Glock 26

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ja som tým len povedal že 2.5 a 3 nie je to isté.

2.5 napr nemá na ráme tie také stvorcekove zdrsnenia ako má gen.3. A to vidím ako pomerne značnú nevýhodu nakoľko je to subkompakt.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Veď ja som ani nikde netvrdil, že je to to isté :wink:
"Prípadne pod "skorú Gen 3", niekde označovanú aj ako Gen2.5."

To delenie na generácie nebolo pokiaľ viem oficiálne zo strany firmy Glock, týmto označením uviedli až Gen4.
Aj v rámci jednotlivých "generácií" dochádzalo k zmenám, napr. v počte pinov u niektorých compact a fullsize modelov.
stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

Možno pre tých čo sa rozhodujú trocha inšpirácie:
Glock 26 Gen 4, 2 kg stojina, oceľová mucha, rozšírený výpušťač záveru a preleštený spúšťový mechanizmus. Strelivo prebíjané ALSA pro 8 g, terč-STANDART redukcia 21 m, prvý terč 20m, druhý 10m obojruč bez opory.
IMG_0479.JPG
Prílohy
IMG_0482.JPG
IMG_0481.JPG
IMG_0480.JPG
IMG_0478.JPG
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Velmi pekne. Asi plno ludi pochybuje ale ja verim.
inspiring_franklin

Príspevok od používateľa inspiring_franklin »

Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

Mal by som záujem si možno čoskoro zadovážiť tento model,no chcel by som si ho vyskúšať niekde na strelnici.Má niekto z BA a bol by ochotný mi dať zastrieľať pár zásobníkov? dik
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Prosim o pomoc pri vybere streliva pre GLOCK 26 gen 4. Mam objednanu tuto pistol, no neviem ake strelivo do nej mam kupit a nechcem privelmi experimentovat. Doteraz som bol zvyknuty na GECO 9 mm Luger, ktore mi vyhovovalo kvalitou a spolahlivostou. Niekde na fore som cital, ze GECO z Glocku lieta vyssie, vie mi niekto poradit nech zbytocne neexperimentujem? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Experimentuj.
Nejde len o to, kam to lieta, ale aj ako sa ktoré strelivo správa pri streľbe. Obzvlášť pri subkompakte sú tie rozdiely celkom citeľné a každému vyhovuje niečo iné. Navyše v čase sa tvoje potreby a pocity môžu meniť.

Z G26 som svojho času strelil cez 10k prebíjaných Aresov (9,7/10g), zopár tisíc 9g MFS a cez tisícku Sellierov (8/9g). Všetky bez problému (okrem jednej vadnej série Aresov), každý trocha iný. Pri subkompakte odporúčam skôr ťažké strely (9g a viac), zápästia to pri väčších objemoch ocenia.
Geco som strelil pár krabičiek. Boli fajn, ale nedávali mi nič navyše, čo by vyvážilo ich vyššiu cenu.

Z G19 išlo o.i. niekoľko tisíc 8g Sellierov (klasické balenie, nie ten odpad sypaný po 250 ks), som s nimi značne spokojný.

Asi si čakal inú odpoveď, ale snáď som pomohol.
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Dakujem za rady, takze experimentujem, ked bude mudrejsi tak pridam moje skusenosti.

Zatial by som len zhrnul pre niekoho, kto sa este rozhoduje, ze sa mi v minulosti GLOCKy pacili, sedeli mi aj v ruke,a le napecil sa mi spustovy system bez vonkajsieho kohuta (SA/DA). Asi som uz trochu zostarol a som s tym teraz OK. Zatial len mozem povedat ze som nesmierne spokojny s touto malou pistolkou s privlastkom GEN4. Velmi sa mi paci povrchova uprava zaveru a povrchova uprava ramu v castiach uchopu. Tie vymenne chrbaty som povazoval predtym za zbytocnost a marketing, ale ten bobrak, ktory je sucastou dvoch vymennych chrbatov je pri tomto malom GLOCKu na nezaplatenie (pri krizovej situacii cloveka pistol nepohryzie). Zvacseny zachyt zasobnika je tiez super, zatial sa mi ho nepodarilo nahodne stlacit resp, ze by sa v puzdre akokolvek zasobnik uvolnil. Mnohi hovoria, ze to nie je az taka mala pistol, no v porovnani s velmi castym nosenim SS P226 je to lahoda a ked si clovek pomysli, ze do tej pistole moze pouzit akykolvek zasobnik GLOCK 9x19 s kapacitou od 10 do 33 ran a predlzovacie gripy su dostupne tiez.

