Glock Stippling (polymer handgun)

Andy-MED
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 11 years 11 months

Glock Stippling (polymer handgun)

Príspevok od používateľa Andy-MED »

Skusil som si to spravit na svojho AS glocka mam ho nastiplovaneho uz asi rok je to celkom jednoducha uprava a velmi ucinna. Pripajam nejake videjka z youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=fSFtLKra ... ture=g-u-u
http://www.youtube.com/watch?v=G2jDG99e ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=iseRI0B2dPE
http://www.youtube.com/watch?v=Xbdy2lR9lfI
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:03, upravené celkom 1 krát.
Andy-MED
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa Andy-MED »

pridavam fotku ako to vizera na mojom AS glocku.
http://imageshack.us/photo/my-images/217/img7080tz.jpg/

dnes by som na to isiel uplne inac ale som rad ze som si to natrenoval na AS :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Andy-MED napísal:dnes by som na to isiel uplne inac
Kľudne sa rozpíš, praktické skúsenosti sú vítané.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Andy: len pis a prehanaj. Ja to mienim spravit na vybranych miestach na svojej G22 - pod lucikom a na miestach kde mam polozene palce.

Kazda rada z praxe bude nad zlato.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

plus dodaj foto ale skus fotit von alebo lepsim fotakom.
Andy-MED
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa Andy-MED »

Co som sa naucil pri stipplovani je to ze to chce cas nikam sa neponahlat a ked si unaveny proste to odlozit na druhi den alebo si proste davat caste prestavky.
Ked je clovek unaveny zacne mu utekat ruka a zmeni sa taktiez naklon hrotu pajky co by az tak nevadilo ako to ze sa zmeni aj pritlak a cas ako dlho drzite pajkovacku na zbrani . Kazdy kto sa pusti do stipplovania zbrani si musi uvedomit ze ak sa mu nieco stane pri stipplovani z ramom zbrane zaruka sa na to nevstahuje.
Niektory ludia tvrdia ze stipplovanie narusa pevnost zbrane ja si o tom myslim vsak svoje je to (Bullshit).
Na Airsoftovom glocku je ovela lacnejsi plast a ja ho pouzivam Extremne (Padi zbrane valanie sa po nej narazi o stormi ten glok si prezil viacej ako moj ostry . V USA si skoro kazdy skuseni strelec stippluje zbran vedsina hned po kupe.Cital som na jednom US fore tuto famu a vsetci ktory maju nastiplovane zbrane to absolutne popreli dolozili to aj fotkami zbrani ktore maju aj 5 rokov a maju odstrielane tisice nabojov bez akehokolvek problemu.
Stippling vam pomoze zlepsit uchop zbrane najme ak mate spotene ruky mokre od vody alebo nebodaj krvake najme cerstva krv je velmi smiklava . Takisto ak niekto pouziva rukavice si moze o 100% zlepsit uchop zbrane.
Treba si ale dat pozor aky agresivny grip si stipplingom spravite pretoze vas to moze nemilo prekvapit ze po vystrielani niekolko 100 nabojov mate cervene a podrazdene ruky najme cerstvo stipplovana zbran je trosku drsnejsia ale to sa da lacho vyriesit jemnim smirglovim papierom alebo proste ju len pouzivat a ono sa to podda .
Najme ak planujete zbran pouzivat na CCW ako vasu EDC treba byt velmi opatrny . Pretoze zbran z agresivnym stipplingom vas moze poriadne odrat.
Technika v stipplovani drsnejsieho a jemnejsieho povrchu je jednoducha.
Ja pouzivam na stippling spiralovu pajku zo spicatim hrotom a ide len o to ako dlho drzite pajku na zbrani cim dlhsie tim je hlbsia dierka a tim je aj grip drsnejsi cim menej tim je grip jemnejsi.
Rozni ludia pouzivaju rozne pajky alebo vypalovace do dreva z vymenitelnim hrotm takze si mozu spravit rozne vzory .
Takze ja odporucam na EDC zbran jemný stippling len jemne pobodkovat a hned mate o 100% lepsie vlasnosti gripu.
Na otvorene Nosienie na strelnici alebo na skryte nosenie z pouzitim tielka alebo tricka ktore bude chranit vasu kozu od gripu je super medium srippling
Kto pouziva takticke rukavice uricte by som isiel do agresivneho stipplingu ale tam treba dat do uvahy ze pri strielani z holými rukami to moze niekomu vadit .
Zoberte si proste kusok plastu npr ak hrate AS ako ja tak som to trenoval na starej pazbicke z M4 alebo na ris krytke .Skusal som kratko drzat spic potom trozku dlhsie a potom som robil diery . Proste som to testoval ako to vizera a ako sa to sprava.
Ak si to vsetko natrenujete a rozhodnete sa ze idete do toho tak odporucam.
Vyznacit si paskou linie ktore budete stipplovat staci to proste olepit paskou co sa pouziva na malovanie musi to byt trosku lepsia taka ktora dobre drzi potom modelarskou bruskou alebo jemným smirglom obrusite existujuci grip a pekne vyhladite. Nieje to povinne ale potom stippling vizera ovela lepsie. Ked to budete mat tak hura z dobre rozhavenou pajkou sa pustit do bodkovania moja dobra rada je ze po cca 2—3 minutach stipplovania si oskrabte hrot od zhoreneho plastu dierky budu tak rovnake a krajsie ako ked tam ten plast budete nechavat.Stipplujte len tie casti zbrane ktore potrebujete stipplovat urtice nestipplujte zbran pretoze je to tacticcool :) . Ako som pisal na zaciatku netreba sa ponahlat a davat si pauzy jedna zbran cca trva 2.5-3 hod cisteho stipplingu a cca 1 hod pripravy.
Niektory ludia maju nazor ze radsej budu pouzivat skateboar smirglovu nalepku alebo rozne gumene navleky . Ak si nemozete nastipplovat zbran je to tiez jedna z dobrych moznosti neni to ani drahe a grip to zlepsi tiez.Ale smirgel sa casom odlupne alebo opotrebuje stippling je nastalo a je rovnaky a da sa pouzivat aj na EDC zbran. A najvadsia vyhoda oproti smirglu je ta ze na zbrani so stipplingom sa nezachytava oblecenie a je trvacny.

