyber fabrického streliva od cca 30centov az po 1,5eur za EFMJ od Federalu a podobne. Porovnaj si G30 , G30S a G36 a nespekuluj
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

pokial to chces na nosenie/do lesa, vyhovuje ti G19, 9x19 ti vykonovo nestaci a netrvas za kazdu cenu na 45ke kalibri tak v zohore (ak si z okolia) zapoziciavaju g23 - zbehni si ho vyskusat a rozhodni sa podla vlastnej skusenosti. na diviaka v lese by som 45ku tahal radsej long colt ako acp/gap - odovzda sice vsetku energiu ale jeho hlbka penetracie moze byt sklamanim.
friendly_zhukovsky

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

roman napísal:este raz a naposledy : 45GAP je blbost , pri tvojom planovanom pouzivani (ci skor nepouzivani) je prebijanie este vacsia haluz, pri takom malom objeme sa ti investicia do vybavenia nevrati nikdy, lebo po roku sa na to vybodnes.

Ak chces strkat malicek do hlavne, kup si 45ACP, mas obrovsky vyber fabrického streliva od cca 30centov az po 1,5eur za EFMJ od Federalu a podobne. Porovnaj si G30 , G30S a G36 a nespekuluj
Osobne by som neprebijal, dal by som to robiť rodinnému známemu, ktorý to robí roky a ma dôveru, že tam dá to čo tam patrí.
chápem, že 45 ACP je oveľa viac rozšírena, tá G30 má o 6 mm, je pravda, že som z nej ešte nestrielal len mám obavu že mi malíček bude trčať.
Ď
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"