Doplnky na GLOCK

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Snáď každý vie že keď niekto napíše fosforové tak nemyslí tým čistý fosfor a presne vieme o čom točí. Zbytočne sa naťahujete.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Mesi, presne to som chcel este dopisat do predosleho komentaru. Inak aj jeden vyrobca farieb uvadza na obale farby: farba s obsahom fosforu, tak nikto predsa necaka, ze je tam cisty fosfor.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ale chvilku po rozbaleni by to malo ziarivy efekt ;)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Malá technická - fosforeskujúci nutne neznamená, že obsahuje fosfor. Znamená to len, že je to luminiscenčný ("svietiaci") materiál, ktorý vyžaruje prijaté žiarenie po dobu dlhšiu než veľmi krátku (na rozdiel od fluorescencie).

Na jednu stranu asi nikto nepredpokladá, že Tomáš pod "fosforovými" myslel mieridlá komplet ucapkané z čistého fosforu.
Na strane druhej sú "fosforové" mieridlá dosť nešťastný pojem, pod ktorým sa dá predstaviť hocičo (napr. aj tríciá, keďže rovnako ako "fosforové" tiež svietia), tak si ho netreba nasilu obhajovať.

Takže zbytočne budete na seba pichľaví, akurát tu bude stránka príspevkov o ničom. Stačí si veci normálne vysvetliť a venovať sa pôvodnej otázke.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

A k samotným mieridlám - mal som ich v ruke len za dňa, takže jediný rozdiel bol len v odtieni tej bielej farby.
Ja ale ten Glock koncept mieridiel (obrovské biele "U" na cieľniku) nemám rád, podľa mňa je na prd.

V noci to asi tiež nebude ideálne. Keďže väčšina materiálu bude svietiť na väčšom a bližšom cieľniku, nájsť v rýchlosti muchu a zamieriť asi nebude príliš ľahké.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mne pride ako najlepsie tritiova pripadne tritium/svetlovod mucha a nezvyrazneny cielnik. Len bohuzial takuto kombinaciu u nas nieje mozne zohnat. Bud komplet zvyraznene, alebo komplet tritium alebo komplet svetlovod...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pri svetlovodoch je čierny cieľnik ok, lebo sa predpokladá streľba pri určitej úrovni osvetlenia.
Pri tríciách podľa mňa potrebuješ aspoň orientačné označenie cieľníka, ako inak zrovnáš mieridlá? (Povedzme ak ty stojíš v tme a mieriš na čiernu siluetu.)

Riešiť sa to dá rôzne. Warren to napríklad robí tak, že tríciové kapsule v cieľniku (1 alebo 2) svietia slabšie a sú inej farby než kapsula v muche.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

triciove od Glocku mi vyhovovali, ked som ich skusal v tme, ale nechcem teraz investovat 65 Eur na mieridla.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Co sa mierenia tyka, tak tritia od Glocka niesu zle. Ale mne sa na nich pomerne rychlo osupala na hranach farba a musel som pred kazdou strelbou popisovacom na CD zaciernit leskle plosky, aby to neskreslovalo. Teraz mam na G43 Trugla TFX a tie tento problem zatial nemaju. Chcem ich kupit aj na G17. Len tie stoja minimalne raz tolko ako original od Glocka. Idealne by bolo keby sa mi podarilo zohnat TFX muchu a cielnik nezvyrazneny Novak. To by som sa dostal na cenu pod polovicu. Pri strelbe v tme mi tato kombinacia nevadi, pri malej vzdialenosti mne osobne staci na nacielenie len svietiaca mucha.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ja za nie som ochotny dat tolko za mieridla, je to dost a hlavne teraz, ked som kupoval G43
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Mieridla su nepodstatne :)

Inak sam mam Trijicon HD, tie maju zvyraznenu muchu svetlocitlivou farbou, ktora je pocas dna velmi vyrazna a umoznuje tak muchu chytit lepsie.

Zeby mi to na LOS (yarco potvrdi) ale nejak v strese pomahalo sa povedat neda, ked cumim kadetade len nie na muchu :)

Mne primarne islo o tu vyraznu muchu, viditelnost v noci bola vedlajsia. Po skoro roku teraz nastrielam s hocijakymi mieridlami, je to fakt nepodstatne. Na cisto sutaznu pistol (a vysledky) by som siel jasne ze do svetlovodnej muchy s ciernym cielnikom.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

S tymi doplnkami to je naozaj sialenstvo. Ku G43 som dokupil par veci a 4 stovky hned v minuse. A to som sa nijak zvlast nerozsupol. 2x zasobnik, 4x botka Pearce, opaskove a vnutorne puzdro, 2kg stojina Ghost a tritiovo/svetlovodne mieridla. Este by to chcelo 2-3 puzdra na zasobnik a MIC holster, ale to by bola dalsia stovka... :-(
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

OK ale zasobniky su vec, ktoru je rozumne kupit a je potrebny (casom sa zasobniky poskodia, opotrebuju). Na Glock su dost drahe ale budme radi, ze to nie je HK, kde sa ceny hybu v 3 nasobku. Kvalitne puzdro je tiez potrebne. Nosit s nabojom v komore v roznych textilnych Dastach ci nebodaj na klipe je koledovanie si o pruser.

Ono ked si to clovek zrata, tak to co stala zbran a doplnky vystriela v nabojoch za par mesiacov. Ak to mysli seriozne a nie je z tych „mam zbrojak, zbran som kupil, dal do suplika a mam pocit sucha a istoty na cely zivot“.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Chalani objednava tu niekto veci z Glockstore? Vzal by som X grip 17_26.
eager_varahamihira

Príspevok od používateľa eager_varahamihira »

Podľa mńa si zbytočne budeš niečo objednavať. Fyzickým osobám spoza mláky do eu nič nepošlú čo má len náznak doplnku, časti zbrane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"