Glock 26

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

matus69:
Môj čisto osobný názor mi vraví, že to nie je dobrý návyk.

- Môže sa ti ľahko stať, že tento úchop síce bude fungovať pri (slabom) Lugri, ale nebudeš s ním zvládať silnejšie kalibre. Osamotený prst sa pri silnejšej rane nemusí udržať na svojom mieste na lučíku a bude "cestovať", takže úchop nebude dostatočne stabilný na sériu 2-3-4-5-... rán.

- Takisto to nie je univerzálne z pohľadu zbrane - dostaneš do ruky iný model a zistíš, že kĺb ukazováka nedočiahne spoľahlivo na lučík. Bude treba meniť naučený úchop, a to nielen polohou jedného prsta, ale celej dlane. A radšej ani nebudem špekulovať o situácii, keď by si sa v strese na takej zbrani automaticky zaprel ukazovákom o lučík...

- Navyše s ukazovákom slabej ruky smerujúcim dopredu namiesto šikmo nadol (vo vystretom stave) nepostavíš ruky tak, aby si mohol správne zaujať polohu isosceles, aspoň mne s mojimi rukami to nejde. Nehovorím, že ISO je povinný postoj pre všetkých, ale je (vrátane modifikácií) dosť osvedčený a oplatí sa ho aspoň trocha vyskúšať a potrénovať. So slabým ukazovákom vpredu to imho nebude ono.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yarco ma pravdu, prst cez lucik je hlupy navyk. Mozno ti to s G26 ide pekne... Lenze neskor skusis nieco vetsie a budes musiet menit vsetko na co si bol dovtedy zvyknuty a co mas natrenovane a presnot zapichu zbrane pojde na cas dopr..ele ( vlastna skusenost pri meneni postoja z Weavra na Isosceles)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dakujem
Naposledy upravil/-a matus69 v 11 Dec 2013, 10:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_dhawan

Príspevok od používateľa inspiring_dhawan »

Niezeby som bol proti pani vasim argumentom, su ok, ale je spusta ludi ktory ten prst na luciku pouziva aj pri vecsich zbraniach a vecsich razah a nemaju stym problem, takze je zbytocne to generalizovat. Ale ak nechces byt permanentne na roznych streleckych akciach dotazovany a poucovany tak to asi nerob 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Romanos napísal:a nemaju stym problem
Ono nikto ani netvrdí, že sa s tým nedá strieľať. Samozrejme dá, i keď pod pojmom "strieľať" si rôzni ľudia predstavujú rôzne veci.

Ako som už spomínal, podľa mňa hlavné nevýhody tohto úchopu sú jeho menšia univerzálnosť a stabilita. Ten ukazovák myslím spraví na úchope viac "roboty" pod lučíkom než pred ním. (*)

Ale ak to tak niekomu vyhovuje, je to samozrejme jeho vec.


(*) veď učme sa od lepších, čo im funguje - nespomínam si na žiadne video niekoho zo špičky IPSC, kto by mal slabý ukazovák na lučíku. Možno takí sú, ale veľa ich myslím nebude.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nesúhlasím, že ide o vyložene blbý návyk. Skôr to vidím tak, že ak je toto pre niekoho najlepší možný úchop, tak nech ho praktikuje. Prst na lučíku používam aj pri HK USP, kaliber . 40 SW. A odporučil mi to inštruktor, keď videl, že niekedy som pri rýchlych sériách niektorú z rán na pohľad nepochopiteľne strhol. Odvtedy to robím, pomáha mi to ustabilizovať kvér.
8)
Na druhej strane, keď som tento návyk uplatnil pri mne nesympatickom krpatom Kevinovi, tak som si tesne pred výstrelom uvedomil, že časťou ukazováka slabej ruky prekrývam ústie hlavne. Ešte, že som sa v poslednom momente uvedomil. Preto, ak si aj budem kupovať subkompakt, Kevin ani nič podobné to nebude. A strieľať z toho budem zásadne jednou rukou.
:D
All in all, preferujem tento úchop, mne subjektívne vyhovuje viac. Rozhodne nesúhlasím, že by išlo o zlozvyk. Ale tiež si nemyslím, že je to úchop univerzálny.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Ako bolo napisane "ucme sa od lepsich" Nikto zo spicky IPSC nema prsta na luciku a to chalani o tom nieco vedia... Je to preto, ze prst pod lucikom pomaha stabilizovat zbran ked sa po vystrele vracia dopredu.... na tlmenie sp. razu sluzi hlavne silna ruka a ta slaba brzdi zbran pri navrate spat do polohy.....
Preto je to nie najstastnejsi uchop.... s tym prstom :-)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tak ako napísal Yarco, tiež si myslím, že to nie je dobrý návyk a pridám ešte dva dôvody.

1) Časom sa možno rozhodnete že chcete mať na zbrani podvesné svetlo/laser/kombináciu a úchop budete musieť meniť. A čím neskôr to bude, tým horšie sa zvyk bude meniť.

2) Streľba z revolveru. Ak som na toto za posledný rok neupozornil aspoň 5 ľudí (takých čo to už robili, nie takých preventívne) tak ani jedného. Zabudnete sa a môžete ľahko prísť o kus ukazováka slabej ruky.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Niekto v okolí Popradu kto by bol majiteľom G26 a bol by ochotný dať vyskúšať, streliť...
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ešte sa opýtam skúsených, ak je Glock 26 vyrobený v 1997 Generácia 1? Oplatí sa to ešte kúpiť keď je za dobrú cenu v dobrom stave?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Púzdra pre Glock26 1 a 3 generácie sú kompatibilné? To by bolo pre mňa podstatné.

Inak za dobrú cenu sa oplatí kúpiť hocičo, len otázne či je tá cena vážne tak dobrá že sa neoplatí priplatiť si a ísť do tretej či štvrtej generácie.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

No púzdra asi budú rovnaké ale podľa toho by som sa moc nerozhodoval. 1. Generáciu neber aj na to naozaj nemáš cenu takú že je to zadarmo. Inak ak chceš skúsiť napíš pm možno sa dohodneme.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TeErTe:
No Gen1 asi nie.
26-ky sa začali robiť tuším v 96-tom, neviem či už od začiatku nespadali pod Gen 3.
Prípadne pod "skorú Gen 3", niekde označovanú aj ako Gen2.5.

Pogúúgli trocha, ale podľa mňa z 97-meho to bude už Gen3, tým pádom starosť o kompatibilitu príslušenstva odpadá.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Nemáš úplne pravdu existuje taká generácia ktorá sa zvykne označovať 2.5 potom je 3 a potom 4
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ale veď Yarco to napísal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"