Glock 19 gen3 alebo gen4

Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Glock 19 gen3 alebo gen4

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Ktorú by ste si vybrali?
Gen3 je za nejakých 580 a gen4 s Legis Telum zľavou u Deas Arms za +- rovnako.
No 4ku som v ruke nikdy nemal.A vizualne vidim plus vo väčšej ploche vypúšťača zásobníka,nakoľko mám malé ruky a predpokladám,že mi to pojde ľahšie teda.
Bude to moja prvá.
Majú dnešné kusy nejaké problemy?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak to chces na ucenie, kludne kup nieco z druhej ruky
ak chces investovat hned z kraja do novej, vyskusaj si gen5 , ta spust je vyrazne lepsia
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

roman napísal:ak to chces na ucenie, kludne kup nieco z druhej ruky
ak chces investovat hned z kraja do novej, vyskusaj si gen5 , ta spust je vyrazne lepsia
no nasiel som na bazosi gen4 v zaruke este 11 mesiacov s vraj vystrelenymi zopar nabojov.Kedze som ale cerstvy drzitel,tak moc neuvidim ci je zbran ok...takze sa z druhej ruky tak trocha bojim
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Veď si v streleckom klube, tak požiadaj nejakého kolegu z klubu (najlepšie"glockára"), nech ti poradí, pomôže... Zober ho so sebou na obhliadku zbrane, prípadne aj na skúšobnú streľbu na strelnicu.
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

fotograf napísal:Veď si v streleckom klube, tak požiadaj nejakého kolegu z klubu (najlepšie"glockára"), nech ti poradí, pomôže... Zober ho so sebou na obhliadku zbrane, prípadne aj na skúšobnú streľbu na strelnicu.
To hej...momentálne ešte nie aktívny člen ale.Predávajúci komunikuje v pohode,ale skôr to "tlačí" rovno na stretnutie na oddelení kvôli prepisu.Vraj je časovo dosť vyťažený...čiže skúška na strelnici asi ee...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Tak je to potom na tebe, ako sa rozhodneš... Jediné, čo je v tvoj prospech, že zbraň je ešte v záruke.
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

No ked neratam bazarovku ale dajme tomu,ze novu...tak ktoru...
viem ze gen4 mala kedysi nejake vymeny dielov ale to je uz davno.
Spust by mala mat vacsi odpor co asi nieje pozitivum,ze?
Ine plus a minusy?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Roman ti to napísal jasne a výstižne...
Myslím si, že keď je to tvoja prvá pištoľ, tak je to (skoro by som povedal, že úplne) jedno. Samozrejme, nemal by to byť "šrot", ale normálne funkčná zbraň, aby si sa neučil iba odstraňovať závady a riešiť zádržky.
Cez net sa toho viac poradiť nedá.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Kolega aktuálne riešil podobnú dilemu. G17 gen 4 alebo 5? Radili sme mu (ja ako neglockár a ďalší kolega ako zarytý zástanca glocku) G19 Gen3, nakoniec kúpil G19 FS gen4 lebo je to jedina verzia s prednými drážkami. Obťahuje stále za zadné drážky a už pi.uje že je tam horšia spúšť ako na Gen 3. Vykašli sa na fancy vychytávky, kúp od ruky G19 Gen3 v slušnom stave za rozumnú cenu a investuj radšej do streliva a návštev strelnice.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Bujny: presne! :mrgreen:
Aj tak málokto ostane pre jednej zbrani, preto treba načerpať svoje vlastné skúsenosti, a potom pošpekulovať, čo mi vyhovuje viac a čo menej... A preto platí: strieľať, trénovať, strieľať, ... :wink:
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Kúpil som nakoniec gen3 z obchodu.Nakoniec som ešte nad gen5 premýšlal,ale táto mi padla do oka.Rátam s tím,že pri jednej neostanem.
Inak,snažil som sa zisťiť kedy bola vyrobená,ale na hlavni tak ako je či bolo zvykom nieje ten kód s troma písmenami a ani nikde inde...je aj iný spôsob?
Prílohy
WhatsApp Image 2018-05-03 at 08.35.46.jpeg
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

http://www.mujglock.com/

tu si nájdeš koooopec info
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

u novsich zbrani, zhruba tak posledne 2-3 roky, uz kod, podla ktoreho sa da zistit datum vyroby, na zbran nedavaju.
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

peterson napísal:http://www.mujglock.com/

tu si nájdeš koooopec info
Vďaka viem.Chalan jeden to tam tiež písal,ale nedostal aj tak nejakú poriadnu odpoveď myslím.To znamená,že sa už nedá dohľadať mesiac výroby vôbec?Teda...nie žeby to bola nejaká veľmi podstatná informácia pre mňa
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak máš 3.gen- máš spoľahlivú mašinu, ktorá je úspešne používaná v policajnej službe vo svete. I mne od r.2012 spoľahlivo slúžil Glock 17 (3gen) v službe i na súťažiach až do nafasovania nového služobného Glocku 4gen.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"