Glock 19 - pokazený záchyt záveru?

miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Glock 19 - pokazený záchyt záveru?

Príspevok od používateľa miro285 »

Zdravím páni, stala sa niekomu z vás taká vec, že záchyt záveru vám nechá záver v zadnej polohe, aj keď obťahujete zbraň bez zásobníka? Všimol som si, že záchyt záveru je v hornej pozícii, takže pri každom pohybe záveru ho hodí do zadnej polohy. Je ten záchyt poškodený?, treba ho vymeniť alebo sa to dá nejak nastaviť? Vopred ďakujem

Obrázok

Obrázok
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

skus ho vybrat a odfotit ale najskor to bude to ze si ho zle zalozil a perko z neho ide ponad horny cap
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Alebo inak povedané - rozober to a keď to budeš znova skladať, najprv ide do zbrane horný pin a až potom vložíš záchyt záveru a zafixuješ ho zasunutím spodného pinu.
Ak si to perko moc nezohol/nezničil, malo by to fungovať.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Aby som ešte upresnil, ja som do toho nijak nešprtal. Zbraň ležala dlho v trezore a že to nejak blbne som si všimol na strelnici. Skúsim ho ale vybrať a založiť naspäť, či to pomôže, aj keď, nie je mi jasné, že ako sa to tak z ničoho nič poondialo :shock:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tak to ti možno to perko prasklo, stáva sa občas.
Ak vieš ako, rozober to a uvidíš. Príp. odfoť detaily a ukáž tu.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Alebo je to OK len to ulozil zasvinene po strelbe nejakymi starymi MFS. Tie robia tak bordel po zmiesani s olejom. Nevyberaj nic len vycisti nejakou snurkou - tenkou handrou miesto medzi zachytom a telom zbrane aby to nikde nedrhlo. Na 90% to bude ono...
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Tak možnosť c) bola správne chalani. Myslel som, že to bude niečo vážnejšie, ale bola to "oprava" do 5 minút. To perko alebo čo to je, bolo trochu povytiahnuté z tej objímky. Zastrčil som ho naspäť a už to funguje správne. Vďaka za rady :-)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Objímkou myslíš to upevnenie perka na samotnom záchyte?
Tam by malo byť podľa mňa zalisované, treba to pevnejšie uchytiť než len zastrčiť naspäť. Lebo ti to urobí znova a možno v horšej forme a horšom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"