Dufam ze som aspon niekomu pomohol najlepsie je si pozret youtube je tam par peknych videok takisto na nete je plno fotiek kde sa mozete inspirovat .Ale ako som uz pisal treba si to najprv natrenovat!
Ak by niekto mal este nejake otazky rad na ne odpoviem tu alebo PM.
Ak ma niekto nejake skusenosti zo stipplingom sem s nimi.
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

dsn

na ten victorinox som zvedavy, to by si fakt, ze mohol ukazat :)
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 28 Apr 2013, 15:33, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

vcelku zaujimave, hodnotim pozitivne :)
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:09, upravené celkom 1 krát.
Andy-MED
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa Andy-MED »

Sorry ale lepsi fotak nemam.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Uz mesiac som nad stiplingom uvazoval, ale az Andy ma nakopol, vdaka Andy.

Mam G22 gen. 4, textura je od vyroby vyborna, preto som siel cestou doplnenia textury na miestach kde mojej ruke chyba. Zistoval som to tak, ze som si ruku namocil do tekutej zelatiny, uchopil, zapichol a simuloval klzanie ruky po gripe. Nasledne glock poobzeral a zapametal si kde su lizance po smyknuti sa ruky... umyl, zopakoval ... zakreslil fixou a umyl.
Siel som cestou vetsich "kraterov" a nasledne som ich jemne prebehol jemnuckym smirglom. Pouzil som obycajnu, nie hrotovu pajkovacku.

Tento stipling je spraveny mne na mieru. Som pravoruky , pravooky strelec so stredne velkou rukou (M kovy chrbat - pripadne gen.3 pazba mi sedi akurat). Prava strana pazby ma stipling aplikovany iba na pravej strane chrbata, priehlbina nieje zdrsnena, ukazovak je na spusti a nema dotyk s pazbou.
Stipling na mieste pre palce povazujem za zbytocnost, palce su volne polozene, je mi uprdele ci su o centimeter nizsie alebo nie, nepodielaju sa na kontrole spetneho razu.

Kebyze mam originalnu spust Glock, aplikoval by som jemny stipling aj na spust a spustovu poistku. U mna to odpada, kedze mam spust od Zev-techu, ktora je rovnejsia a z hlinika.


Celkovy pohlad


Obrázok


LAVA STRANA


Pazba je z lavej strany zdrsena na miestach kde mi prsty pravej ruky obopinaju pazbu. Preto ma malicek iba jeden rad zdrsnenia, dalej uz nesiaha. Doplnena je aj textura pri chrbate, tam mi zapada lava ruka pri uchope, priehlbina nad vypustacom zasobnika + trojuholnik vlavo dole - tam sa mi opiera spodna cast dlane lavej ruky.

Obrázok


CHRBAT


Na chrbate som doplnil texturu v hornej casti, doplnil texturu na pravej aj lavej strane + doplnil 3 rady rozne orientovanych priehlbin v mini bobrom chvoste, ktory glock ma.

Obrázok


SPODOK


Na spodnej strane som doplnil texturu na spodnej strane lucika, po utvoreni zamku ukazovak a prostrednik lavej ruky pritlaca prostrednik pravej ruky, takze ak sa nesmykne prst lavej ruky, nepohne sa ani prst pravej ruky. Tie som doplnil texturu dole na pazbicke, proti zosmyknutiu malicka (zrejme zbytocnost)

Obrázok

prava strana bez textury:

Obrázok


Zaverom: Grip bol aj predtym vybornyy, teraz je vynikajuci. Glock mam na EDC a tuto sezonu s nim strielam aj IPSC + zacal som s LOS. Prava strana je nechana tak aj z dovodu, aby mi pripadne nedrala tricka pri EDC / LOS. Cely proces od zelatiny, cez oblepenie a ohranicenie casti ktore chcem zdrsnit az po finalizaciu bol cca 60 minut, zaratana aj prestavka na kavicku.

:P
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Trocha iný typ stipplingu:
http://gunnuts.net/2012/09/12/photo-of- ... stippling/

Neviem, ako sa podomácky dostať k takémuto povrchu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"