Problem Glock 19 5 gen

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Neosupe sa ti :-D A myslim Hermes by to vedel doviezt.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

je to smutne, ale aspon mne sa to naozaj javi, ze kvalita glocku ide dole, a ceny idu hore.
Kedysi davno nikto taketo problemy neriesil. Neriesila sa povrchovka, neriesilo sa zavadovanie - asi 4. generacia bola prva, ktora podstupila masivnu zvolavacku... nechapem, ako sa na taketo nieco nedoslo v predprodukcnych testoch. Uz len to hovori, ze nieco negativne sa v tej firme deje.

Nikdy sa neriesilo sa strelivo - glock bral vsetko - aspon ja mam taky pocit. Mozno pribuda typov streliva a experimentuje sa - to uz neviem, ale napr u jednoradovych glockoch musis kazde strelivo vyskusat. Najhorsie je, ze neexistuje plosne doporucenie. Tzn niekomu jedno strelivo ide a na inej zbrani zavadi - to je asi zo vsetkeho najhorsie - ako keby sa tolerancie roznili kus od kusu.

Ja som mal problem s glockom, reklamoval som a trvalo to viac ako 4 tyzdne. Poziadali ma, aby som vydrzal, tak som vydrzal a zbran mi zrejme bola vymenena cela (naisto viem, ze telo a vnutornosti boli vymenene, zaver a hlaven vyzerali tiez nove ale naisto neviem).

Samozrejme, ze by ma na tvojom mieste hnevalo, keby som mal problem s novou zbranou. Na svojej skusenosti (ktora ale nemusi o nicom vypovedat) by som povedal, ze ak ma zbran naozaj zavaznu zavadu, tak reklamacia bude uspesna.

Jedna z moznosti, ak nebudu danu zavadu povazovat za zavadu, je teda preniest sa cez svoju hrdost a pozriet sa na to tak, ze ak strielas naozaj vela (10 a viac tisic za rok) tak ku koncu zaruky bude hlaven bud rozslahana na salat a nepresna - a verim, ze ti ju vymenia, alebo bude vyzerat +- ako teraz a fakt sa nic nedeje.
Ak zbran nosis a sem tam ides na strelnicu, tak 20tis nevystrielas za 10 rokov - tym padom ti to moze byt naozaj jedno. Na sebaobrannu situaciu, ak si civil, to nemoze mat na presnost negativny vplyv.
A mierenkarska zbran glock nikdy nebude.

Je tu este dalsie hladisko - konkurencia. Nech ma ostatni opravia, ale vacsina zbrani je drahsia ako glock, vacsina vyrobcov ma radovo drahsie nahradne diely a zasobniky ako glock, nikto nema tak siroko dostupne nahradne diely ako glock, a aj renomovani vyrobcovia zbrani mavaju so zbranami a s kvalitou rozne problemy. Mne to napriek vyssieuvedenym negativam stale vychadza, ze na take "domace" strielanie a nosenie je glock stale najlepsi.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

K tej konkurencii - CZ P10C ma rovnaku dostupnost nahradnych dielov, kvalitativne porovnatelna, cenovo lacnejsia a nemusis riesit plastove mieridla s inym obrazom (samozrejme ak nemas doma iba glocky), lepsia spust od vyroby - aktualne ziadne zname problemy (mechanicky, ci s povrchovkou).

Aktualne dost valcuje aj HS - uvidime do roka ako to bude so skusenostami s modelmi a dostupnostou dielov.

Avsak vo vseobecnosti mas pravdu - vacsina je drahsia. Ale priama konkurencia je lacnejsia :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak mlok v piatej generácii sa cenou už šplhá ku konkurencii od HK, či Walther... A teda ja by som v takej situácii preferoval práve tú konkurenciu od HK. Kedysi pri porovnateľnej kvalite bola častým argumentom pre mloka práve cena. To už dávno neplatí. Bohužiaľ.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

dusky : mas tu HS/XDM!!!! a tam sa ti naozaj hlaven nelupe... Netvrdim, ze je to najlepsia zbran na svete, ale rozumna volba pre toho co chce rozumny pomer ceny a vykonu.....
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 4 months

Príspevok od používateľa Granko »

Tak celkom dobre spravy. Reklamaciu som robil u Vranskeho kde son kupoval zbran a subezne som im aj poslal do Rakuska Vin zbrane a moj problem a kde bola zbran kupovana. Vransky mi este v ten den ze to ide do Rakuska. Dnes som si nasiel e mail kde mi odpisali ze mi daju novu hlaven
Pitlik
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Pitlik »

Z toho mi vychadza presne to co som si aj myslel, ze pokial to nie je na usti hlavne tak to neuznaju ako zavadu..
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

erebos napísal:dusky : mas tu HS/XDM!!!! a tam sa ti naozaj hlaven nelupe... Netvrdim, ze je to najlepsia zbran na svete, ale rozumna volba pre toho co chce rozumny pomer ceny a vykonu.....

erebos - dovolim si tvrdit, ze to som presne napisal. "valcuje" znamenalo, ze vytvaraju tlak zaujimavym produktom a uvidime ako to bude s dostupnostou dielov - pretoze to bol jeden z parametrov co udal :) Ergo beriem, ze sme sa zhodli ;)
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 4 months

Príspevok od používateľa Granko »

Tak po 40 dňoch cakania nova hlaven s tym istym ser cislom aspon ze tak.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Mám otázku. Pomáha zarovnanie prednej časti pažby na G19 gen. 5 lepšiemu úchopu strelcovi so širokou rukou? Nie som úplne spokojný s tým vybraním na prsty na G19 gen. 4, ale nepoznám nikoho, kto má gen. 5 na vyskúšanie.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahoj,
za mňa paráda. Som osobne rád, že sa opäť vrátili ku koreňom. Celú rúčku môžem viac oblapiť. Spokojnosť. Ruky veľkost 9/10.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"