Ako novy GLOCKar som velmi spokojny s dostupnostou nahradnych dielov a prislusenstva(manzelka az tak nadsena nie je). Uz tam mam stojinu, niekolko zasobnikov s roznymi gripmi, tritiove mieridla... vsetko skladom a ceny su skvele v porovniani napr. so SS.

Co sa strelby tyka tak som spokojny. Presnost je fantasticka na velkost zbrane, spust sa mi zda trochu tvrdsia ako ked som v minulosti strielal G19 GEN 3 ale nepovedal by som, ze je horsia, reset je kratky. Uchop pri dvoch prstoch je otazka treningu ale obojruc nemam problem.

Aj ked je to rakusan, tak trochu mam v srdci teplejsie ked na pistoli je napisane assembled in SLOVAKIA :) Ak niekto hlada nieco na skryte nosenie je toto fakt jedna s top moznosti a rozhodne sa oplati priplatit za GEN 4. Ked niekomu nesadne G26 tak G19 bude urcite spravna volba tiez.
eloquent_neumann

Príspevok od používateľa eloquent_neumann »

Dobrý den.Ma ju niekto v ba a dovoli z nej zastrielat?Gen 4 ideal.
Dakujem
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

Neviem, ci sa nakoniec niekto ozval, ale skusim to aj ja.. Nasiel by sa niekto ochotny pozicat na strelnici 26tku na par vystrelov? Alebo 43ku?
V BA, TT, NR a okoli..
Vopred dakujem
Livo
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 6 years 7 months

Príspevok od používateľa Livo »

Ahojte, uz dlhšie si tu na fóre prezerám témy a zisťujem informácie keďže sa mi blížia skúšky na ZP a tym pádom sa obzerám aj po vhodnej zbrani. Pôvodne som uvažoval aj nad GP p11 ale nakoniec sa asi viac prikláňam ku Glocku G26 aj keď nie som ešte na sto percent rozhodnutý. Z Glocku už mám pár nábojov vystrieľanych aj keď zo 17ky a 19ky ale 26ku som už mal tiež v ruke keďže kamarát ju vlastní a vzhľadom na moju telesnú stavbu mi vyhovoval aj úchop aj celková "veľkosť" zbrane. A teraz k mojej otázke (alebo skôr dvom).. prvá, je cenový rozdiel medzi gen3 a gen4 adekvátny rozdielu medzi týmito dvoma generáciami? Či sa oplatí priplatiť si za gen4 alebo sú tie rozdiely len minimálne. A druhá aký spôsob skrytého nosenia by ste mi odporučili? Uvažoval som buď o klasickom vnútornom opaskovom puzdre(tam sa ale bojím či to v lete nebude príliš viditeľné), alebo o clipdrawe(tam neviem ako je to pri otázke bezpečnosti z pohľadu napr. Vypadnutia zbrane, či tá spona drží poriadne), a prípadne o neoprénovom páse. Vopred ďakujem za rady.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

moja dalsia planovana zbran bude pravdepodobne G26 gen4 a nosit to chcem vo vnutornom puzdre od BP Holsters, pravdepodobne appendix.
Rozdiel medzi gen3 a gen4 je realne len v chrbtoch ( -2mm bez chrbta S/normal M/+2 mm s velkym L) a prehoditelnom vypustaci zasobnika Prava/Lava strana.
ak ti nezalezi na vyssie uvedenom, kludne vezmi gen3.
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Ja si v suvislosti s G26 vzdy spomeniem na toto:

http://dfens-cz.com/brambory-dorty-a-pi ... k-26-gen4/

Ale vsak uz to hadam sudruhovia z VelkonocnejRise vyriesili ...
infallible_payne

Príspevok od používateľa infallible_payne »

Ja so svojou 26 som nemal problém...

Zachvílu vyjde gen5, tak možno by som uvažoval nad 19 v gen5 :) alebo počkať na 26 gen5

OT: ten pán si tam trochu protirečí, na začiatku chváli a potom kydá :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"