Glock 32

friendly_murdock

Glock 32

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Páni máte niekto skúsenosti s touto zbraňou. Uvažujem nad jej kúpou a zaujíma ma všetko pre a proti. Ďakujem za každý názor, radu a poznatok.
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Spýtam sa inak - prečo chceš Glock 32 - teda kompaktnú verziu ? A prečo chceš kaliber .357 SIG ?
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Veľkosť, hmotnosť, výkonný kaliber, často sa túlam po lesoch, mám viac zbaní aj 357 mag. veľké- ťažké, 9L HK P 30 a pod. Maco má tvrdú lebku a je ich neúrekom.
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Ešte pre doplnenie, na vybláznenie mám .22 Cora, alebo ČZ 75 9mm, do mesta nosím Kevina. Prebíjam všetko. Preto som sa rzhodol na tento účel pre .357 Sig v Glocku. Je to blbovzdorná a kvalitná zbraň aj keď mám radšej vonkajší kohút. Rozhodla však úsťovka.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mam nieco s touto razou odstrielane v Glocku,konkretne G31. Takze toto su moje nazory a postrehy.
Dobra volba raze,mne je tento kaliber velmi sympaticky.Pokial ti nevadi vacsia rana a prebijas,budes spokojny
Ja osobne odporucam plnu velkost,teda minimalne G31. Rozmyslam nad tym ze si zaobstaram v tejto razi G35. Cim dlhsia hlaven,tym vacsia energia strely a mne osobne sa zbran s dlhsim zaverom lepsie kontroluje pri vystrele.
Urcite by som si nekupoval zbran s kompenzatorom(C model).Pri znizenej viditelnosti horiace prachove plyny oslepuju,spini sa muska a ucinok kompenzatora neni nejaky vyrazny. Ak,tak radsej dvojitu vratnu pruzinu z Glocka 4. generacie,ci od ineho vyrobcu.
Ak nechces prist o zbran,urcite sa zdaleka vyhni strelivu od SellierBellot.
Po kupe zober telo zbrane,pilnicek,skalpel,orez a zahlad vsetky prelisy na tele zbrane a spusti.Pri intenzivnejsom treningu kazda taka nerovnost urobi na ruke odreniny.
Asi zostava uz len zazelat vela radosti s novou hrackou. :)
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Súhlasím s Mr. Blue-om. Radšej by som volil na Tvojom mieste G-31, dlhšia hlaveň je predsa len dlhšia hlaveň, a aj vyššia kapacita zásobníka nie je na závadu. Rovnako musím súhlasiť s názorom ohľadom kompenzátoru - s C-čkom si za tmy vystrelíš iba raz, potom už strieľaš naslepo.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Strel si s kompenzatorom bez sluchadiel a stretneme sa na usnom,ja tam chodim :twisted:
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Ďakujem za cenné rady, ešte by som rád vedel aké sú výhrady voči strelivu SB v tejto ráži
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Vyskytla sa vadná séria nábojov SaB ... Mala za následok deštrukciu niekoľkých zbraní.
Inak, skús si vystreliť v podzemnej strelnici s kompenzátorom ...
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Bola tam zrejme chybná návažka, ako sa vie že to bola chybná séria, delaboroval niekto náboje z tejto série a uznal to výrobca? Tým pádom by mal niesť aj zodpovednosť za zničené zbrane.
Ku kompenzátoru- pár krát som už z takých zbraní strielal a nedadchlo ma to. Nevadí mi silnejšia rana a väčší zdvih. Prebíjam a mám svoje hradlá, by si videl o koľko zníži kompenzátor úsťovku
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Komp u glocka pisu strata 5%,mal som G17C,aj som cez hradla prehnal rozne strely,straty vyzakovala derava hlaven minimalne.S Glocka ide strela tesnejsie von,cim s porovnani s drazkovanou hlavnou rovnakej dlzky je ustovka vyssia u Glocka.
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

S tou chybnou sériou nábojov SaB sa to tuším riešilo aj tu na fóre, musím sa pozrieť kde.
Už som to našiel - tým šťastlivcom bol Mr. Blue -
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... c&start=60
Naposledy upravil/-a inspiring_turing v 11 Apr 2010, 22:11, upravené celkom 1 krát.
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Mne osobne vadí každá diera v hlavni mimo jej pozdĺžnu os. napr. výfuky v Kevinovi za nábojovou komorou, by ste neverili čo to robí, mám to zmerané, ale Kevin je sympoš. Čo sa týka rozhodnutia medzi G31 a G32, súhlasím s názorom MRBLUA-dlhšia hlaveň lepšia voľba, avšak ja nemienim s touto zbraňou robiť terčovku ani intenzívne s ňou strielať, potrebujem kompaktnejšie žihadielko do lesa a myslím že 32 by mi viac sedela. Uvažoval som aj o 33, ale upustil som z toho, 32 sa predsa lepšie drží a má o 14 mm dlhšiu hlaveň. Pre porovnanie:

Eo Vo hlaveň
G31 765 J 435 m/s 114 mm
G32 715 J 420 m/s 102 mm
G33 665 J 405 m/s 88 mm

Myslím že ten stred by mi vyhovoval najlepšie s prihliadnutím aj na rozmery a hmotnosť zbrane
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

nie, ze by som tomu rozumel, ale preco do lesa potrebujes kompaktne zihadlo? nedavalo by to zmysel skor naopak, ze s ohladom na oblecenie ake sa obvykle nosi do lesa je mensi problem skryt dlhu zbran, nez ako v regulernom dennom obleceni? taktiez, ked to mas na medveda, dlhsia hlaven, vyssia presnost, bude po tebe bezat, tak za tych par sekund zivota co ti zostava mozno pod stresom trafis viac ako keby si mal pocket rocket.
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Na ľavom pleci mi visí 30-06 Spr., na chrbte batoh , na krku ďalekohľad a na opasku by som mohol nosiť aj revolver 357 mag. ale mám obavy aby mi nestiahol gate, nenosím traky len opasok, preto niečo menšie s dostatočným výkonom, nepotrebujem vôbec schovávať zbran
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"